Forum Bractwa Rivendell

Sala Spotkań - Bractwo wstaje z popiołów!

Ivellios Mirimafëa - 2015-10-18, 16:14
: Temat postu: Bractwo wstaje z popiołów!
Drodzy,

Długo nic się nie działo. Nie można mieć do nikogo o to pretensji. Mamy pracę, naukę, życie poza Bractwem Rivendell. Wielu chciałoby powiedzieć, że z Bractwa, ba!, Tolkiena po prostu się wyrasta w pewnym momencie.

Nie wierzę w to i nie akceptuję takich słów

Jestem głęboko przekonany, że każdy potrafi choć trochę czasu znaleźć na rozwijanie swojej pasji. Dowodem na to niech będzie wiele osób znacznie od nas starszych, któ®e przecież do dzisiaj pozostają w świetnym kontakcie ze swoją pasją i nie tylko sami rozwijają swoją wiedzę, ale także uczą nowe pokolenia - czasem własne pociechy.

Czasy się zmieniają, sieć się zmienia i zmieniamy się my.
Rozumiem to i wiem, że zajrzeć na forum jest znacznie trudniej teraz niż kiedyś. Ale chcę dać Wam nową motywację do tego.

Wracamy do korzeni.

Jak lepiej zanurzyć się w świat Tolkiena?
Jak móc zająć się tym, co kochamy robić jako elfowie (i nie-elfowie także)?
Gdzie znaleźć czas i motywację?

Mówię Wam dziś: one są i zawsze były w nas samych. Potrzeba jedynie skrzętnie do nich sięgnąć i czerpać umiejętnie.

I to właśnie dlatego nadchodzi wielka zmiana.

Rivendell zacznie się widywać regularnie na żywo w Krakowie. Co dwa tygodnie będziemy siadać wspólnie wieczorem i pracować nad pomysłami Bractwa. Nie będzie tam czczego gadania, które przepadnie. Działanie i tworzenie. Będziemy pracować dalej na MORIĄ, tworzyć możę gry planszowe, karciane, pisać listy, rysować, rzeźbić - jeżeli taka zajdzie chęć i potrzeba.

Wierzę, że widząc nasze starania, dołączycie do nas przynajmniej zdalnie i wspólnie z nami będziecie tworzyć dzieła inspirowane mistrzostwem Tolkiena.

Wzywam całe Bractwo Rivendell i osoby spoza, którym zależy na naszym rozwoju do wspólnej działalności.

Nie spoczywajmy na laurach. Już robiliśmy to zbyt długo!