Forum Bractwa Rivendell

Sala Kominkowa - Najlepsze cytaty z filmu i książki "Władca Pierścieni&

Thoron - 2009-02-15, 18:11
:
Ja napiszę sentencje:
"Drzewem? Ja nie jestem drzewem ja jestem entem". Moja ulubiona sentencja... Zdziwienie i złość Drzewca były świetnie pokazane w filmie. :mrgreen:
Ivellios Mirimafëa - 2009-02-15, 20:15
:
A jaki jest twój ulubiony tekst z książki?
Thoron - 2009-02-19, 20:53
:
Dla mnie kawałek piosenki:
O smukła jak wierzbina! O wód czystych czystsza!
Trzcino u wody żywej! Rzeki Córo śliczna!
Poro wiosny i lata, i znów czasie wiosny!
Wietrze u wodospadu, liści śmiechu lśniący!

Przekład Tadeusz A. Olszański
Mimo, że to nie są słowa "pałające" mądrością, ale zapadły mi w głowę :)
Anonymous - 2009-03-20, 14:00
:
Po pierwsze: "Wolę jedno życie z Tobą niż samotność przez wszystkie ery tego świata"Arwena
Po drugie: "Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu". Legolas :mrgreen:
Vendea - 2010-04-06, 15:41
:
"Póki życia, póty nadziei i póty jeść trzeba"
Anonymous - 2010-05-24, 10:37
:
Chyba tego cytatu tutaj nie macie, choć został pominięty w filmie :cry:
Wybaczcie za niezgodności, ale jadę z pamięci...
"Spotkacie wielu wrogów,
niektórych jawnych, innych w ptrzebraniu.
Ale po drodze zetkniecie się też z licznymi przyjaciółmi,
czasami w miejscach i chwilach, najmniej oczekiwanych..."
Ivellios Mirimafëa - 2010-05-24, 12:31
:
To jest bardzo ładny cytat :) Faktycznie nikt go nie przytoczył. Możesz jeszcze odnaleźć go w WP i dodać odwołanie dokładne?
Anonymous - 2010-05-25, 10:20
:
To powiedział Elrond, gdy Drużyna Pierścienia opuszczała Rivendell (pierwszy tom).
Sprawdzę, jeszcze dokładniej kiedy wrócę do domu. :legolas:
Senion - 2010-06-02, 19:37
:
LD ma rację. Kilka dni temu czytałem właśnie ten fragment i Faramir mówił to Frodowi podczas ich spotkania w Ithilien. Sorry, Element :P
Anonymous - 2010-06-08, 19:34
:
Fcale, że NIE! ! ! ! ! :balrog:
:mrgreen:
Anonymous - 2010-06-11, 11:15
:
Heheh... Ja tylko żartowałam, każdy przecież ,ma prawo do własnych upodobań :brawo:
Byle tylko nie kolidowały z moimi :fiufiu:

Aaaa.... podałam w którym miejscu ów cytat występuje, niestety nie mam pierwszego tomu, więc nie bardzo mogę podać idealnych wytycznych :oops:
Anonymous - 2010-06-11, 12:45
:
Trzeba było skorzystać z biblioteki , pierwsza część ,,Władcy pierścienia " jest na pewno . :mrgreen:
Nanatei - 2010-07-23, 20:39
:
To ja może mniej lirycznie. :razz:
Mój ulubiony fragment, który utkwił mi w pamięci, to wymiana zdań między Aragornem a Éowiną, ,,Powrót Króla", Rozdział 2 - Szara Drużyna.
Cytat:
- Piękne słowa, lecz naprawdę znaczą tylko tyle: jesteś kobietą, siedź w domu - odpowiedziała Éowina. - Kiedy mężowie polegną na polu chwały, będzie ci wolno podpalić dom, na nic im już niepotrzebny, i spłonąć z nim razem. Ale jam z rodu Eorla, a nie dziewka służebna. Umiem dosiadać konia i władać mieczem, nie boję się trudu ani śmierci.
- A czego się boisz, Éowino? - zapytał.
- Klatki - odpowiedziała. - Czekania za kratami, aż zmęczenie i starość każą się z nimi pogodzić, aż wszelka nadzieja wielkich czynów nie tylko przepadnie, lecz straci powab."

Dziewczyna ma charakter. :mrgreen:
Te słowa zawsze zagrzewają mnie do tego, aby się nie poddawać, nawet jeśli to co robię nie spotyka się ze zrozumieniem, jest uważane za niestosowne, szalone lub kwitowane jest kpiącym uśmieszkiem.
Ivellios Mirimafëa - 2010-07-25, 20:16
:
Od kilku numerów Aiglosa pojawiają się teksty, które traktują o Eowinie. Myślę, że warto, jeżeli Twoim zdaniem to jest ciekawa postać, zajrzeć do najnowszego (czternastego) numeru ;)
Ivellios Mirimafëa - 2010-07-26, 12:22
:
O! I bardzo fajny cytat z Władcy Pierścieni (myślę, że faktycznie jeden z najpiękniejszych):

Cytat:

Wśród ciosów, które nam los gotuje na tym świecie, mało jest równie gorzkich i tak zawstydzających dla męskiego serca, jak miłość ofiarowana przez piękną i godną czci dziewczynę, gdy jej nie można odpowiedzieć wzajemnością.

J.R.R. Tolkien, Władca Pierścieni, t. 3, tł. M. Skibniewska, Muza, Warszawa 2003, s. 176