Forum Bractwa Rivendell

Komnata Sztuki - [Grafika]Nasze rysunki

Finrod - 2011-08-20, 16:24
:
W porywach do 20 minut!;P
Senion - 2011-08-23, 16:18
:
Dobrze, że napisałaś, że to ona ^^'
Maryen - 2011-08-23, 21:09
:
To było takie 'zabezpieczenie ^^ Widać przydało się :P na prawde jest az :arwen: tak źle? heh...
Senion - 2011-08-24, 11:29
:
Nie, nie :) Rysunek mi się podoba.
Po prostu ta aktorka ma bardzo charakterystyczne rysy. Kiedy powiedziałaś, że to ona, to ok, zauważyłem podobieństwo :) Ale bez podpisu miałbym problem.
Anonymous - 2011-08-25, 10:12
:
Ja ja rozpoznałam z łatwością. Czym to rysowałaś Maryen? To sam ołówek czy dodawałaś węgla?
Maryen - 2011-08-28, 01:49
:
Sam ołówek ;) B6 dla ścisłości.
Anonymous - 2011-08-28, 11:34
:
To skoro to sam ołówek i to dość miękki nie powinnaś robić takich roztarć. Nie wiem czy to celowe czy przypadkiem, ale wygląda jak byś palcem rozcierała cienie a to grzech ciężki przy rysowaniu. Proponuje tez używać różnej gamy twardości ołówków. Dla przykładu jeśli używałaś B6 to ja wzięła bym do tego jeszcze B2 i może H1 do detali. Taka mała może przydatna rada ;)
Maryen - 2011-08-29, 22:03
:
Wiesz.. nie maluje żeby wyglądało profesjonalnie ani nie wystawiam obrazków na wystewę artystów, dlatego nie sądze żeby miała sie przejmowac takimi regułami, rysuje sobie ot tak ;) I czy zetre ołówek palcem ( choć to surowo wzbronione) nie robi mi to róznicy, możesz mnie nazwac nieprofesjonalną, ale ja przez rysunek chce wyrażac uczucia, emocje moje.. i nie przejmowac sie czy moge zrobic takie roztarcie, czy może akurat tego mi nie wolno. To taki trochę bunt :D :arwen:
Anonymous - 2011-08-29, 22:10
:
Duli napisał/a:
wygląda jak byś palcem rozcierała cienie a to grzech ciężki przy rysowaniu

Hmm... ja nie profesjonalista i żadne tam.... więc zapytam z czystej ciekawości...
A dlaczemu tak "nie wolno"? :P
Asnarak - 2011-08-30, 02:12
:
Co to ma znaczyć ? bunt?! wśród elfów?
Mało krwi się polało przez buntownika molkora?
Mało telerich zgineło przez noldorów?
Mazaj tak brudnym paluchem dalej ,a zobaczysz! Ściagniesz jeszcze na nas niewyobrażalne nieszczęścia.
Anonymous - 2011-08-30, 09:20
:
Powiem szczerze, to porostu nie estetyczne. Jakby człowiek rysował walor czy cień a potem żeby było łatwiej i szybciej wszystkie linie, nad którymi pracowała jego ręka, zamazał palcem. Gdzie tu logika? Człowiek który odbiera nasz rysunek i widzi roztarcia, odciski na papierze i inne tego typu rzeczy automatycznie odbiera to jako lenistwo i pewien brak szacunku autora. Maryen emocje emocjami, ale skoro publikujesz to to naprawdę nie ma znaczenia czy to jest galeria czy forum internetowe. Ta reguła pozostaje taka sama i nie odnosi się do profesjonalnego rysunku, tylko do absolutnych jego podstaw.

Mam nadzieje Maryen, że nie złościsz się za moja krytykę. Ma ona tylko i wyłącznie na celu zwrócenia Twojej uwagi na pewne rzeczy, których sama mogłaś nie dostrzec. Osobiście nie jednokrotnie miałam ochotę wydłubać oczy mojemu profesorowi za rozerwanie mojej kartki (100x70) na dwie części i zwymyślanie mnie od, ładnie to ująć "niemyślącej panieneczki", dlatego trzeba mieć naprawdę gruba skórę.
Maryen - 2011-08-30, 14:20
:
Byc może jest to lenistwo i niech sobie bedzie :) Nie jestem na ASP wiec nie musze się godzić z jakimiś "technicznymi krytykami". Dziekuję za poradę, ale nie zamierzam z tym nic robić. Narysuje coś, jak się podoba to dobrze, jak nie to trudno. Nie jest to tak wazna i "powazna"dziedzina mojego życia żebym się tym przejmowała. Moze dla kogos kto jest stale poddawany "opiniom" skrzywionych profesorów musi coś z tym robić, ale nie ja.. ;)
Maryen - 2011-08-30, 14:26
:
BTW: Temat wakacyjny trwa w Domu Rysowników, Duli narysuj, namaluj coś bardziej poprawnego niż moje zbuntowane rysunki :)
Anonymous - 2011-08-30, 17:47
:
O ile rozumiem można tez dodawać grafikę? No, więc dodam coś co ostatnio wydłubałem programy: Maya i Mental Ray.

Jest w małej rozdzielczości coś ponieważ to u mnie renderowało chyba z 10 minut a dwa razy większa rozdziałka czyli w tym wypadku pewnie HD 720 liczy się o cztery razy dłużej. Ogólnie trochę nudne ale staram się dojść do maksymalnego realizmu ;)
Anonymous - 2011-10-18, 09:30
:
Moje ostatnie bazgroły. Mam nadzieje zrobić z tego jakąś warsztatową. Jak wam się podoba?