Forum Bractwa Rivendell

Rycerstwo - [Filmy] Rycerstwo

Asnarak - 2011-01-21, 01:14
:
jak dla mnie to plota, bajka, zobaczę uwierzę
Liadon - 2011-01-21, 12:07
:
od kiedy zacząłem sie bawić w takie rzeczy krążą legenty "że są tacy co na ostre się biją". pewnie tacy też są, i szukalbym ich bardziej na wschod ;)
osobna sprawa to podejście do broni. niektorzy uważają ze jak miecz nie ma krawędzi siecznych 0,5cm to jest już ostrą bronią a nie tylko treningową :lol:
Anonymous - 2011-08-22, 02:47
:
Dwuraki traktatowe, hmm... Ciekawe czy jakiś odłam Army, czy sami się bawią.

Zdecydowanie bardziej wolę dobrą sieczkę umbem :D
Razosłav - 2011-08-22, 07:00
:
Przecież w tytule filmu i w wejściówkach stoi jak byk jaka organizacja się pod tym podpisuje. Nie żadna ARMA, tylko Fechtshule Gdańsk. I zdaje się, że Polska Federacja Dawnych Europejskich Sztuk Walk maczała też w tym palce.
I ich miecze to nie są żadne "dwuraki".

Jeżeli zaś "wolisz sieczkę umbem" to tego typu zabawy o ile wiem umożliwiają o wiele agresywniesze jego zastosowanie niż ustawki czy inscenizacje bitew związane z rekonstrukcjami historycznymi. Bo po "dwurakach" i emocjonalnym podejściu do umba wnioskuję, że czymś takim się zajmujesz.
Moja prośba: Nie używaj może tutaj żargonowych rycerzowych określeń, bo dla ludzi spoza tego środowiska najczęściej są niezrozumiałe. A poza tym zwykle chybione.
Anonymous - 2011-08-22, 10:31
:
a) Jak na razie wszyscy, których znałem i się w to bawili byli bezpośrednio w ARMIe, albo uczyli się tam i odeszli. Chociaż jak patrzę na stronę tej Federacji, faktycznie więcej jest teraz grup się tym zajmujących, a polska ARMA tylko jedną z nich.

b) a jakbyś określił ich miecze bez używania żargonu :tb:

c) nigdy nie widziałem nikogo spośród tego typu grup kto walczyłby z tarczą (chociaż słyszałem że ktoś wprowadzał miecz + puklerz), trudno więc mówić, by tego typu zabawy umożliwiały bardziej agresywne zastosowanie umba.

d) do prośby się przychylę, o ile jest to możliwe - jak w przypadku "dwuraków", a nie jak w przypadku umba (gdzie określenie nie ma prostego zamiennika).
Senion - 2011-08-23, 16:17
:
O mój Boże, znowu to samo... Co to jest "dwurak" chodzi Ci o miecz długi? Bo to jest fachowe określenie. Do umba Razosłav się nie czepiał.
Jak na bliskie związki z Federacją używasz raczej rynsztokowego słownictwa, jeśli chodzi o broń.
Anonymous - 2011-08-25, 20:36
:
Nie mam bliskich kontaktów z federacją ani z mieczami innymi niż jednoręczne. Natomiast kontakty z (znów rynsztokow-żargonowe określenie) późnymi, z turniejów multiwiekowych wyrobiły u mnie pewne, być może nieprawidłowe słownictwo. Jeśli tak, to kajam się pokornie, więcej kolokwialnych określeń wszelkiej maści stosował nie będę, jeśli aż tak was to razi.
Anonymous - 2011-09-11, 13:47
:
Drużyna Wareska Czarny Krzyż. Dawniej z względów finansowych (brak namiotów i pieniędzy na nie) Gwardia Wareska jako chorągiew OBRu.
Anonymous - 2012-01-09, 18:57
:
A to wstawiam bo mi się nudzi... :mrgreen: http://www.youtube.com/wa...feature=related
Anonymous - 2014-04-25, 20:34
:
Senion widziałeś cudo?:) https://www.youtube.com/embed/WLuKC5s26tg i pochwalę się swoimi kochanymi wartiatami jeden jest gościnnie>:P https://www.youtube.com/watch?v=xfZpoHVCr-8
Senion - 2014-04-25, 21:34
:
Pierwsze znam świetnie. Nawet człowiek z powierzchowną znajomością tematu wie o mistrzostwach świata, a ja a takiego się nie uważam.

Co do drugiego filmu - zbyt zła jakość, żebym mógł cokolwiek powiedzieć. Jeśli pytasz, czy bawią mnie takie akcje - bawiły w liceum. Poza tym nie mam nic do powiedzenia.
Tinwelin Niestell - 2014-04-26, 12:21
:
Eruanno, upomnienie ode mnie, bo ta historia się już powtarza tyle razy, ile to razy już opuszczałaść forum i znów wracałaś.

A co do upomnienia - na prywatne rozmowy służą specjalnie do tego stworzone na forum Prywatne Wiadomości, oznaczone (jak byś się jeszcze nie zorientowała) przez PW.

Staraj się pisać na forum do wszystkich, chyba że odpowiadasz na powyższe posty (więc to jest zrozumiałe aby się do kogoś zwrócić). Ale tego forum nie odwiedza tylko i wyłącznie Senion. Jeśli chcesz z nim porozmawiać albo się czymś kolejnym pochwalić, to proszę używaj do tego odpowiedniego narzędzia, którym jest PW.
Ivellios Mirimafëa - 2014-04-26, 13:38
:
Próbowałem poprawić twój post, ale nie jestem w stanie:

Tinwelin Niestell napisał/a:
(więc to jest zrozumiałe aby się do kogoś zwrócić)

Nie rozumiem zupełnie! Popraw, bo nie wiem, co masz na myśli. Przecinki ci dołożę.