Forum Bractwa Rivendell

Plac Grodu [Dziedziniec] - Gry, gry, gry

Ivellios Mirimafëa - 2010-07-01, 20:29
: Temat postu: Gry, gry, gry
Myślę, że taki temat bardzo nam się przyda w obliczu mojej dyskusji z LD w SB. Porozmawiajmy o grach komputerowych stworzonych na bazie dzieł Tolkiena, a w zasadzie głównie filmów.

Moje zdanie jest krótki. Trudno o dobrą grę, która ładnie odzwierciedlałaby realia.

Zacznę może od LOTR: Conquest, który moim zdaniem jest totalną porażką wydawniczą. Po prostu nie trawię sytuacji, gdy mam maga jako postać szeregową w oddziałach. Po prostu zdzierżyć tego nie mogę :/
Tinwelin Niestell - 2010-08-06, 12:06
:
Fakt. Conquest im jakoś nie wypalił, choć grałam tylko u znajomego i tylko dwie plansze zdołałam ukonczyć stwierdzam jedno: bida z nędzą.

Nadal uważam, że gry "Bitwa o Śródziemie", "Bitwa o Śródziemie II" i dodatek "Czarnoksiężnik z Angmaru" sa najpelszymi, które wyszły na PC. Oczywiście jeśli lubicie strategie. Ciekawe misjsca, możliwość przeniesienia się "wirtualnie" do krain Śródziemia, oczywiście tylko tych najbardziej znanych, przywołanie bohaterów, stworzenie własnego avatara i ciekawe misje. No mnie sie podoba :brawo:

Niestyey nie miałam okazji w przeniesienie się w ten świat w grze LOTR Online.
Możke toś z Was ma juz pewne doświadczenie w tej grze?
Ja słyszałam, że niedługo ma być darmowa ta gra...i pewnie dużo botów.
Ivellios Mirimafëa - 2010-08-06, 13:16
:
Dużo osób na świecie gra w LOTRO, ale nie miałem z nią przyjemności. Czekam na darmową wersję, wtedy będzie ciekawie (może nawet zorganizujemy wspólne wyprawy ? ;) ). Ale z tego co wiem sama gra jest bardzo fajna, ludzie nie narzekali, chyba że na płatności ;)

Co do "Bitw". Generalnie podobały mi się, ale jakoś nie przemawia do mnie motyw, że na każdej (chyba) planszy mogę znaleźć sobie Golluma z pierścieniem i zrobić wypas ;) Pierwsza częśc moim zdaniem miała większy klimat, ale miała ograniczenia co do budowy miast, a ja wolę sobie dowolnie budować :D
Thoron - 2010-08-06, 15:25
:
No więc w 2011 wyjdzie nowa gra w świecie mistrza ;) Lord of the Rings War in the North. Widziałem trailer (http://www.youtube.com/watch?v=yh96EKPi_Zc) i jakoś mnie nie powala.

Tinwelin Nieste napisał/a:
Nadal uważam, że gry "Bitwa o Śródziemie", "Bitwa o Śródziemie II" i dodatek "Czarnoksiężnik z Angmaru" sa najpelszymi, które wyszły na PC.

Też tak uważam ;) Dodam jeszcze, że Powrót Króla też był niezły. Przeplatanie gry scenami z filmu udało się twórcom ;) :brawo:
Tinwelin Niestell - 2010-08-06, 23:00
:
A tak tak..."Powrót Króla" i "Trzecia Era" ale polecam tylko na konsole bo jednak to inny klimat niż na PC. Ale w sumie przeszłam beż żadnych rewelacji. Pograłam, przeszłam i się skończyło. A jednak ja jeszcze czasami wracam do "Bitw". Fajne dodatki były w Powrocie po przesjciu misji
Anonymous - 2010-08-09, 15:02
:
Co do Nowych gier na PC to mają wyjść ,,Sims Mediewal ". ciekawa jestem osobiście tej gry :mrgreen: .
Ivellios Mirimafëa - 2010-08-15, 12:16
:
No raczej nie będzie zbyt szałowa, jak cała seria, a cena też będzie pewnie na poziomie EA.

A trzymając się kwestii gier w Śródziemiu, to powiem, że udało mi się dostać na zamknięte betatesty Lord of the Rings Online. Dzięki temu do momentu jego premiery, która ma mieć miejsce jesienią, będę mógł już zobaczyć jak gra wygląda i to w pełnej wersji, bo dają też jakieś od razu punkty promo, które normalnie będą za forsę dostępne. Także będzie szał :D Na pewno pogram i napiszę jakąś recenzję na naszej stronie :)
Thoron - 2010-08-15, 21:56
:
Osz ty farciarzu :P Nie chcesz mnie wkręcić też? :P
Ivellios Mirimafëa - 2010-08-15, 22:03
:
Niby jak? Każdy jest osobno dobierany gdy się zgłosi. Ja miałem szczęście ;) Było próbować :)
Anonymous - 2010-09-03, 11:47
:
http://www.youtube.com/watch?v=ecyOpzuVEFc

Ciekawie się zapowiada ten erpeg. Myślicie, że coś z tego będzie?
Ivellios Mirimafëa - 2010-09-03, 12:10
:
Nieźle wygląda, ale to raczej jest filmik intro niż ingame, a co za tym idzie grafika będzie znacznie słabsza.

Przede wszystkim wadzi mi, że znowu leci na kanwie filmu. Najbardziej uderza mnie nadal widok Minas Tirith z 5 kręgami miasta. W końcu było ich więcej. Ale chyba nikt nie zwraca uwagi ;)

Ja nadal nie miałem okazji zabrać się za te beta testy LOTRO, ale może w ten weekend :D
Tinwelin Niestell - 2010-09-03, 14:55
:
Oby Ivelliosie ja czekam i czekam na pierwszy Twoj komentarz o tej grze :mrgreen: Ja do beta się niestety nie dostałam, więc pozostało mi tylko czekać na termin, kiedy LOTR Online będzie dostępny dla każdego.
Anonymous - 2010-09-13, 23:02
:
Ja jako wielki fan serii strategii Total War polecam "Lord of The Rings: Total War". Jest to modyfikacja stworzona przez fanów Tolkiena do gry "Rome: Total War". Akcja toczy się na mapie globalnej Śródziemia, a my wybieramy kraj, którym chcemy rządzić i... do dzieła :grin: albo staniemy po stronie dobra i pokonamy siły ciemności albo... poznamy mroczne sekrety i krainy zła... :twisted: Tu posyłam parę linków dla zainteresowanych:

http://www.youtube.com/watch?v=dsLN2rcD8jc - ogólne przedstawienie gry.

http://www.youtube.com/watch?v=FOXda3us4P4 - tutaj przykład jednej z pojedyńczych bitew do gry single player albo przez internet.

http://forum.totalwar.org....php?f=57&t=374 - a tutaj strona moda na total war.
Ivellios Mirimafëa - 2010-09-13, 23:14
:
Oooo ciekawa :D Nie widziałem jej. Niestety nie posiadam Rome: Total War, jakoś tak wyszło, że nie kupiłem ;) Ale za to mogę polecić Third Age: Total War, czyli mod do Medieval II: Total War. Na prawdę świetnie wykonany (nie wiem jak teraz to wygląda, miałem wersję 1.02), potęga Sił Ciemności DOSŁOWNIE przytłacza. Najlepsze sytuacje są gdy np. chce się najechać Isengard i tam są tysiące uruków (ale sprzęt mi tego za dobrze nie wyciągał ;) ). Mod świetnie przygotowany, bardzo mi się fajnie grało, choć były jakieś wnerwiające elementy (nie pamiętam, bo minęło już trochę czasu). Znacie jeszcze jakieś ciekawe Śródziemne mody do różnych gier? :ring:
Anonymous - 2010-09-13, 23:30
:
Dodam jeszcze, że możemy grać takimi nacjami jak:
-Rohan
-Gondor
-Wolni Ludzie (w tym Shire i Beorn)
-3 państwa Elfów: Mroczna Puszcza, Rivendell( wraz z ziemiami na Zachodzie przy Szarej Przystani), Lorien.
-Krasnoludy(Ered Luin i Erebor)
-Mordor
-Harad
-Esterlingowie
-Orkowie z Gór Mglistych
-Isengard

A tu link to screenów i trailera ;-)

Gorąco polecam fanom Strategii turowych ;-)