Forum Bractwa Rivendell

Plac Grodu [Dziedziniec] - LOTR Online

Tinwelin Niestell - 2011-02-06, 19:52
:
Ras i klas jest dużo do wyboru, ale nie wszystkie możliwe są do wyboru daną nacją.

Z ras to wiadomo: człowiek, hobbit, krasnolud i elf. Każda rasa ma oczywiście swoje plusiki i minusy. Najmniej opłaca się grać elfem...<totalnie zniszczyli tą rasę pod każdym względem > a najbardziej...hm...najbardziej człowiekiem. Tak się mówi...ale ja i tak gram elfem :razz: Jako ciekawostkę może powiem, że i tak jest najwięcej kręci się elfów bo mają najfajniejsze ubrania, outfity i domy :D

Co do klas to sporo...
Capitan - tylko człowiek ma to klasę dostępna. Jest postacią walczącą dwuręczna bronią, ma pomagiera, który nosi sztandar. Ta klasa głównie opiera się na supporcie, czyli okrzyki, podleczy a i trochę obrażeń też zrobi.

Burglar - nic innego jak złodziej. Podkrada się, zabija zza pleców itp. Dostępny tylko dla hobbita i człowieka

Champion - tu już można zagrać każdą rasą. Używa dwóch jednoręcznych broni, choć i może nawet dwuręczną (ale się nie opłaca) po 20 lvl może używać łuku. Postać bardzo ciekawa, grywałam nią jakiś czas. Duży DPS naprawdę polecam, jeżeli chodzi o postać w zwarciu

Guard - typowy obrońca. Miecz czy topór i tarcza...naprawdę dobry jeżeli ktoś lubi takie postacie. Ściąga szybko uwagę mobów i duża wytrzymałość na ciosy. Dostępna również dla wszystkich ras

Loremaster - postać skupiająca się na czarach, ale głównie tych z buffami i debuff. Wzywa swoich podopiecznych (kruk, niedźwiedź, ryś i kuna bodajże zależnie oczywiście od lvl). Można grać elfem bądź człowiekiem

Minstrel - postać lecząca i buffująca. Ciekawa i pomocna. Minstrelem może być każdy. Ale moim zdaniem ta postać już w grze jest niepotrzebna od kiedy wprowadzono klasę Rune-keepera, ale o tym za chwilę. Jedyna postać która może posiadać przeróżne instrumenty muzyczne i ich oczywiście używać.

Teraz dwie klasy które, można używać tylko za wcześniejszym wykupieniem przez TP (Turbine Pionts)

Rune-keeper - postać jak dla mnie osobiście genialna. Leczy i to już konkretnie. Nie to co Minstrel po 2-5 na sek. tylko po 20 na sek. Poza tym Rune-keeper może używać zaklęć (naprawdę mocnych) mrozu, ognia, błyskawicy. Polecam jak najbardziej. Dostępna tylko dla krasnoluda i elfa

Warden - walczy włóczą i tarczą, dostępny ma również oszczep. Postać zbliżona do obrońcy. Bardzo ciekawie jest tam tworzenie kombosów. Postacie dla człowieka, elfa i niziołka.

To tak w szczegółach o klasach. Jeżeli początkowa postać a lubisz zwarcie to champion, jeżeli odległość to loremaster według mnie oczywiście. Ale każdy powinien po swojemu się kierować.

System walk:
na ogół PvE...aż do 20 lvl. Potem zaczynają się tzn Skirmisch. Można wykonywać samemu, w dualu lub w większej grupie. Dostępne są również inne rady np GB. Ale to już musi być cała grupka 6 osób aby dać radę. Zdobywa się specjalne punkty i za to wykupuje się rarowe itemy.
PVP w każdej chwili dostępne, jeżeli tylko drugi gracz będzie chciał się z Wami zmierzyć.
Jeżeli jesteś VIP-em czyli płacisz co 30 dni kasę za grę, masz dostępną opcję Monster Play. Czyli możesz stworzyć postać złej strony i napadać wolne ziemie w Śródziemiu. Niestety więcej nic nie wiem, bo nie miałam przyjemności takiej gry.

Gildie...jak najbardziej, zwane są tu kinschip'ami. Na każdym serwerze jest polski kinschip więc nie będzie problemu, aby porozmawiać z rodakami i się czegoś nowego dowiedzieć. Ja zapraszam na Eldar i do Gwardii Ithilien. Jesteśmy dość młodym kinschipem, ale ludzie zgrani, doświadczeni i często chodzimy na rajdy. Wymiana między postaciami potrzebnych produktów za darmoszkę ;)

Crafting...oczywiście. Jest tego duuuużo i nie wszystko pamiętam. Ogólem wybierając ze wszystkich zajmujesz się tylko trzema z góry ustalonymi i przypisanymi do siebie. Można wykopywać skały, ścinać drzewa, uprawiać pole oraz poznawać "dzieje" tzw scholar. Możesz tworzyć zbroje lekkie i średnie, oraz ciężki, możesz tworzyć broń z metalu i drewna. Można robić mikstury, klejnoty( pierścieni obrączki i naszyjniki). Jest tego naprawę dużo i zazwyczaj wykonuje się tylko dwa z trzech, bo zawsze tylko dwa są ze sobą powiązane, a trzeci dodatkowy np ścinanie drzewa i wykonywanie broni z tego drewna oraz wykopywanie kamieni. Najbardziej opłacalne jest robienie biżuterii, ale też i praktyczne jest robienie ciuchów. Ale każdy oczywiście sam wybiera co mu bardziej leży do roboty :)

W LotrO można zająć się w wolnej chwili hobby - łowieniem ryb. Jest do zdobycia w tym lvl, ryby można zjeść po wcześniejszym przygotowaniu, oraz dostajemy tytuły za osiągnięcia w hobby.

Można wykupić swój własny dom, co za tym idzie opłacać go co miesiąc. W domku masz dodatkową skrzynie na rzeczy i oczywiście ozdabiasz dom według uznania. Wieszasz obrazy, swoje trofea itp. Można mieć dom w Bree (ludzi) w Thorin Halls (krasnoludy) Ered Luin (elfy) i Shire (niziołki). Oczywiście najładniejsze to domy elfów ^^

Chyba to wszystko jak na początek. Jest tego dużo dużo więcej...tak jak tytułu, deedy i traits....Ale o tym może później...bo właśnie zaczyna mi się GB :D
Daeruth - 2011-02-07, 08:38
:
Hmm... Nie ma takiego serwera u mnie na liście... Mam tylko te, które wcześniej Ivelios wymienił. Czy aby na pewno na początku brałaś język lokalny angielski xD? W innych MMO niejednokrotnie język zmieniał serwery xD.
Tinwelin Niestell - 2011-02-07, 09:37
:
Nie. Ale jeżeli masz te serwery co Ivellios wcześniej podawał, to masz amerykańską wersję. Bym musiała troszkę poszperać i dowiedzieć się czy możesz jakoś to sam zmienić, czy niestety będzie konieczne ściągnięcie europejskiej wersji.

Jeżeli chodzi o wybieranie języka...to nawet sobie nie przypominam, że coś takiego wybierałam. No jeżeli wybierałam to i tak pewne angielski ( a nie np. niemiecki czy francuski) bo polskiego oczywiście nie ma.

Ja logowałam się i ściągałam wszystko z tej strony http://www.lotro.com/free.php? ale można i z tej http://community.lotro-europe.com/full_client.php . Ale ogólnie polecam tą pierwszą.

P.S

Poszukałam, ale niestety nic konkretnego nie znalazłam. Jeżeli ściągałeś clienta w okresie dużych problemów lub przed wypuszczeniem darmowego LotrO Europejskiego i kilka dni po mogło się trafić tak, że pobrałeś wersję amerykańską. Wiele osób miało takiego "pecha", kiedy nie wszystko jeszcze grało. Jak widać firmie Codemaster bardzo spieszyło się z wypuszczeniem F2P , no i z tego powodu dużo niedociągnięć.

Jeżeli chodzi o granie na serverach europejskich niestety nie ma takiej możliwości, mając clienta amerykańskiego. Możesz próbować wejść na swoje konto (najszybciej to zrobisz wchodząc przez okno logwania do gry i na górze, którąś z opcji kieruje Cię na konto) i tam jeżeli coś będzie możliwe to pozmieniać na europejskie. Nie wiem czy to na 50% nawet jest możliwe, ale próbować zawsze można. Jeżeli nic się nie uda...niestety trzeba pobrać clienta europejskiego.

Jeżeli będą jakieś problemy pisz, coś się wymyśli ja już ich dużo pokonałam w tej grze. Ale warto! Naprawdę!
Daeruth - 2011-02-09, 08:04
:
No już mi wszystko trybi. Jakoś się szybko ściągało te 10 gb xD. Jaki nick masz na tym serwie?
Ivellios Mirimafëa - 2011-02-10, 15:06
:
A ja gram na Eldarze prawda, Tinwelin? Nie było mnie tam od wieków :( Seonaid - dołączysz do nas, to może faktycznie uda się kiedyś umówić na granie :D
Tinwelin Niestell - 2011-02-10, 17:21
:
Niestety Ive. Graliśmy na Lurelinie...nikt nie dołączył do Nas i w sumie później Twój brak czasu spowodował samotne moje bieganie po Ered Luin.

Po paru tygodniach przeniosłam się na Eldara bo miałam tam z kim grać...a teraz już na stałe związałam się z kinshipem.

Może przekonam Cię zmianą serwera tym, że całkowicie zmienił się prolog przejścia i nie będziesz przechodził tego samego po raz setny.

Ja staram się być codziennie (tak mnie to wciągnęło) ale ostatnio coraz mniej mam czasu na cokolwiek :(
Ivellios Mirimafëa - 2011-02-10, 17:43
:
Hmmmm to mi się na razie nie chce, ale ferie idą... może przysiądę do gry. Tylko, że znowu będę musiał i tak robić początek takiego tam badziewia - gonienie za wilkami, tymi bawołami czy innymi. Ehhhh już na samą myśl się odechciewa. Te questy wydają się w miarę znośne tylko za pierwszym razem, a nie za 5 :/
Tinwelin Niestell - 2011-02-10, 18:06
:
Hyh to powiem, że zawsze możesz porzucić te q i iść inne robić np. stworzysz elfa a będziesz robić zadania od hoobitów...w sumie to się bardziej opłaca. Ale ja nie polecam akurat hobbitów. Jak dla mnie tam wszystko jest zbyt zawiłe i się połapać nie można

I nikt też nie każe robić Wam questów... przyjdę zabiorę Was na moje mapki na lvl np 20 i zapewniam, że nudno nie będzie. Najważniejsze, aby zrobić fabularne questy.

No pocieszenie podam, że ja te q już robiłam (tak aby nie skłamać) 7 razy. Najpierw na Laurelinie, a potem na Eldarze parę postaci.
Daeruth - 2011-02-10, 19:59
:
Hmm... mam parę pytań odnośnie gry, które się pojawiły ni stąd xD. Da się pisać bezpośrednio do osób w grze, coś jak whisper w innych. Czy w każdym mieście są trenerzy oraz co to jest to całe Kinship i Deedsy?
A tak wogóle to gram kapitanem, Fearuth.
Tinwelin Niestell - 2011-02-10, 21:14
:
Tak jest taka możliwość w rozmowach. Od tego służy komenda : /tell <nic osoby> czyli /tell Valyarein.

Nie we wszystkich miastach są trenerzy. Ale w większości je znajdziesz, głównie tych większych miastach.

Kinship to gildia ;)

Zaś Deeds...tu już tak łatwo nie jest z wyjaśnieniem. Deedy można otrzymać po ukończeniu specjalnych (nazwijmy to ) questów. Głównie polegają one na zabiciu określonej ilości mobów lub odnalezieniu miejsc na mapie, lub odnalezienie obiektów. Warto je robić, gdyż dają darmowe TP - Turbine Pionts, za które kupuje się w Lorto Store rarowe itemy.
Daeruth - 2011-02-11, 14:44
:
Hmm natrafiłem już póki co na ostatnie pytania-chyba... PIerwsze: co to jest/są traits czy jakoś tak? To coś jak talenty w WoW'ie albo coś do ulepszania skilli postaci?
Drugie dotyczy systemu dungeonów/instancji. Od którego lvla są dostępne, istnieje jakaś wyszukiwarka graczy, która od razu ich łączy i przenosi do danej insty. I jak ogólnie w LOTRO to wygląda, podobnie do innych MMO?
Tinwelin Niestell - 2011-02-11, 16:45
:
Niestety nie grałam (albo i stety ;) ) w WoW-a więc nie mogę porównywać do tej gry, a nawet się nie ośmielę do tego czegoś cukierkowatego porównać LotrO.

Traits'y są to specjalne skille stworzone i przydzielone dla każdej z ras. Zdowywamy je poprzez pokonanie odpowiedniej ilości rasowych przeciwników np. goblinów, orków czy pająków. Liczba pokonanych przeciwników zostaje nam naliczona, dopiero gdy pojawi się wiadomość o danym traits'ie. Dają one jakieś konkretne bonusy. Listę traits'ów do każdej z ras można znaleźć na tej

stronie

Dungeony...już od pierwszych lvl są dostępne (mówię tu głównie o lokacjach gdzie zostaje się przeniesionym z questów fabularnych). Takie typowe dungeony zaczynają się od lvl 20 i zwane są one skirmisch'ami. Aby do nich wejść najpierw trzeba przejść tutoriala, a osobę od której się tego uczysz znajdziesz za południową bramą w Bree (Skirmisch Camp). Skirmishe w każdej chwili można włączyć (znajduje się odpowiednie okno na dole po prawej stronie przy plecakach dopiero po 20 lvl). Możesz wykonywać je samemu, z drugą osobą, małym fellowshipem lub dużym.
Godne lokacje dungeonów do polecenia to Barrows-Downs, ze względu na spotykane tam itemy do reputacji ludzi z Bree.
Daeruth - 2011-02-11, 18:55
:
Hmm... jednakże chciałbym się dowiedzieć czegoś o tych traitsach i chyba wiem jak to wytłumaczyć. A tak wogóle to porównywanie WoW'a i LOTRO nie jest takie bezsensu, bowiem Blizzard korzysta z tego co się pojawi w LOTRO aby ulepszyć WoW'a i to już od kilku lat xD.
A wracając do tematu tam są te traitsy klasowe podzielone na jakby czy ja wiem "podtraisty", które rozumiem jako coś w zasadzie specjalizacji klasy w supporcie czy damage, dzięki czemu nasza postać jest efektywniejsza. Mam rację?
A i jeszcze coś wpadło mi do głowy. W każdy mieście są jakieś cokoły, które jakby zapisują cię do danego miasta. O co w tym chodzi? Dzięki temu tam się odradza po śmierci czy jak?
Hmm i jak wygląda system PvP jeśli jest wogóle?
Tinwelin Niestell - 2011-02-11, 22:49
:
Te "cokoły" to jest tak jakby portal. Do tego masz mapę (dostaje się ją po ukończeniu pierwszej instancji) i jak ją użyjesz przeniesiesz się do danego "cokołu" a tak dokładnie to Milestones.

Nie zrozumiałam o co Ci chodzi z tymi "podtraistami". To nie są pod trairty, to tylko różne ich grupy (Jeżeli o to chodzi). Każdy daje Ci pasywną umiejętność.

Jeżeli chodzi o odradzanie się po śmierci...przenosisz się automatycznie do najbliższego kręgu z kamieni. Ale jest taka możliwość przy pierwszym zgonie, że możesz się odrodzić w tym samym miejscu gdzie zgoniłeś. Używa się tego raz na godzinę.

Nie wiem czy o PvP już nie wspominałam...PvP dostępny jest już na samym początku. Zaznaczasz gracza prawym i wybierasz "Spar". Jak na razie tylko o tym wiem.

Polecam też czytanie podpowiedzi, które pojawiają się czasami, gdy coś dzieje się lub używasz czegoś po raz pierwszy. Czasami znajdują się tam ciekawe informację. A jak coś to służę radą :)

PS. A tak na marginesie to nie chce porównywać WoWa do LotrO właśnie też i z tego powodu, że LorO jest nowszą grą niż odwieczny WoW, a i tak muszą kraść pomysły od innych gier. Ja należę do osób any-WoW i wszystko co jest z tym związane. Jak dla mnie nie ma gorszego MMO od WoWa i naprawdę nie wiem jak można w to grać...ale oczywiście to tylko moje zdanie.
Ivellios Mirimafëa - 2011-03-12, 12:00
:
Serwer: Eldar :) Gra tam Tinwelin, ja też pewnie będę.