Forum Bractwa Rivendell

Sala Kominkowa - 38 Rocznica śmierci Johna Ronalda Reuela Tolkiena.

Maryen - 2011-09-02, 13:22
: Temat postu: 38 Rocznica śmierci Johna Ronalda Reuela Tolkiena.
W dniu dzisiejszym przypada 38 rocznica śmierci Tolkiena, naszego mistrza, człowieka bez którego nie byłoby nas tutaj, bez którego nie byłoby najpięknieszej krainy jaką znamy - Śródziemia. Wspomnijmy dzisiaj te wyjątkowe chwile związane z jego dziełami, które momentami wzruszały nas do łez, które budzą w nas nadzieję i wiarę w lepszy świat. Wspomnijmy i te, które każą nam zastanowić się nad postępowaniem, nad źródłami zła i smutku w dzisiejszym świecie, abyśmy mogli z tym złem walczyć z dnia na dzień.

Nasz Mistrz odszedł, lecz my pozostaniemy wierni, próbując przenosić małe "elemenciki" Śródziemnego piękna do naszego świata. Myślę, że Tolkien byłby z nas dumny ( a właściwie jest na pewno, gdzieś tam patrząc z góry) z naszego zaangażowania i naszych działań. Dzięki jego książkom coraz więcej ludzi nabiera wrażliwości na dobro i piękno nas otaczające a zarazem siły do tworzenia lepszej rzeczywistości.

Usiądźmy dzisiaj w ciszy na chwilke, otwórzmy stronę Władcy, Silmarillionu, Hobbita lub Listów Tolkiena, przeczytajmy fragment, zapalmy świeczkę. Niech Tolkien patrzy i wie, które elfiki na ziemi posyłają "swiatełko pamięci".

:arwen:
Anonymous - 2011-09-02, 17:22
:
Pamięć o Mistrzu będzie wiecznie żywa w Naszych sercach [*]
Anonymous - 2013-02-21, 07:29
:
I like it,Its very nice and informative four others,amazing
:-({|=
Elistyar - 2013-02-21, 16:42
:
*It's
*for others.

Seriously? An almost two year old thread and you reply to it? Also, what's so very informative in it?
Elistyar - 2013-02-22, 22:33
:
O_o A do rejestracji na forum nie trzeba przejść "testu człowieka"?
EDIT: Ivelios mnie ubiegł. Nevermind.

Ale przy okazji ten wątek uświadomił mi jedną rzecz:
W tym roku jest 40 rocznica śmierci J.R.R. Tolkiena.
Może by jakieś obchody ku czci zorganizować?
Ivellios Mirimafëa - 2013-02-22, 22:47
:
Fajna myśl. I proszę... boty się do czegoś mogą przydać xD
Anonymous - 2013-02-27, 12:32
:
Co proponujecie? Jakiś pomysł z tej okazji macie?