Forum Bractwa Rivendell

Scholars of Tolkien - SoT: Częstochowa

Tinwelin Niestell - 2013-01-27, 22:13
: Temat postu: SoT: Częstochowa
Ruszamy z *Tolkami w Częstochowie!
Serdecznie zapraszam na pierwsze spotkanie które, planowane jest pod koniec siódmego tygodnia roku - prawdopodobnie sobota 16. luty - choć data jeszcze może ulec zmianie. Miejsce spotkania - zostanie podane już niebawem ;)
Tinwelin Niestell - 2013-02-11, 19:34
:
Mamy już termin, godzinę i miejsce!

Z Częstochowy i okolic zapraszamy serdecznie 16. lutego od godziny 18 do klubokawiarni "Duquesa"
Elistyar - 2013-02-11, 22:33
:
Można jeszcze dodać, że jak nas na górze nie będzie to można sprawdzić w dolnej sali, która jest czynna tylko w piątki i soboty.
Tinwelin Niestell - 2013-02-11, 23:14
:
No jak zapłacę za rezerwację to pewnie będę wiedziała dokładnie gdzie dostaniemy stolik :)
Tinwelin Niestell - 2013-02-13, 19:01
:
Zmiana miejsca spotkania! - zamiast Duquesy mamy rezerwację w Caramelito
Tinwelin Niestell - 2013-02-24, 16:50
:
Kompletnie bez celowe będzie tworzenie oddzielnych tematów - jak to mają Kraków i Wrocław - dla Częstochowy. Wszystko będzie zebrane tu w tym temacie i zawsze znajdziecie informacje o byłych i zbliżających się spotkaniach.

A jeśli już mowa o spotkaniach, to na pewno planujemy w Częstochowie kolejne. Chętni są, miejsca jeszcze brak - ale to mały kłopot (no chyba, że będzie znów problem z dużym stołem). Teraz tylko trzeba ustalić termin. Czekam na propozycje do końca lutego - tak abyśmy się spotkali w połowie marca - takie spotkanie przed świętami :)
Elistyar - 2013-02-26, 16:42
:
Ivelliosie,

Częstochowa jest miastem specyficznym gdzie nietypowe zainteresowania budzą czasem gwałtowne reakcje przeciętnej społeczeństwa. Organizowanie tu fajnych imprez napotyka na barierę. Mało kto wykazuje zwykłą chęć do pracy i robienia czegoś dobrego. Zwłaszcza jak mu za to nie płacą. Mieszkałem już w paru miastach w Polsce i tutaj jak mało gdzie jest fatalny klimat do czegokolwiek więcej niż piwa, piłki nożnej i ew. disco.
Elistyar - 2013-02-26, 18:13
:
Nie no, tego to nie powiedziałem. Nie wiem czy Tinwelin zależy czy nie zależy. Chodzi o to, że promocja w Częstochowie jest dużo trudniejsza i mniej efektywna niż w innych miastach.
Przykład? Planetarium.
Przy Urzędzie Miasta wisiała wystawa dużych plakatów przez jakieś dwa miesiące. Jaki efekt? Zero. Tak jakby nikt nie widział.
Tinwelin Niestell - 2013-02-26, 20:32
:
Statystycznie porównując ostatnie spotkanie było w Częstochowie pewne 4 os. Ostatecznie pojawiło się 7 osób. W Krakowie zaś (gdzie te spotkania są już znane i wiemy z doświadczenia jak liczne one mogą być) i z możliwych 9 os. było tylko 6.

To jest sucha statystyka - jaka ona jest każdy widzi - ja nie liczę, że w Częstochowie pojawi się tyle samo osób jak to jest możliwe w Krakowie czy we Wrocławiu - bo to miasta studentów. Mam grupę pewnych osób, które wiem że się pojawią i dla nich tworzę te spotkania.

A na koniec to co razi najbardziej z tego wszystkiego - jak mi zależy.
Od razu kogoś trzeba skreślić z góry, bo robi coś co nie jest zgodne z wcześniejszymi standardami. Najprościej siedzieć sobie z daleka i każdego osądzać. Gdyby mi nie zależało to raczej bym nie podjęła żadnej inicjatywy w kierunku spotkań. Tylko więcej przez to mam pracy, załatwiania. Sam Ive kiedyś mówiłeś, że spotkanie już jest jeśli będą 3 os. Tak było na samym początku w Krakowie. A Ty teraz wymagasz ode mnie nie wiadomo jakiej frekwencji...i to w Częstochowie. A Czawa na prawdę ogromnie różni się od Krakowa. Ale mam pewność, że tutaj pojawi się nawet więcej jak 3 os więc dlaczego by nie ich organizować? Jeśli to dla Ciebie za mało - ok. Nie będziemy się już spotykać pod szyldem Bractwa.

A ludzie szybciej dowiedzą się o spotkaniach Częstochowskich przez FB niż z forum. Bo ostatnio 50% (poprawcie mnie czy Kasandra wiedziała czy nie) osób które były na spotkaniu nie miało pojęcia, że istnieje takie forum, a o spotkaniu dowiedziały się dzięki zaproszeniom jakie im wysłałam.

Więc faktycznie...nie staram się. Wybaczcie
Tinwelin Niestell - 2013-05-12, 18:44
:
Dnia dzisiejszego tj. 12. maja niezapowiedzianie odbyło się spotkanie w Częstochowie. Jako, że było to spotkanie niezaplanowane zostaje ono zaliczone pod SoT: Częstochowa, uznane za spotkanie 1.1

Pośród wielu tematów narodziło się kilka pomysłów, które już wkrótce zostaną Wam przedstawione w odpowiednich działach i tematach.
Tinwelin Niestell - 2013-06-13, 16:06
:
Serdecznie zapraszam na II Częstochowskie spotkanie, które odbędzie się w najbliższą sobotę tj. 15.06 od godziny 17. Tym razem spotkamy się w herbaciarni Cafe Belg.
Elistyar - 2013-06-13, 17:52
:
Tinwelin, nas z Vilien niestety nie będzie. Wybieramy się na Pixel Heaven do Warszawy. Następnym razem chętnie.
Niemniej, bawcie się dobrze :)
Tinwelin Niestell - 2013-06-13, 17:59
:
Szkoda, następnym razem sobie odbijecie - a ja przetestuje czy tam nie jest czasami lepszy klimat, cisza i większe stoły ;) dobrej zabawy w Warszawie