Forum Bractwa Rivendell

The Hobbit: An Unexpected Journey - The Hobbit: The Desolation of Smaug

Tinwelin Niestell - 2013-04-05, 20:11
: Temat postu: The Hobbit: The Desolation of Smaug

Natknęłam się na ten obrazek całkowicie przypadkiem. Pierwsze co pomyślałam, że jakoś dziwnie cicho było o tym nowym plakacie, choć też mogłam coś przegapić z informacji jako że coraz rzadziej plątam się po sieci. I zaczęłam się przyglądać. No ok fajnie ... tylko czemu pierwszy plakat i tylko Biała Rada? A gdzie Bibo czy Smaug?

Plakat (choć bardziej zdjęcie) sam(o) w sobie nie jest taki (takie) złe, ale też nie ma rewelacji. Ale zanim zaczniemy się zachwycać pięknem Dol Guldur powiedzmy to wprost - jeden wielki fotomontaż.

A teraz zabawa: znajdźmy najwięcej pomyłek na powyższym zdjęciu.

Żeby było trudniej ja wskaże kilka najłatwiejszych:

- każda postać jest sobie nie równa, choć tu można się spierać że Saruman jest mniej więcej wzrostem Galadrieli, no ale Pani Światła była mniej więcej jak Elrond - a tu...no mała różnica. Gandalf jest za mały - pomimo, że jest nieco od innych oddalony to jednak za niski. Wygląda tu prawie jak krasnolud.

- kolejny błąd (oj zgrozo) Gandalf jest skopiowany z Władcy Pierścieni - dokładnie z jakiegoś motywu Morii. Nie masz szalika, który zaczął nosić w Hobbicie (ok jest taka pozycja, że może być go nie widać ale), co najważniejsze jego różdżka jest z Władcy Pierścieni! Ta stara ładna laska...a nie to coś co stworzyli na potrzeby Hobbita.

- Pani Galadriela choć tutaj ...burarum... Eowina. No jak można umieścić do Białej Rady Eowine!
Meliel - 2013-04-05, 21:25
:
To mi raczej wygląda na plakat sklejony przez jakiegoś fana niż oryginalny plakat filmowy.
Vendea - 2013-04-05, 21:52
:
Bo to jest taki właśnie plakat, Meliel ;)

ta-ra-ra-ra-ra-ra-ramm... https://dl.dropbox.com/u/25862892/paintowe/bia%C5%82arada.jpg
Meliel - 2013-04-05, 22:49
:
Aha, czyli mistrz photoshopa w akcji :mrgreen:
Vendea - 2013-04-06, 09:33
:
Podejrzewam, że mogło to być zrobione specjalnie na okazję pierwszego kwietnia.
Ivellios Mirimafëa - 2013-04-06, 11:09
:
mistrz Painta ;)

Fake widoczny na pierwszy rzut oka. Nawet pomijając kwestie proporcji o które można się spierać.
Fingolfin - 2013-04-13, 18:08
:
mimo wszystko fajne, ciekawy pomysł :tb:
Anonymous - 2013-04-15, 19:10
:
Mało zorientowani w tych kliamtach, którzy nie szukają takich szczegułów jak my bez problemu uwierzą w ten "oficjalny" plakat