Forum Bractwa Rivendell Strona Główna Forum Bractwa Rivendell
Mae govannen mellon... witamy na forum poświęconym Eldarom przy Bractwie Rivendell (Heren Nalmiristo: www.bractwo-rivendell.pl)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Ivellios Mirimafëa
2010-04-29, 22:50
Ancalima 3
Autor Wiadomość
Thoron 
Po powrocie do Bag End

Plemię: Noldor
Ulubiona Era: Lata Drzew
Wysłany: 2010-04-29, 16:07   Ancalima 3

Ancalima już jest. A w niej sporo ciekawych rzeczy. Min. wywiad z naszym mistrzem Ivelliosem, wspomnienia z Ardy 2009 by me :P i wiele innych ciekawych artykułów :) )
Zachęcam do czytania ;)

I hul bresta i ngylf be aear

Sui silith rimma i nen.

Maryen 
Członek Drużyny

Plemię: Sindar
Ulubiona Era: Pierwsza
Narodziny: 5 Lotesse 501 (I)
Wysłany: 2010-04-29, 19:18   

W tym numerze są dwa bardzo ważne dla nas artykuły. Jeden z nich ( jak już Thoronie wspomniałeś) jest wywiad z Ivelliosem. Natomiast drugim dośc ważnym zapisem jest artykuł o naszym kochanym pehaenku.

Po przeczytaniu wywiadu szczerze mówiąc troszkę sie wzruszyłam. Jest w nim zawarta cała "esencja" naszej pracy, informacji o tym co tworzymy. Wywiad jest cudny, Ive na prawde jestem pod wrażeniem!!! Z Twoich wypowiedzi bije taka "siła". Aż czuję się ten zapał i oddanie dla dzieł Tolkiena, myślę, że każdy kto przeczyta ten wywiad nie będzie miał wątpliwości, że jesteśmy JEGO MIŁOŚNIKAMI. Przemawiałeś w naszym imieniu między innymi. Najbardziej miły moment dla mnie to ten w którym mówisz taką "czułością" o PEHAENKU :D Wtedy kiedy czytalam wywiad poczułam, że na prawde nasza działalnośc wygląda bardzo dobrze :) Być może zachęci to paru ludzi aby wstąpić w nasze progi. Hannon le Ive!!! :mrgreen:

Artykuł odnośnie PHN nie zaskoczył mnie. Właśnie czegos takiego oczekiwałam. Parę "uwag" na przyszłość, podkreślenie walorów i podsumowanie. Nie jest to negatywna recenzja, myślę, że możemy być z niej dumni.. Wreszcie mogliśmy sie dowiedzieć jak postrzega nas "świat zewnętrzny". Z tego co odczułam po przeczytaniu, myślę, że mamy powody do radości, artykuły sie podobają, nasz zapał do pracy też... ( i ilustracje :P ). Oby tak dalej kochani!!!! Świat jeszcze o nas usłyszy!!!!!! :-({|= :arwen:

*Pogromca Smoka :)
*Beerbuster ;)

Ivellios Mirimafëa 
Kronikarz Czerwonej Księgi

Narodziny: Yunquëa Víressë 23. (I)
Wysłany: 2010-04-29, 22:52   

Ja tylko powiem tak: zatkało mnie jak zobaczyłem, że to ma 160 stron. :)

Co do wywiadu wypowiadać się już nie będę, można przeczytać, ocenić jak komu się chce :) Mówiłem o sobie, o naszym Bractwie i naszej działalności, bo czuję się dumny z naszej wspólnej pracy!

Ale ale... jestem bardzo zmęczony po ciężkim dniu (praca cały dzień przy organizacji szkoleń), więc poczytam w weekend i wtedy napiszę więcej :)

PS. Temat do Gospody, bo to wieść ze świata :)

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Finrod 
Jeździec Na baryłce

Wysłany: 2010-05-05, 22:49   

Ja powiedziałbym, że recenzja PHN-a jest cokolwiek ostra. Więcej jest w niej wytykania błędów niż podkreślania zalet.

Intryguje mnie fragment: "Sześć wierszy Ewy „Elenny” Próchniak oraz wybrane utwory (?) z poematu Finroda wprowadzają refleksyjny, czasem mroczny nastrój." Chciałbym wiedzieć, co znaczy ten znak zapytania. Nie wiem, może autorka nie spotkała się nigdy z poematem lirycznym i dziwi ją, że poemat dzieli się na utwory, może ma jakieś powody, żeby uważać "utwór" za nieodpowiednie określenie, może to niedopowiedzenie ma oznaczać coś całkiem innego. Ale na pewno tego typu komentarz kłóci się z profesjonalnym podejściem, jakie autorka w całym artykule forsuje.

Ivellios Mirimafëa 
Kronikarz Czerwonej Księgi

Narodziny: Yunquëa Víressë 23. (I)
Wysłany: 2010-05-06, 10:04   

No cóż... uwagi ostre, przyznam, ale w zasadzie, nie żeby racji autorka nie miała. Nie ze wszystkim się zgadzam absolutnie, aczkolwiek, wiele kwestii wskazała poprawnie.

Żeby jednak smak goryczy nam nie pozostał, to inni nie zostawiają suchej nitki na Ancalimie. Mnie bardzo się Ancalima podoba i uważam, że robią świetna robotę, wspierając polską działalność fandomu. Tak samo robimy i my. A ostre recenzje pojawiają się chętniej choćby dlatego, że jesteśmy w internecie publicznie i łatwo każdemu sprawdzić taką czy inną opinię. Nie spotykałem się z wieloma, podobnymi recenzjami innych czasopism, a i one miewają swoje wady i wadziki.

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

dziki 
Przyjaciel Entów

Wysłany: 2010-05-06, 20:14   

Dopowiem tylko tyle! „Specjaliści”, wel „krytycy” ( często z „bożej łaski” ) z Elendili niestety nie są dla mnie odniesieniem i przykro mi powiedzieć, że wiele razy byłem świadkiem przysłowiowego „udupiania” czyjejś twórczości w zarodku, wręcz wyśmiewania , co jest zbytnio nie na miejscu biorąc pod uwagę wiek i doświadczenie debiutujących. Było parę osób, których opinie z przyjemnością czytałem, ale niestety po sławetnej „reformie” zniknęły bezpowrotnie min. współautorka Ancalimy Halactra.
Nie czytałem ostatniego numeru Ancalimy, a PHN-ka przejrzałem tylko pobieżnie, ale powiem wprost : nie macie się czego wstydzić! Ci co krytykują niech spróbują przebrnąć przez mozoł wykonanej przez Was pracy, a potem dopiero zabiorą za ocenianie!
Nie mówię aby wszystko było cacy, bo jakieś wskazówki są potrzebne żeby unikać błędów i dalej się rozwijać, tylko powinno być to w formie rady starszego brata, a nie domorosłego krytyka, szczególnie, że oba pisma są typowo fanowskie i tworzone przez „amatorów” fanów!

Pozdrawiam Dziki. :tb:

Asnarak 
Zdobywca Serca Góry

Wysłany: 2010-05-06, 22:14   

przyczytałem z ciekawości i musze powiedziec że ostro wam pojechał po rajtach. Znaczy tak w ramach kultury , ale na ostro.
Przeczytałem jeszcze wywiad z iveliosem i wpomienia thorona.
Thoron ma u mnie kopala w dupsztala. Chodź tak źle z wspomieniami nie jest, a najbardziej co mnie mierziło w wypowiedziach iveliosa , to to ze często powtarzał ten sam wątek. Takie jak by owijanie w bawełne, tak mi się to obrazuje.

dziki 
Przyjaciel Entów

Wysłany: 2010-05-07, 20:07   

„przyczytałem z ciekawości i musze powiedziec że ostro wam pojechał po rajtach. Znaczy tak w ramach kultury , ale na ostro.” Asnarak, kto komu dojechał ?
Tak na marginesie faktycznie Cotsille wytknęła parę trafnych błędów względem PHN-ka – Ive co do nieścisłości i ...też mógłbym coś napisać względem Twoich wypowiedzi na ten, czy inny temat, mh... - recenzja ogólnie podobała mi się i dobrze, że taka dobra „Ciocia” ukazała pewne słabe strony, ot wprost, niż wkurzać się na bezsensowną krytykę „Obcych”- czyt. Aliens, czytaj vs Preda...jejku to nie ten temaciK! ;-)

Ps. A nawiązując do Ancalimy, to np. recenzja pana Kruka względem ekranizacji "Hobbita" jest ...mh...mh... może przemilczmy, bo... Mh... bo pan tak jakby, wiadomości brał z co najmniej.... z Marsa! :hmmm:

Liadon 
Włócznią Ugodzony

Plemię: Nandor
Ulubiona Era: Druga
Narodziny: Yucainen Tatya Nórui 480 (I)
Wysłany: 2010-05-08, 01:00   

W tej recenzji trzeba też rozgraniczyć co jest faktycznie błędem lub jest do poprawy od rzeczy które napisane są wylącznie po to żeby się do czegoś doczepić. To wygląda jakby autorka recęzji chciała koniecznie znaleźć coś co byłoby nie do konca tak jak trzeba i wyolbrzymić to jak najbardziej sie da.

I jest tak jak napisał bodajże Finrod, same negatywy, zero pozytywów.

Olórin 
Zdobywca Serca Góry

Wysłany: 2010-08-17, 20:14   

Maryen napisał/a:
Być może zachęci to paru ludzi aby wstąpić w nasze progi.

Święta prawda :mrgreen:

Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended.

Odpowiedz do tematu