Forum Bractwa Rivendell Strona Główna Forum Bractwa Rivendell
Mae govannen mellon... witamy na forum poświęconym Eldarom przy Bractwie Rivendell (Heren Nalmiristo: www.bractwo-rivendell.pl)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Temperament
Autor Wiadomość
Elen
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-30, 20:59   

Towarzyski sangwinik- 5
Energiczny choleryk- 7
Perfekcyjny melancholik- 15
Spokojny flegmatyk- 13

Nio w sumie to się zgadza, że wskazany zawód dla mnie to archeolog. :smile: Ten spokojny flegmatyk jakoś na drugim miejscu nie pasuje do mnie zbytnio. Za to pojawiający się wszędzie pesymista tym bardziej nie pasuje, bo nawet w najgłupszej i najtrudniejszej sytuacji staram się znaleźć pozytywy.

Senion 
Podróżnik przez Morię

Plemię: Noldor
Ulubiona Era: Pierwsza
Narodziny: yucainen minë Sulimë 43 (I)
Wysłany: 2010-08-31, 09:49   

Towarzyski sangwinik 9
Energiczny choleryk 17
Perfekcyjny melancholik 9
Spokojny flegmatyk 5

Cytat:
Przykładowe zawody: przedsiębiorca, dyrektor przedsiębiorstwa, inżynier w przemyśle i budownictwie, manager, handlowiec, prawnik, dziennikarz, ordynator oddziału szpitalnego, reżyser, policjant.

No cóż, a poszedłem na archeologię...
"W końcu jeśli dziewczyna chce iść przez życie z inną, która nosi koszule i krawaty, ujeżdża konie i ma twarz jak buldog, który zlizuje ocet z ostu, to przecież wyłącznie jej sprawa." - T. Pratchett, "Niuch"

Razosłav 
Głos na Wielkiej Radzie

Wysłany: 2010-09-02, 08:16   

Zluzuj majty ziom... podałeś zawody proponowane dla typowego choleryka a tymczasem nie widać, żebyś miał jakoś wyraźnie dominujący typ temperamentu...

Senion 
Podróżnik przez Morię

Narodziny: yucainen minë Sulimë 43 (I)
Wysłany: 2010-09-02, 09:02   

Ej zią, podałem te zawody, bo tylko te mi wyświetliło. Coś w tym musi być ^^ Poza tym 8 punktów to chyba nie jest taka nic nie znacząca przewaga...
"W końcu jeśli dziewczyna chce iść przez życie z inną, która nosi koszule i krawaty, ujeżdża konie i ma twarz jak buldog, który zlizuje ocet z ostu, to przecież wyłącznie jej sprawa." - T. Pratchett, "Niuch"

Liadon 
Włócznią Ugodzony

Plemię: Nandor
Ulubiona Era: Druga
Narodziny: Yucainen Tatya Nórui 480 (I)
Wysłany: 2010-09-02, 13:11   

Jedna sprawa to ta jak sami siebie widzimy inna to ta jacy jesteśmy naprawdę. W takim teście mamy wynik na podstawie informacji udzielanych przez siebie o sobie.

Dlatego Sen... niektóre odpowiedzi pewnie podświadomie podałeś nie takie jake są prawdziwe tylko takie jakie chciałbyś żeby były. Z nam Cie pare lat i bym Cie raczej inaczej zaklasyfikował, ale ja tez nie jestem obiektywny zapewne.

Z drugiej strony to nie jest jakiś mega profesjonalny test z którego dokładnie poznasz swój charakter. Coś tam moze pokazać ale nie ma co tych wyników aż tak brac do siebie i na domu wywiesić baner "JESTEM CHOLERYKIEM" :roll:

Elunaraht
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-02, 21:49   

Hmmm...hmm... kolejny dowód na to, że jestem dziwny... -_-

Towarzyski sangwinik 13
Energiczny choleryk 2
Perfekcyjny melancholik 12
Spokojny flegmatyk 13

Cholera... same sprzeczności XD

Elwathi
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-02, 23:19   

Towarzyski sangwinik 11
Energiczny choleryk 7
Perfekcyjny melancholik 17
Spokojny flegmatyk 5

No i jak zwykle wyszły mi dwa praktycznie przeciwstawne charaktery. Bo co może mieć wspólnego melancholik i sangwinik?
A test faktycznie dziwny, biorąc pod uwagę, że są możliwości, w których chciałoby się zaznaczyć więcej, niż jedną odpowiedź, a są takie, gdzie nie pasuje nic i zaznacza się praktycznie na chybił-trafił. Moim zdaniem lepsze jest to:
http://enneagram.pl/
Co tutaj Wam wychodzi, drogie Elfy (i nie tylko ;) )?
Dobrze jest zrobić ten test 2 razy. Raz normalnie, a za drugim razem zmieniając te pytania, w których mieliście duże wątpliwości. Wyjdą wtedy 2 charaktery, które najlepiej Was opisują.

Ivellios Mirimafëa 
Kronikarz Czerwonej Księgi

Narodziny: Yunquëa Víressë 23. (I)
Wysłany: 2010-09-03, 08:35   

Enneagram wyszedł mi: 6w7. Opis niżej.

Ok! Lubię Enneagramy. Oddają rewelacyjnie mój charakter, choć z tym pierwszym ekstrawertyzmem to bym bardziej uważał. Owszem, przyznaję się do tego, ale tylko w otoczeniu osób, którym ufam. Po za tym ta psychoanaliza mojej osoby jest łudząco podobna do tego co inni mi mówią i co sam wiem o sobie. Słów mi brak!

Cytat:

Szóstka ze skrzydłem siedem: 6w7 - "Kumpel"

Szóstki z tym skrzydłem są generalnie ekstrawertyczne, przyjacieskie i otwarte na innych. Przyjaźń według nich jest podstawą szczęśliwego życia. Chcą być lubiane przez innych i łatwiej podążają śladem innych w przeciwieństwie do 6w5, która ma tendencję do wycofywania się i pozostawania w samotności. Szóstka 6w7, może być czarująca i towarzyska. Ma szybsze tempo życia niż 6w5, a w sprawach zawodowych ujawnia się w niej zdrowe połączenie z trójką. Często potrafi chronić samą siebie, a także charakteryzuje się ciepłem i opiekuńczością wobec innych.
W stresie 6w7, mogą często przeczyć same sobie, sprawiając wrażenie, że chcą jednocześnie dwie rzeczy na raz, czasem doprowadzając do szaleństwa mieszanymi sygnałami. Może być ciężko zrozumieć co mają na myśli i o czym mówią. Często otwarcie sprawdzają jaki inni mają do nich stosunek. Gdy są czymś przestraszone, jedyną formą obrony jest bierna agresja, w czasie której nie da się jej do niczego przekonać ani namówić. Najczęściej spotykane z tym skrzydłem, są szóstki antyfobiczne, które mają tendencję do bycia bardzo bezpośrednimi. Niektóre mogą snuć wielkie plany, które ich zdaniem mogą przynieść materialne lub osobiste korzyści. Mogą być także niepewne, irracjonalne, chaotyczne z tendencją do częstych zmian nastrojów. Są skomplikowane wewnętrznie. Mają niezwykle wrażliwe zapalniki wybuchów paranoi. Fałszywie oskarżają innych, a innym razem wręcz błagają aby ktoś się nimi zaopiekował. Czasem są bardzo konserwatywne w swoim sposobie zycia, a czasem toczą bój o zmiany.

Słynne szóstki ze skrzydłem siedem: Kim Basinger, Mel Gibson, Jack Lemmon, Richard Pryor, Meg Ryan, Susan Sarandon, Patrick Swayze, Jay Leno, Julia Roberts, Tom Hanks.

PS. Na forum Elendilich było takie pole w profilu gdzie się wpisywało Enneagram. Można by było i u nas tak zrobić. Co wy na to?

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Nanatei 
Przyjaciel Entów

Plemię: Sindar
Narodziny: 61. Hrívë 383 (I)
Wysłany: 2010-09-03, 13:45   

Kolana się pode mną ugięły kiedy to przeczytałam... To aż przerażające jak dobrze można scharakteryzować człowieka po kilku pytaniach! I trochę zszokowało mnie określenie mojego charakteru, ale co tam. Ale za to w jakim doborowym gronie się znalazłam! :mrgreen:

Cytat:
Piątka ze skrzydłem cztery: 5w4 - "Obrazoburca"

Różnica między skrzydłami 4 i 6 w piątkach, jest taka sama jak między sztuką i nauką. Skrzydło cztery, daje piątce zmysł abstrakcyjny oraz intuicyjny odcień myślom, tak jakby piątka myślała za pomocą geometrycznych kształtów zamiast myśleć słowami lub realnymi obrazami. Piątka ze skrzydłem 4 może być artystycznie utalentowana i doświadczać emocjonalnych nastrojów jak czwórka. Połączenie intelektualnej i emocjonalnej wyobraźni. Ceni sobie świat filozofii i pięknego konstruowania myśli. Najlepszym dla niej światem jest połączenie umysłowych horyzontów i estetyki. Połączenie ciekawości i wrażliwości na odbiór z potrzebą tworzenia własnej unikalnej wizji.
Gdy 5w4 jest w stresie, wydaje się być jakby nieobecna, gdy jest o coś spytana, odpowiada szeptem. Jej zachowanie oscyluje pomiędzy chęcią odosobnienia, a przypływami przyjacielskiej troski. Może stać się nieuchwytna, niedostępna i abstrakcyjna. Zachowuje się jakby znajdowała się wewnątrz swojej kuli izolującej ją od świata. Czasem odnosi się wrażenie nieznacznego wywyższania się ponad innych. Wizerunek "nieobecnego profesora" dobrze opisuje piątki z tym skrzydłem. 5w4 jest niezwykle wrażliwa na otoczenie i uczucie zbytniej nadopiekuńczości innych. Bardzo przewrażliwiona na krytykę. Może bardzo wolno powracać do siebie po traumatycznych przeżyciach. Typowymi pułapkami dla 5w4 są izolowanie się i popadanie w melancholię oraz depersje o podłożu egzystencjalnym.

Słynne piątki ze skrzydłem cztery: Agatha Christie, Albert Einstein, George Lucas, David Lynch, Samuel Beckett, Stanley Kubrick, Stephen King, Freidrich Nietzsche.

Myślę, że to pole na Enneagram jest dobrym pomysłem. Czasem pomoże zrozumieć zachowanie danej osoby ( np. dlaczego Nanatei mówi tak cicho albo wydaje się załamana :razz: ).

Finrod 
Jeździec Na baryłce

Wysłany: 2010-09-03, 15:24   

Haha! 4w5 - Włóczęga!

Cytat:
Skrzydło 5, daje czwórce introwertyczne zachowanie, odsuwanie się od innych, złożoną osobowość. Ta czwórka może być intelektualistką ale posiada wyjątkową głębię uczuć. Jest otwarta na duchowe i estetycznie doznania. Znajduje wiele znaczeń dla prawie wszystkich zdarzeń. Może posiadać silną potrzebę i umiejętność aby realizować się artystycznie. Samotnik, wygląda tajemniczo i jest trudna do "rozszyfrowania". Do świata zewnętrznego podchodzi z rezerwą, ale wewnętrznie bardzo go przeżywa. Gdy się w końcu otwiera, to bardzo gwałtownie i całkowicie, bez żadnych oporów.
W stresie, 4w5 bardzo łatwo popada w alienację i depresję. Wiele czwórek z tym skrzydłem ma odczucie zupełnej inności, jakby pochodziły z innej planety. Narzeka na swój obecny los, wspomina i przeżywa wiele razy zdarzenia z przeszłości. Dość często ma posębne oblicze, odsuwa się od innych z uczuciem zawiedzenia lub poczuciem wstydu. Żyje we własnym świecie bólu i straty. Może mieć bardzo chorą duszę, wyobrażać sobie i interesować się własną śmiercią.

Najwyżej w połowie trafne. Ale wśród nazwisk dwaj moi artystyczni guru: Bob Dylan i Ingmar Bergman. I ten dobór zrobił na mnie wrażenie, muszę przyznać.

A po zmianie niepewnych odpowiedzi wyszło 5w4, co już się pojawiło wyżej. Też mniej więcej w połowie trafne.

Nanatei 
Przyjaciel Entów

Plemię: Sindar
Narodziny: 61. Hrívë 383 (I)
Wysłany: 2010-09-03, 21:26   

Czyli nadal sprawdza się twoja własna teoria o sobie, że masz kilka ,,ja"... Ale tak czy tak, witaj, charakterowy sąsiedzie! :mrgreen:
Właściwie, dlaczego rozwiązywanie takich testów jest takie fajne? (Choć czuję się dziwnie po tym... Jakby mnie ktoś rozszyfrował i prześwietlił. I nawet ten tytuł obrazoburcy do mnie pasuje, co stwierdziłam po zastanowieniu. )
Te ,,instrukcje obsługi" każdego typu są świetne. :lol:
(Ale zdanie z charakterystyki Ivelliosa i tak jest jedną z najpiękniejszych rzeczy, które było dane mi przeczytać: ,,Mają niezwykle wrażliwe zapalniki wybuchów paranoi." :mrgreen: )

Element
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-04, 17:27   

Towarzyski sangwinik
7
Energiczny choleryk
20
Perfekcyjny melancholik
6
Spokojny flegmatyk
7

Oooaaa.... a więc jestem cholerykiem.