Forum Bractwa Rivendell Strona Główna Forum Bractwa Rivendell
Mae govannen mellon... witamy na forum poświęconym Eldarom przy Bractwie Rivendell (Heren Nalmiristo: www.bractwo-rivendell.pl)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Dzisiaj urodziny Bilba
Autor Wiadomość
Ivellios Mirimafëa 
Kronikarz Czerwonej Księgi

Plemię: Noldor
Ulubiona Era: Pierwsza
Narodziny: Yunquëa Víressë 23. (I)
Wysłany: 2010-09-22, 12:48   Dzisiaj urodziny Bilba

Dzisiaj, po raz kolejny, Bilbo obchodzi swoje urodziny. Równocześnie oczywiście są to urodziny Froda. Myślę, że z tej okazji możemy zastanowić się czego moglibyśmy poczciwym hobbitom, którzy wpłynęli tak znacząco na losy Śródziemia. Jakie prezenty chcielibyście im dać? Jakie prezenty waszym zdaniem mogli by oni dać wam zgodnie z tradycją hobbicką?

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Element
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-22, 14:43   

O Raaaaany :mrgreen:
Podarowałabym Bilbowi fiolkę z kawałkiem tęczy uwięzionej w środku. Natomiast Frodo dostałby ode mnie palantir (oczywiście wcześniej zepsuty:-), którego używał Saruman, jako pamiątkę po pokonanym cieniu. A życzyłabym im tego samego, co życzy się każdemu obieżyświatowi: wielu szczęśliwie zakończonych przygód.

Jeśli można sobie pomarzyć, to ja bym chciała..... Cząstkę skarbu, jaką zdobył nasz drogi Bilbo, albo łuskę Smauga :tb: Lub jeśli gospodarze mieliby inną wolę- jedną z zabawek jakie wyrabiają krasnoludy. :gimli:

Elen
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-22, 15:02   

Bilbowi oczywiście chciałabym życzyć kolejnych 111 lat, by były one równie owocne w przygody, aby nigdy nie zabrakło mu fajkowego ziela, aby nie opuściła go nigdy wena twórcza. :mrgreen: Z Frodem mam zgrzyt, bo nie za bardzo wiem czego mu życzyć. Hmmm.... Może jakiejś uroczej hobbickiej żony i spokoju, bo po przygodach jakie miał przydałby mu się odpoczynek. :mrgreen:

Co do prezentów, to Bilbowi dałabym jakąś piękną rzeźbioną fajkę, a Frodowi może jakiś nowy pierścień, co by mu stratę zrekompensować. :mrgreen: Co mogliby mi dać może rękopis przygód spisany przez nich obu. Ładnie by wyglądał na półce w bibliotece. :mrgreen:

Ivellios Mirimafëa 
Kronikarz Czerwonej Księgi

Plemię: Noldor
Ulubiona Era: Pierwsza
Narodziny: Yunquëa Víressë 23. (I)
Wysłany: 2010-09-22, 16:41   

Ja życzyłbym Frodowi jak najmniej bólu związanego z raną otrzymaną na Amon Sul, a Bilbowi wielu jeszcze wędrówek, jednak bez przygód, bo już na to za stary ;)

Co do prezentów. Bilbo otrzymałby ode mnie parę butów, by pokazywać je młodym i mówić o tym, jak dziwne ubrania mają ludzie na wschodzie, a Frodowi wręczyłbym z przyjemnością, zamówiony wcześniej, portret całej drużyny pierścienia, żeby na Tol Eressea się nie smucił brakiem przyjaciół :)

Sam chciałbym dostać jakąś sadzonkę z ogródka Bagginsów, którą posadziłbym u siebie i dbał o nią :)

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Asnarak 
Zdobywca Serca Góry

Wysłany: 2010-09-22, 21:57   

Bilbowi i Frodowi nic bym nie dał, byłoby to wbrew tradycji. Swoją drogą oni już swoje od życia dostaną(dostali?).
Ja zadowoliłbym się litrem czegoś dobrego ze spiżarni Bilba i nie myślę tu akurat o kranówie. Taki prezent na pewno by mi się przysłużył, szczególnie ,że już można odczuć pierwsze zapowiedzi zimnej jesieni.
Ostatnio zmieniony przez Elvinga Istimo 2010-09-23, 20:42, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu