Forum Bractwa Rivendell Strona Główna Forum Bractwa Rivendell
Mae govannen mellon... witamy na forum poświęconym Eldarom przy Bractwie Rivendell (Heren Nalmiristo: www.bractwo-rivendell.pl)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Która Era?

W której Erze chciał(a)byś żyć?
Pierwszej
31%
 31%  [ 11 ]
Drugiej
28%
 28%  [ 10 ]
Trzeciej
28%
 28%  [ 10 ]
Czwartej
11%
 11%  [ 4 ]
Głosowań: 35
Wszystkich Głosów: 35

Autor Wiadomość
Eruanna
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-12, 19:11   

Ja bym chciała żyć w dwóch erach trzeciej i pierwszej, ponieważ obie te ery mają w sobie coś szczególnego.

Olórin 
Zdobywca Serca Góry

Plemię: Noldor
Wysłany: 2010-12-13, 14:31   

Początek Drugiej Ery, do tego w Numenorze (o ile byłbym człowiekiem, a nie czarujmy się - wszyscy nimi jesteśmy) - wybór z czystego konformizmu ;) Generalnie nie było wojen - był czas czytać księgi, pisać księgi odwiedzać dalekie zakątki Śródziemia, i spotykać się z Elfami w celach bardziej przyjemnych niż walka z Wrogiem;)

\:D/

Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended.

Tinwelin Niestell 
Bezpieczny w Lothlorien

Ulubiona Era: Trzecia
Wysłany: 2010-12-13, 17:42   

Ja mam dość spory dylemat w tej sprawie.
A czy to ważne która era?
Dla mnie ważne z kim ;-) a to już gdzie i kiedy przechodzi na dalsze plany.

"Kto jeszcze nie widział zmierzchu, niech nie przysięga, że pójdzie w głąb ciemności"

"...believes it is only great power that can hold evil in check, but that is not what I have found. I found it is the small everyday deeds of ordinary folk that keep the darkness at bay. Small acts of kindness and love."

"He stood upon the bridge alone
and Fire and Shadow both defied;
his staff was broken on the stone,
in Khazad-d?m his wisdom died"

Eruchínvaron 
Gość władcy Niedźwiedzi

Plemię: Dúnadan
Ulubiona Era: Trzecia
Wysłany: 2010-12-26, 22:18   

A dla mnie fajnie by się żyło w 4 erze. Spokojny wypoczynek w Shire. Zimne piwko, fajkowe ziele najlepsze w południowej ćwiartce. Orków i wojaczki też nie zabraknie gobliny w Morii, Orków dużo. Fakt nie ma elfów ale co tam może wiedzieć taki namiestnik Ithilien jak ja o nieśmiertelnych długowiecznych elfach. :tb: 8) :tb:

PS: Profilu mam że trzecia ale to dlatego że tam się dużo dzieje. Po prostu moja ulubiona era ale żyć to spokojnie w czwartej.

Senion 
Podróżnik przez Morię

Ulubiona Era: Pierwsza
Narodziny: yucainen minë Sulimë 43 (I)
Wysłany: 2010-12-28, 13:38   

Jak dla mnie - pierwsza. Któż nie chciałby mieć bezpośredniego kontaktu z elfami w dniach ich młodości i największej chwały? Któż nie chciałby spotkać Oromego jeżdżącego po lasach Śródziemia i grającego na rogu w trakcie polowania?
A przecież, jeśli dobrze pamiętam, była to najdłuższa era i szczęście na Ardzie trwało najdłużej. Najmniej było również niebezpieczeństw - Melkor w więzieniu poza granicami świata, a jego słudzy zbyt nieliczni i zbyt słabi, by móc rzeczywiście zagrozić Śródziemiu i Pierworodnym.
"W końcu jeśli dziewczyna chce iść przez życie z inną, która nosi koszule i krawaty, ujeżdża konie i ma twarz jak buldog, który zlizuje ocet z ostu, to przecież wyłącznie jej sprawa." - T. Pratchett, "Niuch"

Ivellios Mirimafëa 
Kronikarz Czerwonej Księgi

Narodziny: Yunquëa Víressë 23. (I)
Wysłany: 2010-12-28, 13:44   

Ano był to fajny czas, ale wtedy tylko elf mógł elfa spotkać :) No chyba, żeby liczyć też zwierzątka.

Nie dam głowy, ale chyba to była Era Dwóch Drzew. Era Pierwsza to nazwa przyjęta dla Pierwszej Ery Słońca.

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Senion 
Podróżnik przez Morię

Wysłany: 2010-12-28, 22:55   

Właśnie też się nad tym zastanawiałem, ale jak zaglądałem do Silma to rozdzieliłem to tak, że mamy Początek Dni, kiedy istnieją Latarnie, a Lata Drzew zaliczają się do pierwszej ery. No ale mogę się mylić ;)
"W końcu jeśli dziewczyna chce iść przez życie z inną, która nosi koszule i krawaty, ujeżdża konie i ma twarz jak buldog, który zlizuje ocet z ostu, to przecież wyłącznie jej sprawa." - T. Pratchett, "Niuch"

Elvinga Istimo 
Włócznią Ugodzony

Ulubiona Era: Druga
Narodziny: 15. Lótessë 987 (II)
Wysłany: 2010-12-29, 00:08   

Według "Encyklopedii Śródziemia" początek PE jest XVIII okresem w dziejach i rozpoczyna się wraz z pierwszym wschodem słońca.
Dla porównania: zatrucie drzew jest XIV okresem.

Potrafię być wredna i nic Ci do tego!

Senion 
Podróżnik przez Morię

Wysłany: 2010-12-29, 13:44   

No to nam się wyjaśniło. Czyli chciałbym żyć w Latach Drzew, a nie w Pierwszej Erze ^^

Ale mój głos na pierwszą erę zostaje, bo niczego bliższego Latom Drzew wybrać nie mogę...

Odpowiedz do tematu