Forum Bractwa Rivendell Strona Główna Forum Bractwa Rivendell
Mae govannen mellon... witamy na forum poświęconym Eldarom przy Bractwie Rivendell (Heren Nalmiristo: www.bractwo-rivendell.pl)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Kaligrafia
Autor Wiadomość
Aarien
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-29, 19:36   Kaligrafia

Proszę o poradę dotyczącą kaligrafii.

Chodzi mi tu bardziej o problem kupna odpowiedniego pióra. Czy może to być zwykłe pióro na tzn. naboje?

Przymierzam się do kupna odpowiedniego pióra i chcę się Was poradzić.

Nanatei 
Przyjaciel Entów

Plemię: Sindar
Ulubiona Era: Pierwsza
Narodziny: 61. Hrívë 383 (I)
Wysłany: 2011-05-29, 21:16   

Są pióra do kaligrafii na naboje, ale nie wiem jak kształtują się ich ceny i jak to jest z samymi nabojami... Na początek zawsze można kupić pisak do kaligrafii, odpowiednio przyciąć sobie patyczek bambusowy, albo chociażby taki zwykły do lodów. :smile:
Zdecydowanie częściej spotykane są piórka, które trzeba maczać w tuszu, ze zbiorniczkiem, albo i bez. W sklepach z artykułami dla plastyków popytaj/poprzeglądaj w Internecie, jakie tam by Ci się podobały i zastanów się, co będzie najbardziej opłacalną i dopasowaną do Ciebie opcją.

Ja posiadam taki prostacki zestawik 5 stalówek o różnej szerokości + obsadka ( ta ostatnia akurat beznadziejna, ale na rezerwową się nadaje...), kupiony w plastycznym po 12 zł bodajże. Do tego tusze - po 4,50 buteleczka, czy coś koło tego i można się bawić, jeśli jest się cierpliwym. ;-)

Ach, i co do kaligrafii, nie wiem, co tam w internecie jest dostępne na ten temat, ale sama wiedzę czerpię z tej książki: http://www.empik.com/kali...67030,ksiazka-p
Poza tym, zawsze można sobie zrobić kącik kaligraficzny na zlocie. :smile:

Aarien
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-29, 21:19   

Dziękuję kochana za pomoc!

Co do tej kaligrafii na zlocie to mnie ubiegłaś bo właśnie miałam pisac w temacie o Lothku, ale byłaś szybsza :)

Ivellios Mirimafëa 
Kronikarz Czerwonej Księgi

Plemię: Noldor
Ulubiona Era: Pierwsza
Narodziny: Yunquëa Víressë 23. (I)
Wysłany: 2011-05-29, 21:27   

Nanatei napisał/a:
Poza tym, zawsze można sobie zrobić kącik kaligraficzny na zlocie.

To przykuło moją uwagę najmocniej :D

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Aarien
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-29, 21:30   

No to trzeba rozruszać paluszki i chwycic pióro w dłoń :)

Zaś co do pisania to wolę osobiście pisać Tengwar Quenya :) Ki8edyś pisałam trochę runami ale zaprzestałam i uleciało z głowy :(

Odpowiedz do tematu