Forum Bractwa Rivendell Strona Główna Forum Bractwa Rivendell
Mae govannen mellon... witamy na forum poświęconym Eldarom przy Bractwie Rivendell (Heren Nalmiristo: www.bractwo-rivendell.pl)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Ivellios Mirimafëa
2009-11-24, 11:28
[Rycerstwo] Ogólna dyskusja
Autor Wiadomość
Asnarak 
Zdobywca Serca Góry

Wysłany: 2009-11-14, 09:41   

nie sądze że się nie rozczarujesz , bo sam wiem ,że to dobra zabawa,
miałem wątpliwość czy dasz radę bo z tego co widziałem na filmach i troche w życiu to w walkach ciężko opancerzonych często wystepuje ostry klincz i przepychanki, no ale już się wątpliwosci wszelkich wyzbyłem bo skoro0 jestes duża dziwczyną to obaw nie ma, miłej zabawy

Eruanna
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-14, 20:03   

mam pytanie na forum się nie zjawiasz a chciała bym zapytać Wy się na tym lepiej znacie niż ja . ;] Znalazłam ostatnio w pożyczonej książce przez brata na temat rycerzy. (niestety ja oddał :sad: ) Zdjęcie miecza a pod nim napis ,, Miecz z głownią o profilu diamentowym" korzystałam z wujka Google , ale nic na ten temat nie mogłam znaleźć. A chciała bym mieć takowy. Z sąd moje pytanie czy taki miecz jest historyczny... Ponoć takie miecze istniały w XV wieku , ale ja mało jeszcze na ten temat wiem była bym wdzięczna za pomoc. :mrgreen:

Liadon 
Włócznią Ugodzony

Plemię: Nandor
Ulubiona Era: Druga
Narodziny: Yucainen Tatya Nórui 480 (I)
Wysłany: 2011-06-17, 19:12   

moze chodzi Ci o głowice "diamentową". głownia diamentowa miałaby z jednej stony płaz a zdrugiej ośc. są takie asymetryczne wynalazki ale nie sadze ze o to Ci chodzi.
Nie mam takich szaleństw na około Xw.

legomir
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-17, 20:20   

A tak w sumie to jeszcze tak trochę się pochwalę a trochę zapytam przy okazji... Wstąpiłem do bractwa rycerskiego ;) Rekonstruuje XIV i początek XV... A zwie się Kompania Janusza Brzozogłowego słyszał ktoś o nim, albo je zna, a jeśli tak to jakie macie zdanie na jego temat?

Liadon 
Włócznią Ugodzony

Plemię: Nandor
Ulubiona Era: Druga
Narodziny: Yucainen Tatya Nórui 480 (I)
Wysłany: 2011-06-18, 12:07   

Pierwsze słysze, ale to nic nie znaczy bo akurat na bratctwch działających sie nie wyznaje.
ale czy sadzisz ze jeśli ktoś miałby złe zdanie to by Ci tu wprost napisał?

bedąc w takim zwykłym bractwie najważniejsze jest by nie powielac schematów tylko na własną rękę szukać zródeł. od stroju cywilnego zaczynając na popancerzeniu do wali, kończąc. nie zawsze to co wyglada fajnie i uzywają tego wszyscy jest rekonstrukcją danego przedmiotu z epoki.

legomir
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-18, 13:07   

Myślę, że by powiedział, bo i po co ma ukrywać to? Przynajmniej ja zawsze mówię to co myślę może i dostaje mi się za to czasami po głowie, ale i tak mówię to co myślę... Wracając do szukania w źródłach to do tego jestem przyzwyczajony, bo gdy chciałem zrobić coś ciekawego i historycznego do gry albo czegoś tym stylu to musiałem szukać sam ;) Hmm... akurat z tego co się dowiedziałem w tym Bractwie akurat kładą pewien nacisk na historyczność, a że przy okazji to mój ulubiony okres historii to sam na ten temat trochę wiem :)

Eruanna
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-22, 19:42   

Chyba każde bractwo kładzie nacisk na historyczność Legomirze. Co do źródeł to ja wolę poszukać sobie czegoś sama bo wiem że daną rzecz później dobrze zapamiętam. Jeżeli sama wgłębię się w temat. Czasami nie warto czegoś szukać na własną rękę... Wiem to po sobie...Liadonie to chyba wiadomo... Co do bractwa to ja należę do Krakowskiego ,,KCR" , a dokładnie Krakowska chorągiew rycerska"to druga połowa XV wieku... Ja nie mam ulubionego okresu lubię je wszystkie i dla tego nigdy nie mogę się zdecydować co chcę odtwarzać ... Liad wiem co pisało pod zdjęciem i nic nie pomyliłam. Ty to nie ja mój drogi...

Eruanna
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-03, 14:16   

Chciałam zapytać grupę historyczną forum Rivendell jedzie ktoś na Bitwę narodów ? Ponoć ma być w czerwcu w KRK . :mrgreen:

Senion 
Podróżnik przez Morię

Plemię: Noldor
Ulubiona Era: Pierwsza
Narodziny: yucainen minë Sulimë 43 (I)
Wysłany: 2011-12-03, 15:08   

Nie.
"W końcu jeśli dziewczyna chce iść przez życie z inną, która nosi koszule i krawaty, ujeżdża konie i ma twarz jak buldog, który zlizuje ocet z ostu, to przecież wyłącznie jej sprawa." - T. Pratchett, "Niuch"

Eruanna
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-03, 15:29   

Szkoda...

Eruanna
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-11, 16:58   

Wybiera się ktoś na jakąś imprezę historyczną :P w obrębie śląska?

Odpowiedz do tematu