Forum Bractwa Rivendell Strona Główna Forum Bractwa Rivendell
Mae govannen mellon... witamy na forum poświęconym Eldarom przy Bractwie Rivendell (Heren Nalmiristo: www.bractwo-rivendell.pl)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Wydarzenia w drugiej erze
Autor Wiadomość
Ivellios Mirimafëa 
Kronikarz Czerwonej Księgi

Plemię: Noldor
Ulubiona Era: Pierwsza
Narodziny: Yunquëa Víressë 23. (I)
Wysłany: 2007-11-03, 13:49   Wydarzenia w drugiej erze

Zastanawia mnie jakie wydarzenia miały miejsce w Śródziemiu w drugiej erze. Chciałbym zebrać je w miarę chronologicznie. I tutaj prośba do Was :) Pomóżcie mi zebrać te zdarzenia, począwszy od końca Wojny Gniewu. Chodzi mi przede wszystkim o wydarzenia w Lindonie i Eregionie. Bardzo trudno (bo niewiele o tym jes napisane) znaleźć informacji na temat wydarzeń w tych regionach Śródziemia w czasach do 1000 roku. Postaram się edytować ten post, lub wystawiać nowe z informacjami, które podacie.

Koniec Wojny Gniewu
32 - odpłynięcie Edainów na Westernesse (Numenore)

ok 750 - założenie Ost-in-Edhil przez Celebrimbora

ok 1000 - budowa Barad-dur przez Saurona w Mordorze

I tu właśnie zaznaczyłem tylko trzy punkty zaczepne. Na razie nie chcę ruszać dalszych dziejów. Wiemy wiele na temat wydarzeń na Numenore w tym okresie (dynastia królów dużo o tym mówi). Chcę wiedzieć jednak co w tym czasie robili elfowie. Gdzie się zbierali. Wiem, że początkowo Elrond przebywał w Lindonie razem z Gil-Galadem, który władał tamtymi terenami. Co jeszcze? Przyłączcie się do dyskusji.

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Elros Telemnar
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-09, 22:32   

To ja się z chęcią przyłączę do dyskusji :)
Jeśli chodzi o to co dalej działo się z Elfami, to chyba należy tutaj wspomnieć o próbie przekabacenia przez Saurona, Elfów tj. udało mu się z kowalami mimo przestróg
Gil-galada. To chyba ok 1200-1500, bo właśnie od roku 1500 Elfowie zaczęli wykuwać
Pierścienie Władzy. Z tego co wiem to ok. 1590 roku były gotowe Trzy Pierścienie w Eregionie, a ok. 1600 Sauron wykuł Jedyny Pierścień i zakończył budowę Barad-dur. Następnie Celebrimbor wyczuł, że Sauron knuje coś złego i w 1693 (tak, ta data to już pewniak) rozpoczęła się wojna pomiędzy Elfami i Sauronem. Tak więc:

ok. 1200 - Sauron próbuje zjednać sobie Elfów; mimo, że nie podoba się to Gil-galadowi kowale z Eregionu dają się zwieść.

ok. 1500 - początek wykuwania Pierścieni Władzy.

ok. 1590 - Trzy Pierścienie gotowe.

ok. 1600 - Sauron wykuwa Jedyny Pierścień.

---1693---- początek wojny między Elfami i Sauronem.

Co do Lindonu to nie wiem zbyt wiele, ale postaram się znaleźć.;)
;-)
Ostatnio zmieniony przez Elvinga Istimo 2007-11-10, 10:56, w całości zmieniany 1 raz  

Ivellios Mirimafëa 
Kronikarz Czerwonej Księgi

Plemię: Noldor
Ulubiona Era: Pierwsza
Narodziny: Yunquëa Víressë 23. (I)
Wysłany: 2007-11-10, 15:20   

A co z wydarzeniami w przeciągu pierwszego tysiąclecia? Czy coś więcej jest? :) Nie koniecznie musi chodzić o Lindon, ale chciałbym zebrać informacje na temat Śródziemia, bo o Numenore wiemy dosyć dużo.

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

juliarobert
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-11, 06:53   

Ciekawe informacje. Podoba mi się twój temat. Dziękujemy za dzielenie się ................. :balrog: :-({|= :tb: :ent:

Odpowiedz do tematu