Forum Bractwa Rivendell Strona Główna Forum Bractwa Rivendell
Mae govannen mellon... witamy na forum poświęconym Eldarom przy Bractwie Rivendell (Heren Nalmiristo: www.bractwo-rivendell.pl)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
SoT: Kraków #19
Autor Wiadomość
Ivellios Mirimafëa 
Kronikarz Czerwonej Księgi

Plemię: Noldor
Ulubiona Era: Pierwsza
Narodziny: Yunquëa Víressë 23. (I)
Wysłany: 2013-02-22, 11:26   SoT: Kraków #19

Nie ma co się obijać. Trzeba nowe spotkanie już omawiać. Chcę docelowo wrócić do regularnych, comiesięcznych spotkań grupy z Krakowa :)

Proponuję okolice po 10. marca. Co wy na to?

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Ecthelion 
Podróżnik bez chustki

Plemię: Dúnadan
Ulubiona Era: Pierwsza
Narodziny: 25 III 3019 (III Era)
Wysłany: 2013-02-25, 18:29   

Mae govannen Ivelliosie i wszyscy zainteresowani najbliższym krakowskim spotkaniem w ramach Scholars of Tolkien :) Chciałem poinformować was o pewnej osobie, którą dane mi było niedawno poznać, a która chciałaby brać udział w naszych dyskusjach, prowadzonych w duchu spotkań Inklingów. Człowiek ten jest specjalistą jeśli chodzi o dzieła Profesora i publikacje tolkienowskie, od tych zagranicznych po nasze rodzime fanziny. Ponadto zna się jak mało kto na historyczno-kulturowym tle ludów Śródziemia, mitologiach i sagach Północy. Jest fanem wszelkich tolkienowskich inspiracji, szczególnie języków oraz ich źródeł. Zna on osobiście Galadhorna oraz pewnego księdza, który swego czasu na łamach Aiglosa publikował swoją poezję pisaną w quenyi. Co ciekawe, wśród swoich znajomych ma też kilka osób, które należały bądź nadal należą do naszego Bractwa. Niewiele mówią m ich imiona, bo nie dane mi było ich poznać osobiście, ale przypuszczam, że Ty, Ivelliosie, powinieneś wiedzieć, o kogo chodzi.
Mój wspomniany wcześniej znajomy wczoraj w rozmowie ze mną wpadł na dość ciekawy pomysł dotyczący promocji naszego Bractwa. Codziennie na jego stoisko z fantastyką i tolkienaliami przy Dworcu Głównym przychodzi sporo starych wyjadaczy jak i nowej krwi zainteresowanej wszystkim co związane ze Śródziemiem i tolkienistyką. Zaproponował więc, byśmy zastanowili się nad wydaniem Bractwowych wizytówek, które on rozprowadzałby wśród zainteresowanych. Sam podczas jednej zaledwie wizyty małem okazję poznać dwie osoby żywo zainteresowane dziełami Profesora :)
Natomiast co do terminu najbliższego spotkania odpowiadałby mi 15, 16 lub 17 marca. Dobrze byłoby uczynić comiesięczne spotkania naszą tradycją :)
now for wrath, now for ruin, and a red nightfall."

Odpowiedz do tematu