Forum Bractwa Rivendell Strona Główna Forum Bractwa Rivendell
Mae govannen mellon... witamy na forum poświęconym Eldarom przy Bractwie Rivendell (Heren Nalmiristo: www.bractwo-rivendell.pl)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Grunwald 2010
Autor Wiadomość
Eruanna
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-09, 14:04   

Rozumiem w ile osób jechaliście nie licząc ,, elfów ". :mrgreen: . Braliście udział w inscenizacji bitwy ?. :mrgreen: Jak masz zdjęcia to pochwal się . :mrgreen:

Liadon 
Włócznią Ugodzony

Plemię: Nandor
Ulubiona Era: Druga
Narodziny: Yucainen Tatya Nórui 480 (I)
Wysłany: 2010-08-09, 22:31   

Liadon napisał/a:
wystawiliśmy do tego 6 ludzi do bitwy...

czy braliśmy udział w inscenizacji? ;-)

Osób było w obozie koło kilkunastu, chodz nasi znajomi byli rozsiani równiez po innych obozach.
Zdjęc nie mamy bo... bo nie mamy. nie było aparatu :?

Eruanna
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-10, 08:18   

szkoda . No to sporo was było :mrgreen:

Faolion
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-11, 12:22   

Rzeczywiście grunwald był klapą przynajmniej jeżeli chodzi o kontakty rekonstruktorów z resztą ludzi. Z naszego obozu Chorągiew Mazowiecka" turyści kradli tarcze którymi ozdobiliśmy płot. Za rycerstwem wracającym z bitwy pałętali się dziennikarze nie dający im chwili spokoju, gościu po bitwie nie ma siły myśleć a tu pan z radia zet chce od niego szczegółowy opis bitwy. Niestety zdarzały się też gorsze incydenty, jedna z rekonstruktorek została zgwałcona a gościu z jej grupy który chciał jej pomóc został tak pobity że trafił do szpitala. Tak jak napisał Liadon gdyby nie fajni ludzie w obozie to impreza byłaby kompletną klapa, przynajmniej w moim odczuciu.

Eruanna
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-11, 13:09   

to dziękuje bogu że ja nie pojechałam . Szczerze ? to ten koleś z radia zet i ten facet który zgwałcił tą dziewczynę oraz ,,złodzieje tarcz ", to prostacy to najlżejsze określenie tego co zrobili . Ktoś wykosztuje się na tarcze to go okradną , po co komu tarcza w domu jeżeli nie jest odtwórcą historycznym ?. Ludzie trochę kultury i mniej pijaństwa to nie będą się zdarzać takie rzeczy , co do tego redaktora to totalny głupek nie dość że zmęczony gorącem i po bitwie to jeszcze gadać mu karzą no bez przesady .

Faolion
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-12, 19:30   

Co do gorąca to ktoś zmierzył temperaturę w środku oddziału i wyszło im 54st. podobno jeden z rycerzy z chorągwi śląskiej usmażył jajko sadzone na kirysie.

Eruanna
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-13, 17:16   

Fakt w blachach jest straszni gorąco :) . W takiej temperaturze to można jajko usmażyć :) .Smaczne było ?:).

Ivellios Mirimafëa 
Kronikarz Czerwonej Księgi

Plemię: Noldor
Ulubiona Era: Pierwsza
Narodziny: Yunquëa Víressë 23. (I)
Wysłany: 2010-08-15, 11:21   

Taaa i teraz bardzo mi się śmiać chce jak pokazują w telewizji rekonstrukcję Cudu nad Wisłą i komentarz pani obserwującej: "Powinno być więcej takich imprez zrobionych z wielkim rozmachem jak Grunwald w tym roku".... :sciana:

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Faolion
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-15, 14:16   

Nie wiem nie jadłem :mrgreen: Ale jakby się na to nie patrzeć to w Polsce coraz bardziej rozwija się ruch rekonstrukcji historycznych. Co prawda ludzie goniący z kałachami właśnie w rekonstrukcji cudu nad wisłą, było dla mnie ostrym przegięciem, to tak jakby pod grunwaldem spotkać muszkiety.

Eruanna
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-16, 11:07   

tak to prawda , ruch rekonstrukcji robi się coraz bardziej modny :) . Tak to było ostre przegięcia i tak z Grunwald wyszedł najsłabsze określenie to kiepsko .

Eruanna
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-16, 17:16   

Chcesz po polsku Ive, to masz :mrgreen: Grunwald wyszedł więcej niż kiepsko . Coraz bardziej popularny jest ruch odtwórców historycznych . Inscenizacja cudu nad wisłą też była marna .

Ivellios Mirimafëa 
Kronikarz Czerwonej Księgi

Plemię: Noldor
Ulubiona Era: Pierwsza
Narodziny: Yunquëa Víressë 23. (I)
Wysłany: 2010-08-16, 17:44   

A widziałaś, że potwierdzasz? Bo ja przeczytałem ze zrozumieniem to co pisali inni, streszczenie mi raczej niepotrzebne.

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Razosłav 
Głos na Wielkiej Radzie

Wysłany: 2010-08-23, 13:51   

Bardzo dobry komentarz odnośnie grunwaldu do przeczytania tutaj:
http://www.1382.pl/

Nieco przydługi ale czyta się bardzo miło, więc polecam.

Elin 
Przyjaciel orłów

Plemię: Dúnadan
Ulubiona Era: Trzecia
Narodziny: 26 Narvinyë 2945 (III)
Wysłany: 2012-12-09, 13:06   

To ja sobie pouprawiam necroposting i też potwierdzę, że G2010 był koszmarną imprezą :P

Tak, Śląska usmażyła jajko, ale nie na kirysie, tylko na kapalinie.

Upał, logistyczny koszmar, morze turystów. Ja się przekonałam jak wygląda szpital polowy od środka i po raz pierwszy jechałam karetką! I to na sygnale!

Tak się zraziłam do tej imprezy, że nie mam zamiaru tam wracać.

Midnight
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-31, 15:06   

No cóż tak jest chyba na większości imprez history XIV - XV wiecznych. Ja byłam na jednym z jarmarków na śląsku to nie dojechało siano na czas ani słomianki i tarcze łucznicze były na szybko kombinowane. Ale ogólnie jest spoko... :mrgreen:

Odpowiedz do tematu