Forum Bractwa Rivendell Strona Główna Forum Bractwa Rivendell
Mae govannen mellon... witamy na forum poświęconym Eldarom przy Bractwie Rivendell (Heren Nalmiristo: www.bractwo-rivendell.pl)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Kinowa ekranizacja Hobbita.
Autor Wiadomość
dziki 
Przyjaciel Entów

Wysłany: 2014-04-21, 00:28   

Mamy perspektywę!
Pan Pdżej dokonał... dla zawziętych fanów „profanum”, dla fanów... mh...
dla przednich zjadadaczy czipsów...och, ach!

Kiedy patrząc z perspektywy ekranizacji „Władcy Pierścieni”, no wiecie takiej trylogii o Hobbitach, pierścieniu i Gollumie, który uwielbiał zagadki, no które go zgubiły... a w każdym razie spowodowały potem niezły misz masz i tę klęskę końcową pana Saurona!
To z tej perspektywy, każda ekranizacja, niczym dopełnienie jest cudowna!

Tu dla fanów! Nie czytaj o sobie spojlerów! ;)
https://www.youtube.com/watch?v=Sc6SwNc30TU

Powiem dosadnie! Pan Peter objął doskonałą formę kontynuacji!
Poszedł po bandzie! Wbrew zgredów zagorzałych fanów, wbrew Tolkienistów!
Nie ugiął się!
I dobrze! Bo za jakiś czas – wspomnicie moje marne słowa!!!- kiedy pył opadnie po trzeciej odsłonie Smauga, Wy zatęsknicie za tym filmowym światem i będziecie mieli do dyspozycji nie trzy, a sześć fantastycznych części ze Śródziemia rodem, które w zazębieniu stanowić będą sześciotrologię, godną tylko Star Wars!

A biorąc pod uwagę, że wnet pojawi się siódma część gwiezdnej wariacji, to może i Sil... jako kontynuacja?

ps... po obejrzeniu Hobcia w wersji klasik – podniecony!- wersji reżyserskiej prawie spełniony, Smauga w wersji, no kinowej... mniam! Co będzie działo się dalej?
Jacie... trzymacie mnie, bo mnie rozsadza, by spojrzeć na kolejną wariację special, klasik, no i specjal!

Nie wątpię, że potem ukaże się specjal, specjal, specjal... no nie tylko w trzy... a sześćio boxie! :)

https://www.youtube.com/watch?v=mllXxyHTzfg

Eruanna
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-21, 17:53   

Tu masz trochę racji Dziki i fajnie znowu pogadać z Tobą, chętnie zobaczymy znowu trylogię WP jak i Hobbita, ale mnie się osobiście nie za bardzo podobał za mało się trzymał
Książki, poza tym motyw miłości elfki i krasnoluda? Nie przypominam sobie żeby Mithrandir walczył w hobbicie z Suronem. A smok był okropny po prostu jak go zobaczyłam dostałam kompletnego zawału serca :mrgreen: Linki jak zwykle świetne>:)

Senion 
Podróżnik przez Morię

Plemię: Noldor
Ulubiona Era: Pierwsza
Narodziny: yucainen minë Sulimë 43 (I)
Wysłany: 2014-04-22, 01:48   

Jak to nie walczył Gandalf z Sauronem? A to nie opowiadał Thorinowi, jak spotkał jego ojca w twierdzy i jak musiał się przeciwstawić jej panu?
"W końcu jeśli dziewczyna chce iść przez życie z inną, która nosi koszule i krawaty, ujeżdża konie i ma twarz jak buldog, który zlizuje ocet z ostu, to przecież wyłącznie jej sprawa." - T. Pratchett, "Niuch"

Eruanna
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-22, 20:35   

ja do zdarzeń w filmie nie związanych z książką nie przykładam wagi. I miło Cię widzieć:)

Findecáno 
Gość władcy Niedźwiedzi

Plemię: Sindar
Wysłany: 2014-04-24, 17:52   

Eruanna napisał/a:
mnie się osobiście nie za bardzo podobał za mało się trzymał
Książki, poza tym motyw miłości elfki i krasnoluda?

No co do trzymania się treści książki to nie wierzmy w cuda. Jak na razie to WP był najbardziej trzymającym się ksiązki filmem jaki widziałem (byly tez pewnie inne ale nie moge se przypomnieć jakie ale i tak było ich mało). Hobbit nie miał kiepskiej fabuły ale nie powala na kolana. To moge wybaczyć, ale pan Peter Jackson stanowczo przesadził wprowadzając ten wątek romantyczny :balrog: :balrog: :balrog:

Eruanna napisał/a:
A smok był okropny po prostu jak go zobaczyłam dostałam kompletnego zawału serca

smok? Okropny? Owszem spodziewałem się jakiegoś pięknego smoka na miare tego z Eragona, ale do kompletu z głosem to mi się bardzo podobał (oglądałem w wersji z dubbingiem)

Eruanna napisał/a:
ja do zdarzeń w filmie nie związanych z książką nie przykładam wagi.

Aa to bardzo źle bo potrafią być ciekawe. Zawsze to jakaś nowa rzecz. Nic tylko siąść i oglądać (o ile są ciekawe) :tb:

Eruanna
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-24, 18:53   

potrafią potrafią ale znasz chyba ten ból kiedy nie ma na przykład Twojej ulubionej sceny czy bohatera , albo zostaje zmieniony wątek fakt smok głos miał boski>:) A tak nawiasem oglądnij atramentowe pióro to chyba jedyna książka jaką znam która całkowicie trzyma się książki. pomijając poboczne i pomniejsze wątki. :mrgreen:

Findecáno 
Gość władcy Niedźwiedzi

Plemię: Sindar
Wysłany: 2014-04-24, 19:38   

Eruanna napisał/a:
potrafią potrafią ale znasz chyba ten ból kiedy nie ma na przykład Twojej ulubionej sceny czy bohatera

znam znam na swoje nieszczęcie :sad:

Eruanna napisał/a:
atramentowe pióro to chyba jedyna książka jaką znam która całkowicie trzyma się książki

TO COŚ TAKIEGO ISTNIEJE!? Ludzie, elfy, krasnoludy ten swiat jeszcze nie jest taki zły :mrgreen:

Senion 
Podróżnik przez Morię

Plemię: Noldor
Narodziny: yucainen minë Sulimë 43 (I)
Wysłany: 2014-04-24, 20:17   

A "Lalkę" Prusa znają? A ekranizację raczyli obejrzeć? Tam nawet dialogi słowo w słowo się zgadzają.
Marudzą, a nawet swojego nie znają.
"W końcu jeśli dziewczyna chce iść przez życie z inną, która nosi koszule i krawaty, ujeżdża konie i ma twarz jak buldog, który zlizuje ocet z ostu, to przecież wyłącznie jej sprawa." - T. Pratchett, "Niuch"

Tar-Ancalimon 
Przyjaciel orłów

Plemię: Dúnadan
Narodziny: 5.10.1986(1)
Wysłany: 2014-04-24, 22:33   

Ja oglądałem w wersji orginalnej. Wszystko fajnie po za kilkoma krasnoludami oraz te wątki zmienione. Co do Smauga, był naprawde dobry. Zawsze w ten lub podobny sposób sobie je wyobrażałem.
(Smoki)
Findecano wyraził się z mnie

W sumie równie dobrze mogłem nie napisać tegi posta
Nic nie w nosi a kaleczy :gandalfw:

Odpowiedz do tematu