Forum Bractwa Rivendell Strona Główna Forum Bractwa Rivendell
Mae govannen mellon... witamy na forum poświęconym Eldarom przy Bractwie Rivendell (Heren Nalmiristo: www.bractwo-rivendell.pl)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
The Eye - moja własna gra
Autor Wiadomość
SG
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-08, 21:19   

Tak właśnie będzie. Im wyższy poziom rozgrywki, tym lepszy skarb przenosimy (jest on warty więcej 'monet', za które można sobie coś kupić w sklepie widocznym na gifie powyżej). Dodatkowo raz na jakiś czas zamiast kamienia spada super-skarb, za który gracz otrzymuje znacznie większą ilość monet niż za skarby przenoszone w zwykły sposób.

Ivellios Mirimafëa 
Kronikarz Czerwonej Księgi

Plemię: Noldor
Ulubiona Era: Pierwsza
Narodziny: Yunquëa Víressë 23. (I)
Wysłany: 2014-12-09, 08:28   

Dobre! :) Czekam na kolejne informacje. Na pewno napiszemy o grze u nas na stronie :)

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

SG
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-09, 18:31   

Będę bardzo wdzięczny :) . Niedług powinienem wrzucić coś nowego.

A póki co mam do Was prośbę:

Stworzyłem fanpage na fb: https://www.facebook.com/...351672761680713

Jeśli chcielibyście lekko wesprzeć projekt, proszę o ‘lajkowanie’ i udostępnianie :) .

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2014-12-09, 19:07   

Zrobione! Powodzenia. Mam nadzieję, że uda Ci się dostarczyć grę akurat na święta :)

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Vilien 
Podróżnik bez chustki

Plemię: Nandor
Ulubiona Era: Trzecia
Wysłany: 2014-12-11, 00:47   

Trochę zboczenie ze studiów i czepialstwo, ale jeśli to technicznie możliwe, proponowałabym popracować jeszcze nad animacją biegu postaci. Bohater zwraca uwagę i sam fakt braku pochylenia ciała w ruchu troszeczkę przeszkadza.

SG
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-11, 22:53   

Ivellios Mirimafëa napisał/a:
Zrobione! Powodzenia. Mam nadzieję, że uda Ci się dostarczyć grę akurat na święta :)

Dzięki! Mam nadzieję, że nic nie zakłóci planów i gra pojawi się 20 grudnia.

Vilien napisał/a:
Trochę zboczenie ze studiów i czepialstwo, ale jeśli to technicznie możliwe, proponowałabym popracować jeszcze nad animacją biegu postaci. Bohater zwraca uwagę i sam fakt braku pochylenia ciała w ruchu troszeczkę przeszkadza.

Słuszna uwaga, niestety nie jestem już w stanie tego zmienić. Mogę jedynie 'pocieszyć' informacją, że na wyższym poziomie trudności jest tyle do roboty, że ciężko się skupić na detalach animacji :P .

W weekend najpewniej powrzucam jakieś nowości.

SG
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-12, 21:22   

Crash testy :D . Gra wygląda na stabilną ;)

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2014-12-12, 21:48   

Czy te liczby na dole to mniej więcej 15-19 klatek na sekundę? Bo płynność pełna nie jest (aczkolwiek pewnie nie planujesz żeby to aż takie było zalane kamieniami).

SG
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-12, 23:24   

Liczba pierwsza od góry to liczba grafik wyświetlanych na ekranie (w przypadku crash testów to jest prawie 600 grafik), ostatnia liczba na dole to fps czyli od 14 do 16 - jest tak mało, bo liczba grafik jest bardzo duża (myślę, że do 300 grafik na ekranie nie będzie żadnego spadku w wydajności i fps będzie wynosił 60. Jednak to są tylko testy wytrzymałości :P W trakcie normalnej gry liczba grafik raczej nie ma szans przekroczyć 50.

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2014-12-13, 09:08   

Wygląda to dobrze :) Choć faktycznie możesz pomyśleć później w nowszej wersji o ulepszeniu animacji postaci.

SG
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-16, 23:46   

Oczywiście w przyszłości można o tym pomyśleć :P .

Był prototyp menu. Dzisiaj wrzucam gotową wersję razem z animacją :)

Urywanie się kamienia to tylko bonus, który można aktywować przez kliknięcie w łańcuchy. Normalna animacja to jedynie ruch góra/dół.

PS Już tylko cztery dni do oficjalnej premiery!

Findecáno 
Gość władcy Niedźwiedzi

Plemię: Sindar
Wysłany: 2014-12-17, 17:53   

Nie ma problemu pobiorę za 4 dni!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

SG
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-19, 12:16   

Przedstawiam oficjalny trailer. Premiera gry już jutro!

https://www.youtube.com/watch?v=sNXLzqQAwTM

SG
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-20, 16:08   

Nareszcie! Gra jest gotowa. Sporo ciężkiej pracy, zdecydowanie zbyt mało snu, ale było warto. Dziękuję Wam bardzo za przebrnięcie przez proces jej tworzenia oraz za bardzo cenne uwagi i opinie. :) .

Grę możecie pobrać tutaj, całkowicie za darmo: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SomaLabs.TheEye

Zachęcam do grania i dzielenia się informacją z przyjaciółmi :) .

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2014-12-21, 13:20   

Pobrana, trochę pograłem i... nie jest najgorzej, ale nie czuję się szczególnie wciągnięty.

Zupełnie niejasne dla mnie stało się ukrywanie przed smokiem. Wychodzi na to, że raz na jakiś czas muszę założyć pelerynę (najlepiej na skrajnym lewym końcu, by uniknąć kamieni) i odstać swoje. Zamiast być elementem rozgrywki, ta peleryna bardziej jest przerwą w grze, przez co tylko wydłuża rozgrywkę. Liczyłem, że raczej normalnie w toku gry muszę się nie poruszać, żeby obniżyć poziom zagrożenia, a peleryna jest bonusem, który pozwoli mi mimo wszystko brać złoto bez podnoszenia poziomu zagrożenia (ale jest limitowana czasowo + pojawia się np. co jakiś czas).

Smok animuje się, ale gdy jest "po ptakach", czyli jak się obudzi. Ciężko oszacować, w którym momencie trzeba wziąć pelerynę, żeby faktycznie uniknąć obudzenia smoka. Więc znowu: mam przerwę "na reklamy" co pół paska - ot asekuracyjnie. Lepiej gdyby pasek osiągał pewne poziomy, gdy smok budzi się coraz bardziej, leci coraz więcej skał przez to, a np skarby były mniejsze (na razie w ogóle to są jednostkowe - mogły być wyższych wartości i do tego losowych).

No i na kamienie można wejść tuż przed tym jak się rozbiją. Od boku. Trochę to wnerwia, ale to raczej minor kłopot.

Gra ma potencjał. Jako MVP daje radę, ale ciekaw jestem, w którym kierunku się rozwinie. Na razie nie wciągnęła mnie. Po kilku rozgrywkach dałem sobie święty spokój i liczę na nową wersję.

Odpowiedz do tematu