Forum Bractwa Rivendell Strona Główna Forum Bractwa Rivendell
Mae govannen mellon... witamy na forum poświęconym Eldarom przy Bractwie Rivendell (Heren Nalmiristo: www.bractwo-rivendell.pl)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Ivellios Mirimafëa
2011-12-15, 19:41
Muzyka jest obrazem człowieka
Autor Wiadomość
Elvinga Istimo 
Włócznią Ugodzony

Ulubiona Era: Druga
Narodziny: 15. Lótessë 987 (II)
Wysłany: 2006-06-03, 08:47   

A ja jeszcze ostatnio trafiłam na płytę COMY pt. "Pierwsze wyjście z mroku". Coś fantastycznego!!!

Potrafię być wredna i nic Ci do tego!

Ignatius
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-11, 13:40   

tak a czego ja słucham... Cóż właściwie wszystkiego od dev metalu czasmi przez mocnego do łagodnego rocka, następnie przez punka (również rosyjskiego) aż do poezji śpiewanej polskiej i zagranicznej. :)

Elvinga Istimo 
Włócznią Ugodzony

Ulubiona Era: Druga
Narodziny: 15. Lótessë 987 (II)
Wysłany: 2006-06-19, 19:38   

Ignatus = Krasnolud renesansu... :wink:

PS. "Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków" Comy też są dobre, ale nie tak jak "Pierwsze..." - koniec reklamy :D

Potrafię być wredna i nic Ci do tego!

Gabriel Renard
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-26, 21:02   

Obecnie przedzieram się(po raz enty) przez Chór Aleksandrowa. Uwielbiam słowiańskie rytmu. (W końcu jestem Panslawistą i Rusofilem)

Senion 
Podróżnik przez Morię

Plemię: Noldor
Ulubiona Era: Pierwsza
Narodziny: yucainen minë Sulimë 43 (I)
Wysłany: 2006-06-26, 21:17   

Ja też słucham "dość" różnej muzyki: od Gregoriana i Enyi poprzez Symphony aż do System Of A Down i Rammstein... Raczej nia mam ukierunkowanego poglądu na muzykę chociaż częściej skłaniam się do jej cięższych odmian...
"W końcu jeśli dziewczyna chce iść przez życie z inną, która nosi koszule i krawaty, ujeżdża konie i ma twarz jak buldog, który zlizuje ocet z ostu, to przecież wyłącznie jej sprawa." - T. Pratchett, "Niuch"

Gabriel Renard
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-26, 21:20   

Dokładnie, podzielam ten pogląd. Jeśli szukam inspiracji, to znajduję ją w klasykach, a jażeli chce odczuć żywioł, to słucham ciężarów, od Ramsteina, po Lordi(Właśnie na urodziny dostałem płytę :) ) Sąsiedzi chcą mnie spalić na stosie, a blok naprzeciwko, który katuję tą głośną muzyką, chyba zaczyna zawiązywać bojówkę, przeciw mnie.

Senion 
Podróżnik przez Morię

Wysłany: 2006-06-26, 21:23   

No sąsiadów nie zazdroszczę, ale ja mam tę przyjemność mieszkania w domu jednorodzinnym... Gdybym miał jakiś dostęp do Lordi, to na pewno bym słuchał... Ale teraz poluję na jakieś covery Metalliki, bo na razie mam tylko te robione przez Apocalypticę. (Tego też mam 4 albumy, taki troszkę old school).
"W końcu jeśli dziewczyna chce iść przez życie z inną, która nosi koszule i krawaty, ujeżdża konie i ma twarz jak buldog, który zlizuje ocet z ostu, to przecież wyłącznie jej sprawa." - T. Pratchett, "Niuch"

dziki 
Przyjaciel Entów

Wysłany: 2006-06-26, 21:32   

Klasyka....... jesli mogę delikatnie podpowiedzieć...żyję muzyką, bez muzy byłbym tyle uboższy -poezja, itd też ! - nie będę pisał, bo......muzyki nie da się opisać! Kazdy z nas jest takim małym przekaźnikiem muzy ( w większym lub mniejszym stopniu ) przeszedłem edukację od Elektroniki, Rocka symfonicznego, Cięzkiego , Folku, Blusa Jazzu, muzy poważnej, Opery....... uwierzcie mi! Bez muzy człowiek byłby tylko człowieczkiem! To tak potężna inspiracja od pisania do filmowania....... od pierwszego tłuczenia człowieka pierwotnego o kamień, czy kość... po najnowocześniejsze Dance, Trans, itp Ale otym jeszcze może kiedyś opowiem...... :obrazony:

Senion 
Podróżnik przez Morię

Wysłany: 2006-06-26, 21:36   

A' propos Elektroniki- Jean Michelle Jarre (tak się chyba pisze...) to też żelazny punkt mojej płytoteki... Chociaż nie słuchany tak często, jak być powinien...

Gabriel Renard
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-26, 21:39   

Ostatnio też muszę się przyznać sięgnąłem po klasyki Bluesa...

B.B. King
The Yardbirds
Eric Clapton
Garry Moore
Jeff Beck
Jimmy Page
Edwin Star

Oni grają cudowną muzykę! Rozpływam się słysząc "Little Red Rooster", lub "Thrill is Gone"

dziki 
Przyjaciel Entów

Wysłany: 2006-06-26, 21:39   

Ps...nie chcę tu wyjść na .....Ale ( mam ogrom i mam znajomych, którzy wydają majątek dla muzy i się wymieniamy! ) Możecie to czytać lub..... :D ..... :mrgreen: ale jest tyle cudnej muzyki.......mogę tyle dopowiedzieć, że nadal poszukuję i jest w czym! Nie tylko to co dostępne, ale to nie na temat!!!!!! :oops:

[ Dodano: 2006-06-26, 22:42 ]
Słuchajcie Jarre to klasyka....ale cóż! TGD, Ashra temle, Popol Wuh, Klaus Shulze, Peter Bauman ...... do rana jest trochę czasu mam wymieniać? Sorry za pisownię!

Walabia
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-26, 23:18   

Elvinga napisał/a:

PS. "Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków" Comy też są dobre, ale nie tak jak "Pierwsze..." - koniec reklamy :D

Tak, Coma jest całkiem całkiem, a szczególnie na koncercie \:D/ albo po koncercie, kiedy członkowie zespołu siedzą sobie na ławce za tobą :wink:

A słuchałaś płytki takiej przed "Pierwszym wyjściem z mroku", gdzie jest piosenka O:) "Anioły" <-- ♥ ♥ ♥ ah ah... (jestem w stanie udostępnić ją ;)
W sumie to wszystkie ich piosenki są nadwyraz wspaniałe i każdą z nich lubię słuchać bez wzgledu na humor.

:)

Isil Lossëhelin
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-27, 21:37   

Ale niektórzy dużo tych ulubionych mają...
Ja mam dość mało, więc zacznę od początku

Lordi uber Alles!
Nightwish
The Rasmus
Within Temptation
Evansence
System of a Down
Riverdance
Enya
i
Soundtracki z różnych filmów.

All.

Senion 
Podróżnik przez Morię

Wysłany: 2006-06-28, 10:15   

Isil, słuchasz bardzo przyzwoitej muzyki :D Popieram Lordi, SOAD i Enyę, reszty albo nie słucham, albo nie znam (Within Temptation ze słyszenia tylko, a Riverdance pierwsze słyszę...)

Isril Iluviel
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-28, 10:57   

Walabio dawno Cie nie widzialam, milo znów ujrzeć starych znajomych :P

Bardzo miło Isil, że słuchasz Riverdance, ale polecam też Lord of the dance i Gaelforce dance :D są wspaniali...znaczy się muzyka z tych musicali :)

Odpowiedz do tematu