Forum Bractwa Rivendell Strona Główna Forum Bractwa Rivendell
Mae govannen mellon... witamy na forum poświęconym Eldarom przy Bractwie Rivendell (Heren Nalmiristo: www.bractwo-rivendell.pl)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Kinowa ekranizacja Hobbita.
Autor Wiadomość
dziki 
Przyjaciel Entów

Wysłany: 2006-06-06, 22:37   Kinowa ekranizacja Hobbita.

Jak myślicie, kiedy nastąpi ekranizacja początków WP i którz ( dla mnie tylko PETER - innej wersji nie chcę oglądać! ) miałby go wyreżyserować. Gandalf..... czy widzicie Iana McKellena w tej roli - może kogoś innego, więc kogo? - Bilbo....... Kogo byście obsadzili w pozostałych rolach?

Ivellios Mirimafëa 
Kronikarz Czerwonej Księgi

Plemię: Noldor
Ulubiona Era: Pierwsza
Narodziny: Yunquëa Víressë 23. (I)
Wysłany: 2006-06-07, 08:47   

No cóż... kiedy.... to dobre pytanie...

Mam nadzieję, że jeszcze przed 2010 rokiem pojawi się na ekranach kin owy film. Jakiś czas temu miało miejsce ogłoszenie, że PJ chce nakręcić Hobbita, ale nic od tamtego czasu nie słychac na ten temat.

Co do reżysera/scenarzysty myslę, że powinien to zrobić PJ. WP bardzo dobrze mu wyszedł, pomimo zdania zapalonych Fanów Tolkiena. Wymyślił już własny zamysł tego jak Śródziemie mogło wyglądać i przynajmniej tego by się trzymał.

Co do aktorów, to nie powinni zmieniać wykorzystanych w WP aktorów. Ian McKellen powinien zagrać Gandalfa, a Bilba aktor z WP (ten młody naturalnie). W ten sposób obie opoieści bardzo ładnie by się ze sobą powiązały i tworzyły jedną całość. W pewnym sensie Hobbit stałby się prequelem do WP i z pewnością ładnie wyglądającym.

Co do pozostałych ról, nie jestem znawcą aktorów, więc trudno byłoby mi przedstawiać jakiekolwiek propozycje. Jednak, gdy coś wymyślę dam znać ;)

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Fanuilos
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-07, 16:40   

Chętnie zobaczyłabym Hobbita, ale podobnie jak wy, nakręconego przez Jacksona. Może ktoś inny zrobiłby ten film lepiej, ale jest za duże ryzyko, że zrobi gorzej ;)
Opowieść zachowałaby taką wizualną ciągłość gdyby postacie występujące w WP i Hobbicie zagrali ci sami aktorzy. A co do pozostałych bohaterów, np. Thranduila mógłby zagrać Bloom - w końcu syn do ojca podobny musi być ;)

Elvinga Istimo 
Włócznią Ugodzony

Ulubiona Era: Druga
Narodziny: 15. Lótessë 987 (II)
Wysłany: 2006-06-13, 17:24   

Tak całkowicie popieram PJ jako reżysera. Nie zmieniałabym też aktorów. "Hobbit" i "Władca" są całością, a zmienienie obsady lub reżysera i scenarzystów zachwiałoby tą łączność. Powstałoby coś podobnego do filmowego "Władcy", ale straciłoby to efekt ciągłości.

"Hobbita" przeczytałam kilka lat wcześniej niż Władcę. Do momentu zaczęcia przygody z "Władcą" zdążyłam już zapomnieć o "Hobbicie", i w trakcie czytania trylogii przypomniałam sobie, że Gandalf Szary to tamten Gandalf z "Hobbita".
Zaproszenie do współpracy aktorów z "Władcy" dałoby właśnie taki efekt w stosunku do osób zaczynających przygodę z Tolkienem.

Potrafię być wredna i nic Ci do tego!
Ostatnio zmieniony przez Elvinga Istimo 2006-09-04, 08:11, w całości zmieniany 1 raz  

Ignatius
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-13, 18:24   

tak zgadzam się z Elvinga. nie zmieniałbym aktorów. Myślę, że gorzej właściwie by się to oglądała gdyby byli nowi. A PJ też może być.

Fanuilos
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-14, 12:31   

To wszyscy widzę są właściwie za PJ i aktorami z Władcy ;)
A kogo widzielibyście w roli tych postaci, które występują tylko w Hobbicie, np. Beorna, Krasnoludów, Barda?
Dla mnie Glóina mógłby zagrać John Rhys-Davies, a jako Barda widziałabym nieco inaczej ucharakteryzowanego Viggo Mortensena. A jak wy uważacie?

Ivellios Mirimafëa 
Kronikarz Czerwonej Księgi

Narodziny: Yunquëa Víressë 23. (I)
Wysłany: 2006-06-15, 12:23   

Myślę, że Viggo nie nadawałbny się tu, bo nawet jakby był inaczej ucharakteryzowany to zbyt do siebie podobny :P ale faktem jest, że ktoś podobnej postury, wyglądu do Viggo byłby bardzo dobry do tej roli :) ale ja sie nie znam na aktorach, więc nie mogę dać konkretnego przykładu :)

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Elvinga Istimo 
Włócznią Ugodzony

Narodziny: 15. Lótessë 987 (II)
Wysłany: 2006-06-15, 15:29   

Popieram przedmówcę w kwestii Viggo. On jest zbyt charakterystyczny, oprócz charakteryzacji musiałby zmienić np. głos, a wtedy byłby sztuczny i nie wypadłby dobrze...

[ Dodano: 2006-06-16, 09:29 ]
Po dłuższym zastanowieniu i obejrzeniu w TV pewnego filmu o kiepskim scenariuszu, ale pięknych zdjęciach stwierdziłam, że Barda mógłby zagrać Andrew McCarthy. Jest w nim coś podobnego do Mortensena...

Potrafię być wredna i nic Ci do tego!

dziki 
Przyjaciel Entów

Wysłany: 2006-06-18, 19:41   

Też się nad tym zastanawiałem, kogo wybrać na bohaterów... jednak w tej chwili typuję Gandalfa, jako postać centralną opowieści, zresztą wiecie o kogo chodzi. Jeżeli Peter wyreżyseruje ten film to o resztę bohaterów możemy być spokojni..... ale temat nadal aktualny! Fajnie jest wybierać swoich aktorów. :D . A j :rety: ak się ma reszta aktorów z WP do Hobbita......... Może za parę postów.

Isril Iluviel
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-28, 17:57   

Hmm kogo bym widziała jako Barda..jakiegoś młodego przystojnego chłopaczka, którym mogły by się zachwycać fanki 8) Thranduil to dla mnie taki Celeborn bardziej niż Legolas Fan..niby Elfowie się nie starzeją, ale ejdnak Thranduil miał swe lata..

Fanuilos
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-01, 10:02   

Typowałam Blooma ze względu na pokrewieństwo, bo ojciec i syn muszą być względnie podobni (chociaż zgodzę się że Marton Csokas też niczego sobie).
A tak sobie pomyślałam, że Barda mógłby zagrać Christian Bale... ;)

Faolion
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-02, 19:11   

Barda mógłby zagrać aktor grający Faramira w WP co do Thranduila i blooma to się zgodzę napewno gandalf mósiałby być ten sam bilbo też.

Senion 
Podróżnik przez Morię

Narodziny: yucainen minë Sulimë 43 (I)
Wysłany: 2006-09-02, 21:35   

Faolion, Fan, z całym szacunkiem, nie może ojciec wyglądać identycznie jak syn... To by było z deczka głupie, a poza tym Bloom jest zbyt charakterystyczny i za mocno kojarzony z Legolasem.
"W końcu jeśli dziewczyna chce iść przez życie z inną, która nosi koszule i krawaty, ujeżdża konie i ma twarz jak buldog, który zlizuje ocet z ostu, to przecież wyłącznie jej sprawa." - T. Pratchett, "Niuch"

Elunaraht
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-03, 08:55   

Senion napisał/a:
Faolion, Fan, z całym szacunkiem, nie może ojciec wyglądać identycznie jak syn... To by było z deczka głupie, a poza tym Bloom jest zbyt charakterystyczny i za mocno kojarzony z Legolasem.

Sen, a dlaczego głupie?? Zgadzam się z Fan.
Fanuilos napisał/a:
Typowałam Blooma ze względu na pokrewieństwo, bo ojciec i syn muszą być względnie podobni

Nikt nie powiedział przecież, że mają być identyczni :lol: Od czego jest charakteryzacja??!! Ty wiesz jakie cuda potrafią tam zrobić ;-)

Liadon 
Włócznią Ugodzony

Plemię: Nandor
Narodziny: Yucainen Tatya Nórui 480 (I)
Wysłany: 2006-09-04, 07:25   

Ja też uważam, że gdyby Legolas mial grac swojego ojca :wink: to by to nie był trafiony pomysł.
Cytat:
Bloom jest zbyt charakterystyczny i za mocno kojarzony z Legolasem.
i ja sie z tym zgadzam. Charaktery zacja mówisz Elun, to może od razu lateksowa maska?! :sciana: Nie........ To niczego nie zmiena, chyba że maska :fiufiu:

Odpowiedz do tematu