Forum Bractwa Rivendell Strona Główna Forum Bractwa Rivendell
Mae govannen mellon... witamy na forum poświęconym Eldarom przy Bractwie Rivendell (Heren Nalmiristo: www.bractwo-rivendell.pl)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Kinowa ekranizacja Hobbita.
Autor Wiadomość
Elvinga Istimo 
Włócznią Ugodzony

Ulubiona Era: Druga
Narodziny: 15. Lótessë 987 (II)
Wysłany: 2006-09-04, 08:08   

Ja uważam, że wszyscy aktorzy grający we "Władcy" role pierwszo- i charakterystyczne drugoplanowe stali się zbyt rozpoznawalni dla widzów. Dlatego nie nadają się oni do ekranizacji "Hobbita". Oczywiście poza postaciami występującymi zarówno w WP jak i w "Hobbicie", w tym przypadku wskazane jest by grali je Ci sami aktorzy :D

Potrafię być wredna i nic Ci do tego!

dziki 
Przyjaciel Entów

Wysłany: 2006-09-04, 20:05   

Zgadzam się Elvka!!!! Właściwie to tylko Gandalf nadaje się do powtórki!!!!!! I oczywiście Peter ............... I jak On zabierze się w końcu..........to :sciana: i choćby niewiadomo co :-({|= to............. mam kilku aktorów, którzy mogliby zagrać, ale czekam na odpowiedzi i.....włączę się! Jest jedno ale.......... dopóki się cudne wytwórnie nie dogadają to........... mh.......... czyli " muchole w nosie" i tyle z tego filmu będzie! Brrrrrrrrrrrrrrrrrr :hmmm:

Elunaraht
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-13, 11:53   

Informacje na temat ekranizacji "Hobbita" zostały potwierdzone przez wytwórnie MGM!!!!!!

Hobbit - link

Senion 
Podróżnik przez Morię

Plemię: Noldor
Ulubiona Era: Pierwsza
Narodziny: yucainen minë Sulimë 43 (I)
Wysłany: 2006-09-13, 15:47   

bardzo mię to raduje :)
"W końcu jeśli dziewczyna chce iść przez życie z inną, która nosi koszule i krawaty, ujeżdża konie i ma twarz jak buldog, który zlizuje ocet z ostu, to przecież wyłącznie jej sprawa." - T. Pratchett, "Niuch"

Elvinga Istimo 
Włócznią Ugodzony

Wysłany: 2006-09-13, 16:09   

Wreszcie jakieś konkrety... :D

dziki 
Przyjaciel Entów

Wysłany: 2006-09-13, 19:12   

Mnie ogromnie cieszyć ta informacja! Mam nadzieję, że...... W Końcu i Peter znów zasiądzie za kamerą i cała ekipa Vety i........
Jedyne co mnie ruszyło na tej stronce to....głupie i puste komentarzyki przypadkowych ludzików, którzy pewnie nie czytali W.P. , nie oglądali Konga z 1933, i dla nich ważne jest krótkie zaistnienie typu..... mam nadzieję, że Hobbita nakreci jakiś Anglik! Jackson to i nakrecona przez niego Trylogia..to..... :sciana:
Cholęder.... gdybym był milionerkiem to dałbym kamerkę tym ktosiom ( wszystkim od głupich komentarzy!!! ) i kazał zrobić kolejną ekranizację! Dobra!!! Niech nakrecą Hobbita! Dobra niech nakrecą z sensem chociaż jeden epizod! Zawsze dobrze krytykuje się ( w Polsce szczególnie jest to modne!!! ) ale żeby samemu coś zrealizować??? Żeby ta krytyka była chociaż sensowna to ....... uf.... sorrki!
Ps. Polecam! Sami przeczytajcie! Nie chce mi się tam logować, ale może i dobrze!!!! :roll:
Elun.... super za stronkę!!!!!!! Fajnie! \:D/ :brawo: :mrgreen:

Liadon 
Włócznią Ugodzony

Plemię: Nandor
Narodziny: Yucainen Tatya Nórui 480 (I)
Wysłany: 2006-09-14, 11:52   

A ja nie wiem czy sie ciesze, może by sobie hobbit został owieny jakąś tajemnicą. Do WP filmu mam jedno zastrzeżenie, pomijająs jakieś dodane sceny, dialogi, wyciecie scen i postaci, poniewarz to jest film i można pozwolić sobie na takie rzeczy, bardziej denerwuje sie ponieważ na początku nie ma takich wielkich wizji (wytłumacze :wink: ) np. Frodo zozmawia z Gamdalfem w Shire, nastepna scena z Minas Morgul wyjeżdzają Nazgule. Bylo to może w tym samym czasie, ale bylo napisane dużo później, od samego prawie początku pokazane są rzeczy które Tolkien pokazuje znacznie póżniej. Poprostu to troche jakby zdradzić tajemnice. Może powiecie mi (np. dziki najwiekszy obrońca PJ :mrgreen: ) ze sie czepiam, ale to jak już móiłem trohe psuje klimat. Wracając do Hobbita to mam nadzieje że reżyserem będzie PJ, bedzie mógł przeprowadzić dale swoją wizje. Aha! i niech nie pokazują elfów zbyt miłych, świetnych i wspaniałych, w Hobbicie pokazana była ta inna strona elfów. I może bez przesady z efektami, w WP było w miare ok, ale jest taka tendecja by nastepna cześć miała wiecej efektów i byla bardziej spektakularna :roll:
Znowu marudze co?

dziki 
Przyjaciel Entów

Wysłany: 2006-09-24, 20:51   

Wiesz Liandonku!!! Dostałes przesyłkę?? I tam dobitnie jest to wytłumaczone! I nie chodzi, ze jestem jakims zgrzybiałym obrońcą W.P.!!! Nie !!! Jestem bezlitosny jezeli ktoś zawali sprawę tj zrobi denny film z dobrego materiału! nie będę puszczał Offka! Filmów, które naprawdę uznaję jako te jedyne w swoim rodzaju jest nie wiele!!! A oglądałem naprawdę sporo! Dla mnie to czepiańsko...tylko po to by się do czegoś przyczepić, czyli znaleźć przysłowiową dziurkę w całym! Dobra!! Ludzicha może stworzyć nowy post : Moja ekranizacja W.P!!!!! Życzę powodzenia!!!
I Cieszcie się ludzicha, że taki wariat jak Peter podjął się realizacji tego dzieła! Bo założę się, że gdyby nakręcił to ktokolwiek inny...pewnie nie zakupiłbym tego nawet na DVD, a co dopiero iść do kina! Bez sensu!!!!!! To moje twarde zdanie ( no może lekko dzikie, ale....) i ostateczne!!!! Peter kręć Hobbita!!!!!! I tylko Ty!! nie kto inny!!!!!! \:D/ :twisted:
Ps. co do efektów to ...kto uważa, ze są przesadzone itp.... dla mnie najlepsze efekty to G.W., W.P!!!!!!! , Blade runner, Odyseja 2001, Alien, Terminator 2, Star Trek... i..... jeszcze toche bym wymienił!....... jak można zarzucać, że wiarygodny Petuś z Wetką odwalą kaszanę!!! Np. jak Lucas z nowymi G.W, czy Matrixy 2 i 3! Brrrrrrr!!!!!! :shock:
Ps. Czy najpierw przeczytałes ksiązkę a potem obejrzałes film???? Ja ksiązkę i to kilka razy przeczytałem x lat temu i.... dla mnie było niewyobrażalne, aby ktokolwiek nawet lekko ośmielił się nakręcic to dzieło! Co ja mówię.. po Bakshim...brrrrrr... stwierdziłem, że jest nie do nakręcenia!!!!!!!
Polecam seriale brazylijskie...tam jest powiedziane wszystko czarno na białym, biało na czarnym, szaro na kolorowym, koloro....... wszystko ze szczególami od- do !! Takiego chcielibyście W.P.????????? :twisted: :sciana: :evil:

[ Dodano: 2006-10-08, 21:22 ]
Jeśli mogę dowalić do ciężkiego myślenia! To..................... nie (!!!) ..... aktorom którzy grali w W.P! No Gandalf i Bilbo ( Ten ostatni ewentualnie, aczkolwiek lubię tego aktora, ale troszkę za stary!!!!!) Gandalf....... i........... \:D/

Elvinga Istimo 
Włócznią Ugodzony

Wysłany: 2006-11-22, 13:03   

Na stronce ARDA znalazłam taki oto news dotyczący ekranizacji :(

http://www.arda.org.pl/zobacz_news.php?nid=231

Maryen 
Członek Drużyny

Plemię: Sindar
Narodziny: 5 Lotesse 501 (I)
Wysłany: 2006-11-22, 13:48   

Wielki Iluvetarze!!! nie znaj litości jeśli to się okaże prawdą...to najgorsza wiadomość jaka mogła dojść do fanów jeśli chodzi o Hobbita... :( nie wiem co możemy zrobić, ale musimy walczyć o Petera!!! Elfy i ludzie, krasnoludy i hobbity, nawet orkowie i balrogowie łączcie się!!! aby wspólnie wyruszyć na bitwę przeciwko tym barbarzyńcom! to nie może dojść do skutku!!! :nono:

*Pogromca Smoka :)
*Beerbuster ;)

dziki 
Przyjaciel Entów

Wysłany: 2006-11-22, 20:24   

No cóż........... brrrrrrrrr....... tak jak wcześniej sprzeczaliśmy się o kolejne wydanka DVD, że to wyłącznie z chęci zysku itd............ mh........ teraz wszyscy Fanowie powinni monitować do Linei, by się opamiętała!!!!!!! Tak, im chodzi wyłącznie o kasę, a my odbiorcy............. :nono: No ze Star Wars też tak było, że George nie nakreci kolejnych epizodów - no pierwszego i połowę drugiego właściwie mógł nie realizować, a jak zrobił trzeci " Zemstę Sithów " to wszyscy pytali ....kto był reżyserem \:D/ - nie wyda tego czy tamtego..... - min. do dzisiaj nie miało być starych Starsów i Georege dał by się upiec..... i co ????
Zgroza!!!!!!!! I Peter !!!!!!!!!....wróć!!!!!! Ale też nie daj się tym ........... ( pip, pip ) bo dzięki Tobie zarobili setki milionków!!!!!!!!! :twisted: :sciana: ( to motek boksera!!! Oczywiście w kierunku wytwórni ) I chyba troszkę bezpieczniczki się poprzepalały w tych przeżartych manianą móżdżkach!!!!!!!!
Hobbit bez Petera to tak jak W.P. usiłowałby napisać jeszcze raz ale nie Pan Tolkien, tylko jakiś Tooolkin!!!!!! :shock:

Derganos
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-03, 20:40   

No to już potwierdzone, pewnie wiecie, co ja gadam. Wy na pewno wiecie. A więc Hobbit zawita do kin 12 grudnia 2012 roku. Jeśli ktoś przez jakiś dziwny sposób nie widział jeszcze zwiastunów to na youtube już się znajdują. I powiem, że zapowiada się bardzo ale to bardzo dobrze ;)

Tar-Ancalimon 
Przyjaciel orłów

Plemię: Dúnadan
Narodziny: 5.10.1986(1)
Wysłany: 2012-04-02, 09:27   

Kurde no wyprzedziłeś mnie. Drugą część zapowiadają na 2013 też gdzieś w grudniu

Ivellios Mirimafëa 
Kronikarz Czerwonej Księgi

Plemię: Noldor
Narodziny: Yunquëa Víressë 23. (I)
Wysłany: 2012-04-02, 12:00   

Pół świata chyba wyprzedziło. Data premiery pierwszej znana od pół roku, a to, że druga część będzie rok później wiadomo praktycznie od lutego zeszłego roku. Litości...

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Thordis
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-23, 20:18   

Dla ciekawych mojej opinii o filmowym Hobbicie:

http://efantastyka.pl/art...zwykla-podroz-0

Odpowiedz do tematu