Forum Bractwa Rivendell Strona Główna Forum Bractwa Rivendell
Mae govannen mellon... witamy na forum poświęconym Eldarom przy Bractwie Rivendell (Heren Nalmiristo: www.bractwo-rivendell.pl)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Miejsca bitew w filmie i nie tylko
Autor Wiadomość
Senion 
Podróżnik przez Morię

Plemię: Noldor
Ulubiona Era: Pierwsza
Narodziny: yucainen minë Sulimë 43 (I)
Wysłany: 2011-05-14, 22:13   

No nie przeczytałeś. I chyba jednak nie powinieneś mnie krytykować. Pomimo, iż pisałem tego posta 3 lata temu, to moje stanowisko się nie zmieniło. Gdybyś czytał uważnie, to byś doczytał, że mówiłem o noszeniu ze sobą łuku, włóczni i broni bocznej.
Cytat:
A takie legiony Rzymskie jak były uzbrojone? Miały jeszcze więcej broni najpierw żucali lekkim osczepem potem brali ciężki a na końcu krótki miecz Rzymski( oczywiście nie żucli nim xD) :tb:

A już Ci mówię, jak. Po pierwsze, była to ciężka piechota, która tworząc równe czworoboki wykorzystywała przewagę, jaką dawało pilum, czyli Twój "ciężki oszczep" (mówimy oczywiście o regularnych legionach z okresu cesarstwa). Miało to dwojakie zastosowanie - oczywiście mogłeś rzucić, wtedy zazwyczaj wbijało się w tarczę i pozbawiało jej właściciela, a oprócz tego jako broń do walki na średni dystans. Oprócz tego rzeczywiście krótki miecz, gladius, masz rację. Tylko np. w walkach z Germanami regularne legiony to był niewielki procent wojsk, większość byli to żołnierze auxiliari, często werbowani chociażby pośród innych German. ot taka bratobójcza walka.

Oczywiście w tym poście muskam tylko powierzchnię zjawisk, gdybyś chciał się dowiedzieć czegoś więcej, to pytaj śmiało :)
"W końcu jeśli dziewczyna chce iść przez życie z inną, która nosi koszule i krawaty, ujeżdża konie i ma twarz jak buldog, który zlizuje ocet z ostu, to przecież wyłącznie jej sprawa." - T. Pratchett, "Niuch"

Teorion Derlon
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-15, 11:24   

No Dobra( nie wiem ja zacząć) to o rzymianach :sciana: dopisałem od tak. Ale nikt mi nie wmówi że gdy mam łuk na plecach a zamiast miecza przy boku mieć włócznie w ręce.
to niedobre połączenie bo w gdy jesteśmy daleko od celu szyjemy z łuku a gdy dochodzi do szarży używamy włóczni
Ostatnio zmieniony przez Teorion Derlon 2011-06-27, 08:38, w całości zmieniany 1 raz  

Senion 
Podróżnik przez Morię

Wysłany: 2011-05-15, 11:26   

Sory, ale nie rozumiem. Można jaśniej?
"W końcu jeśli dziewczyna chce iść przez życie z inną, która nosi koszule i krawaty, ujeżdża konie i ma twarz jak buldog, który zlizuje ocet z ostu, to przecież wyłącznie jej sprawa." - T. Pratchett, "Niuch"

Liadon 
Włócznią Ugodzony

Plemię: Nandor
Ulubiona Era: Druga
Narodziny: Yucainen Tatya Nórui 480 (I)
Wysłany: 2011-05-15, 19:11   

dobrze mówi Teorion. tylko odwrotnie.
jak już muszisz sięgnąć po miecz znaczy ze jestes bardzo blisko przeciwnika. a czym blizej tym gorzej.
najpierw strzelasz(rzucasz), potem wlócznia, potem coś krotssego. tak w duzym skrocie.

Widze Senion że chcesz tyrać chlopaka. daj spokoj bo zaraz sie rozkiwasz i bedzie komuś przykro.

Razosłav 
Głos na Wielkiej Radzie

Wysłany: 2011-06-19, 14:53   

Skoro rozumiesz co on mówi to wyjaśnij misiu, bo ja też się zgubiłem ;-)

A tak swoją drogą - Teorion, ty różowa szynszylo wygolona na brzuszku, ty kołczanie tatarski i czelabiński chomiku, dostajesz ode mnie pierwsze ostrzeżenie za nazwanie mnie "Raziem".

Liadon 
Włócznią Ugodzony

Plemię: Nandor
Ulubiona Era: Druga
Narodziny: Yucainen Tatya Nórui 480 (I)
Wysłany: 2011-06-19, 15:38   

HAHAHAHAHAhahahahaah.......... szynszylo....

a już nie wiem o co chodziło i nie chce mi sie pisać.

Teorion Derlon
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-27, 08:27   

Hahahahah na lepsze teksty cie niestać ? :balrog: bo te chyba kupiłeś w biedronce :balrog:

dziki 
Przyjaciel Entów

Wysłany: 2011-06-27, 10:28   

Teorionie! Mogę tylko dodać, że Razosłav, Senion i Liadon to dla mnie osoby bardzo kompetentne i to z najwyższej półki!
I nie chodzi tu o Twój wiek, bo ja mam ze trzy razy tyle lat i w życiu nie ośmieliłbym się podważyć tego co pisze „trójca”!
Wręcz w drugą stronę! Dzięki nim dowiedziałem się i nadal dowiaduję różnych ciekawostek na temat!
Tak tylko Ci piszę, abyś raczej spojrzał w drugą stronę - czyli ucz się od nich - zanim podważysz ich słowo.
Aczkolwiek dyskusja na temat zawsze jest dobrą metodą dowiedzenia się jeszcze więcej... :tb:

Tar-Ancalimon 
Przyjaciel orłów

Plemię: Dúnadan
Narodziny: 5.10.1986(1)
Wysłany: 2012-06-05, 19:30   

Popieram :) l jeśli chodzi o mnie to lubię dysputować. Ale bardziej wolę słuchać ludzi którzy wiedzą o czym mówią mają wiedzę po prostu. Natomiast bardzo nie lubię gdy ktoś za przeproszeniem gada od rzeczy , Sam nie wiedząc o czym do końca mówi.

PS: co to jest czelabianiski chomik ?

Senion 
Podróżnik przez Morię

Wysłany: 2012-06-05, 20:04   

http://www.youtube.com/watch?v=jd-BeDQWjXs Oto i on :)

Tar-Ancalimon 
Przyjaciel orłów

Plemię: Dúnadan
Narodziny: 5.10.1986(1)
Wysłany: 2012-06-12, 11:48   

Agresywny jakiś :P , no tak to dobre porównanie :)
no i dzięki za info

PS: Wygasić ?

Odpowiedz do tematu