Forum Bractwa Rivendell Strona Główna Forum Bractwa Rivendell
Mae govannen mellon... witamy na forum poświęconym Eldarom przy Bractwie Rivendell (Heren Nalmiristo: www.bractwo-rivendell.pl)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Która Era?

W której Erze chciał(a)byś żyć?
Pierwszej
31%
 31%  [ 11 ]
Drugiej
28%
 28%  [ 10 ]
Trzeciej
28%
 28%  [ 10 ]
Czwartej
11%
 11%  [ 4 ]
Głosowań: 35
Wszystkich Głosów: 35

Autor Wiadomość
Lórin Féathil
[Usunięty]

Wysłany: 2005-05-29, 17:57   Która Era?

Gdybyscie mogli żyć w Śródziemu, to w której Erze? Wydarzenia której Ery są wam najbliższe?

amacariel
[Usunięty]

Wysłany: 2005-05-29, 18:03   

no cóż trudno mi tutaj zadecydować... każda era jest na swój sposób bliska... pierwsza Era u zarania dziejów...początek historii.. no troche pociąga przyznasz...
druga era... trzecia... jeszcze bardziej
czwarta odpada... po rpostu czas panowania ludzi w Śródziemiu... niezbyt ciekawe jak dla elfa prawda?

zresztą... o czym my tu mówimy? przecież elf jest długowieczny (nieśmiertelny) Galadriela żyła przez pare er... jej sie spytaj w której żyło sie najlepiej.. ja ci na to odpowiedziec nei moge... ale chyba wybrałabym 3 ;D

P.S. no cóz... a gdzie tu opcja nie wiem... lub chce życ we wszystkich!? :mrgreen:

Crytha
[Usunięty]

Wysłany: 2005-05-29, 18:08   

W moim przypadku jest to zdecydowanie druga era :) Trzecia i czwarta nie ciągnie mnie zupełnie, co najwyżej pierwsza... Ale jednak druga jest mi najbliższa i tak też głosuję 8)

Haldir
[Usunięty]

Wysłany: 2005-05-29, 18:10   

równierz głosuje na druga :) Chyba była najfajniejsza :) (ale to lakonicznie zabrzmiało)

Ivellios Mirimafëa 
Kronikarz Czerwonej Księgi

Plemię: Noldor
Ulubiona Era: Pierwsza
Narodziny: Yunquëa Víressë 23. (I)
Wysłany: 2005-05-29, 18:17   

Głosowałem na drugą Erę ponieważ tam najwięcej się działo z Elfami, to bardzo taka hmmm charakterystyczna Era. Ludzie jeszcze nie byli aż tak bardzo zamieszani w Świat. Bo jak wiemy Trzecia Era jest erą ludzi i elfów na raz, a czwarta już tylko ludzi. Elfowie żyli najliczniej w Śródziemiu w Drugiej Erze, po za tym to właśnie w tym czasie działy się moje ulubione wydarzenia :)

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Lórin Féathil
[Usunięty]

Wysłany: 2005-05-29, 19:37   

Ja głosowałem na Pierwszą Erę. Najchętniej za czasów gdy nie było słońca i księzyca, gdy był czas Wiosny. Zanim przybyli ludzie, zanim Feanor złożył Przysięgę... Ten czas ma w sobie jakiś urok. Coś jakby podziwu, zdumienia dla dzieła Iluvatara.

amacariel
[Usunięty]

Wysłany: 2005-05-29, 20:29   

Cytat:
Najchętniej za czasów gdy nie było słońca i księzyca, gdy był czas Wiosny.

jako iż jeszcze nie głosowałam.. to po przeczytaniu silmy jeszcze raz rezygnuje z 3 :P przechodze na 1 :D wybaczcie ale ja już taka zmienna jestem :P dobra głosuje :P nie zmienie już decyzji :D

Lórin Féathil
[Usunięty]

Wysłany: 2005-05-29, 20:49   

Dobra decyczja offiecko :P
Pierwsza Era szczególnie jej początek) ma taki specyficzny urok... Takie wszystko świeże i nowe. Jeszcze nie ma żadnych mącicieli spokoju, Melkor zakuty w kajdany...
Po prostu raj :)

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2005-05-29, 21:02   

My już teraz wiemy Lórin jak ty bardzo kochasz pierwsze ery, pierwsze coś Ainulindale :D :) no tak tak .... ładnie... w sumie też fajne, ale ja daltego że kocham elfy, to na prawde wolę drugą ere, choć pierwsza tez była piękna nie zaprzeczę.... bo najbardziej naturalna :)

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Fanuilos
[Usunięty]

Wysłany: 2005-05-29, 22:00   

Ja wybrałabym chyba Trzecią Erę. Dlaczego? Świat byłby dla mnie nowy i świeży, poza tym nie umiem sobie wyobrazić siebie jako elfki pamiętającej jezioro Cuivienen... Za duża odpowiedzialność :) Na Ardę 2005 również wybrałam bycie elfką z TE :)

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2005-05-30, 06:33   

Hmm ale ja chciałbym żyć w drugiej erze, ale nie tak od początku np. tylko od gdzieś hmm śrdoka. Bitwy o Beleriand, te całe eskapady Noldorów :P ...
Po za tym wtedy to się najwięcej działo, a działo się ciekawie, no i elfowie mieli wpływ na losy śródziemia, potem już ich moc tylko słabła i odchodziły na zachód...

..::feanin::..
[Usunięty]

Wysłany: 2005-05-30, 10:57   

Druga era rzeczywiście jest ciekawa ;)
Zdecydowałam sie właśnie na nią gdyż z chęcią zwiedzałabym krainy Beleriandu ^^
(mam nadzieje że zdążyłabym wszędzie zaglądnąć przed zniszczeniem tego śliczniutkiego terenu *^^*)

Glorfeadel
[Usunięty]

Wysłany: 2005-05-30, 14:11   

Wybrałem Pierwszą Erę, ponieważ kocham Beleriand, a okres wielkich wędrówek i wojen z Morgothem uważam za najciekawszy w historii.
Cytat:
Druga era rzeczywiście jest ciekawa
Zdecydowałam sie właśnie na nią gdyż z chęcią zwiedzałabym krainy Beleriandu ^^
(mam nadzieje że zdążyłabym wszędzie zaglądnąć przed zniszczeniem tego śliczniutkiego terenu *^^*)
z tego co się orientuję, to Druga Era jest okresem od zniszczenia Beleriandu do Akallabeth i czasów Isildura, więc niezbyt kumam związek :D

Lórin Féathil
[Usunięty]

Wysłany: 2005-05-30, 15:31   

No właśnie, Beleriand to jeszcze nadal Pierwsza Era :] O ile się nie mylę, to koniec Pierwszej Ery przypada na okres wygnania Melkora w Pustkę ;) A Druga Odmianą Świata (zatopienie Numenoru, oddzielenie Amanu od Śródziemua, uczynienie Ardy okrągłą)

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2005-05-30, 16:12   

Hmmm no w sumie i racja :) ... tak czy siak ja i tak lubie drugą erę po za tym wtedy żył Kelebrimbor :) no i przecież te całe historie o pierścieniach nie? :) ahhh piękne czasy :) ale pierwsza też by mogła być :)

Odpowiedz do tematu