Forum Bractwa Rivendell Strona Główna Forum Bractwa Rivendell
Mae govannen mellon... witamy na forum poświęconym Eldarom przy Bractwie Rivendell (Heren Nalmiristo: www.bractwo-rivendell.pl)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Która Era?

W której Erze chciał(a)byś żyć?
Pierwszej
31%
 31%  [ 11 ]
Drugiej
28%
 28%  [ 10 ]
Trzeciej
28%
 28%  [ 10 ]
Czwartej
11%
 11%  [ 4 ]
Głosowań: 35
Wszystkich Głosów: 35

Autor Wiadomość
Ohte
[Usunięty]

Wysłany: 2005-05-30, 18:04   

Ja wybrałaby, życie w Pierwszej Erze...
Chciałabym zaznać uczuć, jakie doznawały elfiki budząc sie nie wiadomo z jak długiego snu i spoglądając w gwiazdy...
Tomusiało być piękne...

Elwathi
[Usunięty]

Wysłany: 2005-05-30, 18:20   

Ja sądzę tak samo...To byłoby wspaniałe uczucie obudzić się i pierwsze co zobaczyć, to noc i gwiazdy na niebie...ech...wspaniałe..Może dlatego, że ja tak kocham noc...Myślę, że Pierwsza Era jest najpiękniejsza...Owszem, druga Era była bardzo ciekawa, ale jednak jestem zwolenniczką pokoju, a, biorąc pod uwagę wszystkie Ery, w Pierwszej było go najwięcej...:) hihi...trochę się rozpisałam:P

..::feanin::..
[Usunięty]

Wysłany: 2005-05-31, 12:32   

aaa..:oops: '''tam mi wpadł error z tą erą... całkiem niechcący ><' siorx..'

Elrondka
[Usunięty]

Wysłany: 2005-06-01, 12:06   

Ohte napisał/a:
Chciałabym zaznać uczuć, jakie doznawały elfiki budząc sie nie wiadomo z jak długiego snu i spoglądając w gwiazdy...

Dokładnie :) Rzeczywiście, to musiało być przepiękne.
Chociaż Druga Era też mogłaby być :) Numenor, przed zniszczeniem, był przecież wspaniały :roll:

Arwena
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-21, 13:42   

Głosowałam na drugą erę,ponieważ w niej działo się najwięcej z elfami,w końcu to nasza era!! :roll:

Ligia
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-28, 13:20   

Mi pasuje czwarta era, bo to jest cyba ta era, która była z utesknieniem oczekiwana przez lud Adanel... lub ery po niej:P

Ivellios Mirimafëa 
Kronikarz Czerwonej Księgi

Plemię: Noldor
Ulubiona Era: Pierwsza
Narodziny: Yunquëa Víressë 23. (I)
Wysłany: 2005-08-28, 15:26   

ale nie wiemy właściwie co się działo w V,VI itp erach :P bo nawet IV era jest opisana bardzo skąpo.... może wyjaśnisz konkretniej o co ci mogło chodzić??

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Ligia
[Usunięty]

Wysłany: 2005-09-01, 18:55   

To były już przypuszczalnie pokojniesze ery... poza tym, wiemy, że elfy i ludzie czekali na wybawienie i może to własnie te ery zawierają to wydarzenie... Lub może z którejś z tych er żyjemy- nie żyje m się xle w tych czasach, ale mam zastrzerzenia do wydarzeń politycznych:P sądzę, że raczej we współczesności dałabym sobie radę:) Ale podobają mi się ery tolkienowskie, ponieważ przyroda jest prawie nieskażona.

norniel
[Usunięty]

Wysłany: 2005-09-01, 20:03   

przyroda nieskażona.... zależy jak, zależy gdzie, bo o terenach Mordoru to bym tak nie powiedziała ;) chyba raczej miałaś na myśli to, że u Tolkiena nie ma takiego syfu jaki panuje w naszym świecie... niestety.

Ja tam głosuję za III erą. To chyba wpływ opisów z WP :) Mnie się podobał ten klimat, kiedy Elfy żyły wspomnieniami, kiedy większość odpłynęła za morze... kiedy świat był zagrożony... ale piękno i magia i tak żyły tam gdzie byli Elfowie... ehhh rozmarzyłam się :)

Elvinga Istimo 
Włócznią Ugodzony

Ulubiona Era: Druga
Narodziny: 15. Lótessë 987 (II)
Wysłany: 2006-05-06, 11:58   

Wybrałam Drugą Erę. Jest mi najbliższa, gdyż był to czas "pełni życia Elfów". Nie byli już istotami, które dopiero poznawały świat, ale też nie były jeszcze zmęczone życiem. No i zachowana była równowaga między nimi a ludźmi.

Potrafię być wredna i nic Ci do tego!

Fanuilos
[Usunięty]

Wysłany: 2006-05-07, 10:03   

A ja dalej jestem za Trzecią Erą. Nawet jeśli Elfowie nie błyszczą w niej tak, jak w pozostałych Erach, to jednak ciągle spełniają ważną rolę, walczą także u boku ludzi zachowując dawne sojusze.

Elen
[Usunięty]

Wysłany: 2006-05-07, 12:09   

Podobnie jak Fan wybrałam Trzecię Erę. Nie jest to czas pełni potęgi elfów, ale są oni uczestnikami wydarzeń bardzo ważnych dla Śródziemia. Tak zachowanie dwanych sojuszy tylko utwierdza w przekonaniu, że elfy były bardzo szlachetne i nie zapominały o dawanych czasach. :) Poza tym to niejako Era wspomnień elfów o mienionych czasach.

Faolion
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-01, 14:29   

Wybrałbym drugą erę dużo się w niej działo z elfami a na samym końcu bitwa z sauronem i jego pokonanie.Uczestniczenie w bitwie ostatniego przymierza z siłami mordoru na równinie dagorlad to musiało być coś

Senion 
Podróżnik przez Morię

Plemię: Noldor
Ulubiona Era: Pierwsza
Narodziny: yucainen minë Sulimë 43 (I)
Wysłany: 2006-10-01, 15:24   

Czyli chciałbyś żyć w tamtych czasach bo to była ciągła wojna? Lubisz wojnę?!
"W końcu jeśli dziewczyna chce iść przez życie z inną, która nosi koszule i krawaty, ujeżdża konie i ma twarz jak buldog, który zlizuje ocet z ostu, to przecież wyłącznie jej sprawa." - T. Pratchett, "Niuch"

Faolion
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-01, 16:30   

Nie nie lubię wojny ale ta bitwa to było coś wielkiego dlatego chciałbym żyć w drugiej erze.

Odpowiedz do tematu