Forum Bractwa Rivendell Strona Główna Forum Bractwa Rivendell
Mae govannen mellon... witamy na forum poświęconym Eldarom przy Bractwie Rivendell (Heren Nalmiristo: www.bractwo-rivendell.pl)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Władca Zimowy- rozmowy o śniegu którego nie ma
Autor Wiadomość
Elen
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-12, 21:06   Władca Zimowy- rozmowy o śniegu którego nie ma

Na prośbę Razosłava zakładam ten temat. Możecie sobie tutaj rozmawiać o zimie, śniegu, którego nie ma, sportach zimowych, bałwanach etc. Poprostu o zimie.

Tak na marginesie to piękną mamy wiosnę tej zimy. :mrgreen:

Razosłav 
Głos na Wielkiej Radzie

Wysłany: 2007-01-12, 21:23   

Cieszę się, że byłem natchnieniem do założenia tematu.
Prawdę mówiąc jak jużmamy rozmawiać o pogodzie to dziwi mnie niekonsekwencja niektórych ludzi - całe dzieciństwo nasłuchałem się, że "nie ma juz prawdziwych zim" i że wogóle. Rak 2006 był pod względem pogody wręcz podręcznikowy - zima zimna jak [---], piękna wiosna, lato gorące jak [---] a potem piękna złota jesien. nawet mam kilka zdjęć na tle tej pięknej jesieni. I co słyszę? Zimna zima, bo zmiany klimatyczne i wogóle i wszyscy zginiemy. Lato gorące bo dziura ozonononowa i że lodowce sie topią i że wogóle. Jak tu ludzi zadaowolić. Gorące lato przepłaciłem nadwyrężeniem wątroby, bo cały lipiec spędziłem na praktykach terenowych - a jak tu w taki upał spędzać wolne popołudnie (jesli było) w obozowisku czyli na patelni? Szło się do lokalu z klimatyzacją i czekało do wieczora. A jak już tam zaszliśmy... :cii:

Brak śniegu mnie trochę cieszy, bo nie mam problemów jak siadam za kółkiem a w jeździe po lodzie nie mam jeszcze prawie żdnego doświadczenia.
Smuci mnie niezmiernie brak śniegu, bo śniegiem można się rzucać, i wrzucać w niego i ulepić kilkudziesięciocentymetrową kulę i rozbić na twarzy kogoś kto własnie zaliczył glebę i nie zdązył wstać \:D/

dziki 
Przyjaciel Entów

Wysłany: 2007-01-12, 21:40   

No Razek!!!! Co do zim to..... ja pamietam takie zimki, gdzie -15 to było normalne i biegało się pare kilometrów na górki by pozjeżdżać na saneczkach, workach pupie itp! I szczerze sam sie śmiałem w duchu troszkę jak co poniektórzy w TV napędzali tę klęskę żywiołową - nasuwa mi sie stare przysłowie: zapomniał wół jak ... itd! Faktem jest, że dla kołowców- kierowców to przeklństwo, szczególnie, że mamy takie oddane i zawsze gotowe do akcji ekipy drogowe ( pod warunkiem, że nie ma śniegu! :mrgreen: ) które z uśmiechem na ustach wyjeżdżaja na drogi dopiero jak jest juz po wszystkim! Ale brakuje śniegu, mrozu, tej cudnej iskrzacej aury, kiedy rano np. w soboę budzimy się i pomimo, że na dworze jest strasznie śniegowo, zakopujemy się w naszych domkach i...... rewelka! O spacerach plenerowych nie wspomnę i nie bedę wspominać o wyjazdach górskich :nono: :klamca: \:D/

Elvinga Istimo 
Włócznią Ugodzony

Ulubiona Era: Druga
Narodziny: 15. Lótessë 987 (II)
Wysłany: 2007-01-12, 21:59   

Hihihi komentarz w TV: " i co zrobią drogowcy jak zima przestanie ich zaskakiwać?"

powaliło mnie to :P

ale przydałby się tyci mrozik i trochę śniegu z tydzień lub dwa, tak dla zasady :)

Potrafię być wredna i nic Ci do tego!

Ivellios Mirimafëa 
Kronikarz Czerwonej Księgi

Plemię: Noldor
Ulubiona Era: Pierwsza
Narodziny: Yunquëa Víressë 23. (I)
Wysłany: 2007-01-13, 12:26   

Ja proponuję zaklinanie śniegu, ale dopiero w okolicach lutego, wiadomo ferie i te sprawy, po za tym nie chcemy go za długo mieć, więc chyba jasnym jest, że luty krótki miesiąc, krócej śnieg będzie...

Osobiście śniegu nie lubię, ale trochę by się go przydało w lutym, tak tyci tyci, i nie na długo.... tak żby móc powiedzieć, że jest ;)

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Maryen 
Członek Drużyny

Plemię: Sindar
Narodziny: 5 Lotesse 501 (I)
Wysłany: 2007-01-13, 12:34   

Mi tam śniegu do szczęścia nie potrzeba ;) ja nawet bym chciała żeby go nie było :) ja chcę jak najszybciej Wiosnę!!!! Chcę wreszcie zobaczyć promienie Anaru mocno opierające sie na ziemi i poczuć lekki ciepły wiaterek o zapachu łąkowych kwiatów...zobaczyć pączki na drzewach, budzących sie ze "snu"... ;)

*Pogromca Smoka :)
*Beerbuster ;)

dziki 
Przyjaciel Entów

Wysłany: 2007-01-13, 23:53   

Wiem, że dla wielu wiosna i lato i jesień........ ale zrozumcie! To perspektywa! Gdy nie ma prawdziwej zimy, kiedy dostajemy przysłowiowo w kość w czasie mrozów, gdy zmarzną nam łapki i nóżki stojąc na przystanku autobusowym, gdy możemy kogoś obrzucać śnieżkami.....! To wtedy, gdy przyjdzie świeża zimna wiosenka przeradzająca sie w piękne kwiaty i rześki powiew wiatru... to wtedy zaczynamy doceniać pory roku! I chcielibyście mieć ..jak np. w Afryce ...jedną pore roku tz. np. słoneczną, albo ...deszczową! Nasza strefa to urozmaicenie! Możemy obserwować wszystko i....... zastanówcie się! I można nie lubieć śniegu w zimie... ale jak będzie, jak nie dostaniecie możliwosci lubienia owego śnieżku!Jak go zabraknie i stanie się opowieścią naszego dzieciństwa! :yyy: brrrrrrrrr
Jesteśmy.....( mam nadzieje, że nie byliśmy! ) szczęśliwcami! Bo możemy obserwować wszystkie stany naszej małej kochanej planetki Ziemi! A gdy zostanie to zachwiane .......zatęsknimy za ...przysłowiowymi czterema porami roku! :-({|= :yyy: \:D/

Maryen 
Członek Drużyny

Wysłany: 2007-01-14, 13:32   

W sumie masz rację Dziki.....no dobra, przekonałeś mnie....ale tylko troszkę śnieżku by sie przydało..nie za dużo!!! :nono:

*Beerbuster ;)

Ivellios Mirimafëa 
Kronikarz Czerwonej Księgi

Narodziny: Yunquëa Víressë 23. (I)
Wysłany: 2007-01-14, 13:38   

Według najnowszych prognoz śnieg ma spaśc za dwa tygodnie czyli właśnie początkiem lutego... czyżby nasze tańce śniegu się udały?? :-({|=

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Elvinga Istimo 
Włócznią Ugodzony

Wysłany: 2007-01-14, 13:49   

Widocznie się udały :D
to teraz trzeba tańczyć żeby nie było bardzo dużego mrozu, bo nie będzie miło jak znów będzie -20...

Elunaraht
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-14, 21:33   

Ivellios Mirimafëa napisał/a:
Według najnowszych prognoz śnieg ma spaśc za dwa tygodnie czyli właśnie początkiem lutego.

Czyli wtedy kiedy mi się kończą ferie...ale zonk, zdarza się :P

Elvinga Istimo 
Włócznią Ugodzony

Wysłany: 2007-01-14, 22:24   

Czyli wtedy kiedy mi się zaczynają ferie... trza mieć te chody u chmur i pogodowych szamanów :P

Maryen 
Członek Drużyny

Wysłany: 2007-01-15, 14:53   

Mi też :D no i właśnie dostałam propozycję na naukę jazdy na nartach...hmmm..może jadnak polubię zimę.. ;) Chociaż jak teraz patrze za okienko..a tam takie ładne rozpromienione słoneczko świeci..i kwiatuszki zaczynaja rozkwitać ...a nawet wczoraj znalazłam u mnie w ogrodzie motyla (żywego)..taki ładny, kolorowy...... :D

No i gdy teraz sobie pomyślę że ma spaść na to wszysko śnieg... to tak jakoś przykro :cry:

*Beerbuster ;)

Liadon 
Włócznią Ugodzony

Plemię: Nandor
Narodziny: Yucainen Tatya Nórui 480 (I)
Wysłany: 2007-01-15, 17:49   

Dla mnie to śniegu może nie być... nie uprawiam sportów typowo śniegowych. Wyjeżdżam w sumie w bory tucholskie na biwak i jak śniegu nie będzie to nawet lepiej i cieplej bedzie niż ostatniego roku... Aha! jeszcze jest taki plus tego że nie ma śniegu. Można wyjść sobie rozpalić ognisko i usiąść na ziemi, bo nie jest tak strasznie zimno.... tylko wietrznie :yyy: :yyy: :yyy:

Finrod 
Jeździec Na baryłce

Wysłany: 2007-01-15, 20:44   

Śnieg, by się jednak przydał. Zdaje mi się, że byłoby to lepsze od sytuacji, gdy nie ma śniegu, słońce wyjdzie tylko na godzinkę, dwie (no maksimum trzy) na dzień, a temperatura i tak oscyluje koło 5 stopni. Tak mi się przynajmniej wydaje, bo przy takiej temperaturze i zimnym wietrze nie przyjemnie spędza się czas na zewnątrz (domu rzecz jasna), a gdyby był śnieg możnaby było porzucać śnieżkami, czy na nartach pobiegać (oczywiście jeśli ma się gdzie, bo tak po mieście to nie bardzo).

Odpowiedz do tematu