Forum Bractwa Rivendell Strona Główna Forum Bractwa Rivendell
Mae govannen mellon... witamy na forum poświęconym Eldarom przy Bractwie Rivendell (Heren Nalmiristo: www.bractwo-rivendell.pl)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Ivellios Mirimafëa
2007-03-04, 11:02
Kącik filmowo- muzyczno - książkowy u Dzikiego!
Autor Wiadomość
Ivellios Mirimafëa 
Kronikarz Czerwonej Księgi

Plemię: Noldor
Ulubiona Era: Pierwsza
Narodziny: Yunquëa Víressë 23. (I)
Wysłany: 2007-12-03, 17:40   

Zdjęcia nie mam, jednak film można pobrać z rosyjskiej strony podanej na stronie Ostatniego Przyjaznego Domu: http://www.tolkien.cyberd...show_all&no=379

Jeżeli kogoś interesuje jest tam link :) Film wygląda ciekawie, ale jako mp4 wymaga najnowszych kodeków :) Polecam K-Lite, bo działają na pewno :)

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Razosłav 
Głos na Wielkiej Radzie

Wysłany: 2007-12-04, 20:17   

Dzięki, na pewno sobie obejrzę =;

dziki 
Przyjaciel Entów

Wysłany: 2008-03-12, 21:40   

Nie będę Was zanudzać swoimi typowymi klimatami filmowymi. Obejrzałem w końcu rosyjskiego Władcę "Ostatni z rodu Volkodov" i ogólnie plecam. Co prawda film ten, to takie małe popłuczynko zapożyczonka z innych filmów fantasy, ale jak na słowiańską superprpdukcję z motywami żywcem ściągniętymi z W.P., to nie najgorzej! Mogę powiedzieć tyle, rodzimy "Wiedźmin" wymięka i to totalnie! ( aczkolwiek "Przysięga" bije oba na głowę. Zlotowcy będą wiedzieli o jaki film chodzi! :fiufiu: ).
Polecam Wam też ciekawy serial space opera "Babylon 5". Sam podchodziłem do tej produkcji, notabene w reżyserii i zresztą stwórcy pana Starczyńskiego, z "pewną nieśmiałością" ;-) ale po pierwszym sezonie - jest ich 5 plus kinówki - wymiękłem totalnie i uważam, że jest to jeden z najlepszych seriali i nie tylko SF! Posiada on od prostych przesłań walki dobra ze złem, religijno chrześcijańskich, po typowo ludzkie w odniesieniu do kontaktów z obcymi cywilizacjami od których roji się na międzygalaktycznej stacji Babylon 5! Ale tak bez zawiłości! Konsekwentnie zrealizowany serial, bez większych wpadek - malutkie są :cii: - gdzie efekty specjalne, to właściwie tło opowieści, a liczy się przede wszystkim treść. A ta jest... miodzio! Odsyłam do oryginału!
Ostatni film, to niedawno wyświetlany na TVN 7 "Fotograf Elfów". Jeśli ktosik nie oglądał, to Dziki ma kopię, a zachwycony tym psychodelicznym dziełem jestem tak
bardzo, że pomimo tytułu i kilkukrotnemu podchodzeniu, dla mnie ta mała perełka znalazła się na szczycie kolekcji razem z "Donnie Darko"! Ale to już inne opowieści ze skromnego świata ruchomych obrazków! :klamca:

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2008-03-13, 19:50   

dziki napisał/a:
"Babylon 5"

Kiedyś trochę tego oglądałem, ale to było na prawdę dawno temu...
dziki napisał/a:
Ostatni film, to niedawno wyświetlany na TVN 7 "Fotograf Elfów". Jeśli ktosik nie oglądał, to Dziki ma kopię, a zachwycony tym psychodelicznym dziełem jestem tak

Ja nie oglądałem, a tytuł intryguje. Co to jest? O czym? Może i się skuszę, Dziki! ;)

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

dziki 
Przyjaciel Entów

Wysłany: 2008-03-14, 18:30   

"Fotograf Elfów"... http://www.filmweb.pl/Film?id=36334 odsyłam do linku, ponieważ jutro wcześnie rano wyjeżdżam na "fakacje" \:D/ i jak wrócę ok. środy to cosik tu napiszę! :mrgreen:

Maryen 
Członek Drużyny

Plemię: Sindar
Narodziny: 5 Lotesse 501 (I)
Wysłany: 2008-03-15, 11:23   

Film z opisu wydaje sie ciekawy... może warto by było go kiedyś oglądnąć, zwłaszcza że tak mało powstaje filmów o elfach..:( Tylko z tego co widzę to raczej nie będą to elfy z rodzaju tych "Tolkienowskich", lecz małe leśne lub łąkowe duszki i wróżki z delikatnymi skrzydełkami. Sama nazwa angielska tego filmu na to wskazuje Photographing fairies , a to słowo wskazuje na magiczny świat i w sumie oznacza dokładnie coś w rodzaju wróżek :) Ale i tak chcę obejrzeć ten film i myślę że będzie ładny... :-({|=

*Pogromca Smoka :)
*Beerbuster ;)

Arya Svit'kona
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-18, 21:56   

Mi też się tytuł spodobał.
Jak można ten film dorwać do obejrzenia? :mrgreen:

Finrod 
Jeździec Na baryłce

Wysłany: 2008-03-19, 22:39   

Widzę, że dyskusja przeszła tutaj od pewnego momentu na sam tylko film. Trochę przeczytałem. "Troja" mi się bardzo podobała, "Aleksandra" sobie pożyczyłem i tak mnie nudził że nie oglądnąłem do końca...

Jest taki zespół rockowy, metalowy. Bardzo go lubię. Wydaje mi się że jest dość znany, ale nie zauważyłem tu nic o nim. Nazywa się Blind Guardian. Na pewno interesujące jest, że nagrał w 1998 roku album Nightfall In The Middle-Earth, czyli właściwie jest tu bezpośrednie nawiązanie do postawowej tematyki forum. Teksty są inspirowane "Silmarillionem". Polecam przesłuchanie, jakbyście mieli możliwość skądś go dostać. Jeśli ktoś słuchał to może coś napisać o swoich odczuciach. Mi się ten album bardzo podoba, ale... różnych gatunków różni ludzie słuchają, a to nie jest łatwo przyswajalne raczej. Styl muzyczny jest bardzo zróżnicowany. Jest tu ciężki utwór The Curse Of Feanor, a jednocześnie zawodzący wokal z akompaniamentem fortepianu w utworze "The Eldar". Nie ma tu jakoś bardzo chwytliwych melodii - zacząłem łapać wątki za drugim przesłuchaniem.

Poza tym albumem zespołowi zdarzyło się momentami nawiązywać do Tolkiena. Np. w utworach.... The Lord Of The Rings, Gandalf's Rebirth, The Bard's Song - The Hobbit.

Więc - polecam ;-)
Ostatnio zmieniony przez Ivellios Mirimafëa 2008-03-20, 17:41, w całości zmieniany 1 raz  

Senion 
Podróżnik przez Morię

Narodziny: yucainen minë Sulimë 43 (I)
Wysłany: 2008-03-20, 12:08   

Wydaje mi się, że większość osób na tym forum zna BG, bo to klasyka gatunku... A album, o którym mówisz, wcale nie jest trudno dostępny :mrgreen:
Bardzo wiele power metalowych zespołów nawiązuje w swojej twórczości do dzieł Tolkiena, a Ślepcy nieraz podkreślali to w wywiadach... Niemniej jednak grają bardzo ładnie, chociaż nie powiedziałbym, że "The Curse of Feanor" Jest aż taką ciężką muzyką.

Finrod napisał/a:
"The Eldar"

"The Elder" ;) - Nie wszystkie tytuły mówią bezpośrednio o elfach.
"W końcu jeśli dziewczyna chce iść przez życie z inną, która nosi koszule i krawaty, ujeżdża konie i ma twarz jak buldog, który zlizuje ocet z ostu, to przecież wyłącznie jej sprawa." - T. Pratchett, "Niuch"

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2008-03-20, 17:41   

Senion napisał/a:
Finrod napisał/a:
"The Eldar"

"The Elder" - Nie wszystkie tytuły mówią bezpośrednio o elfach.

Przykro mi, Senionie. Ale to jest na prawdę Eldar... i jest właśnie o Eldarach ;) Nie wierzysz to sprawdź dyskografię

Tak. Przyznam, że zespół ma swoją magię. Pierwszy zespół w tych klimatach, któego słuchałem. A miałem wtedy właśnie tyle samo lat co Finrod. Nie przeszło mi to jednak z wiekiem i ciągle od tych 7-8 lat słucham ich muzyki, aczkolwiek przyznać muszę, że po Nighfallu przeszły najlepsze dla nich lata. Żadko wydają albumy, trochę koncertują to fakt, ale mimo to muzyka ich zmieniła charakter i to niestety wg mnie na gorsze....

Senion 
Podróżnik przez Morię

Wysłany: 2008-03-20, 20:36   

Cobym nie był gołosłowny:

I mamy zagwozdkę...
"W końcu jeśli dziewczyna chce iść przez życie z inną, która nosi koszule i krawaty, ujeżdża konie i ma twarz jak buldog, który zlizuje ocet z ostu, to przecież wyłącznie jej sprawa." - T. Pratchett, "Niuch"
Ostatnio zmieniony przez Ivellios Mirimafëa 2008-03-21, 08:54, w całości zmieniany 1 raz  

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2008-03-20, 22:40   

To jest tylko winamp... nie ufałbym bezwzględnie Tagom :P

Żeby nie było... mówiłem: zerknij do dyskografii :P Ale widze, że lepiej podać samemu link... wyręczam cię proszę:

Strona z dyskografią - Nightfall

Po za tym warto zapoznać się z treścią pieśni ;] Wyraźnie jest ELDAR :P

Finrod 
Jeździec Na baryłce

Wysłany: 2008-03-20, 23:04   

Na pewno jest "Eldar". Na okładce raczej się nie powinni byli pomylić. ;-) Właściwie to nie napisałem że jest trudno dostępny. Tak mi się właśnie wydawało że jest

Cytat:
dość znany, ale nie zauważyłem tu nic o nim.

Na podstawie moich obserwacji mogę powiedziec że The Curse Of Feanor jest dla wielu CIĘŻKIE. Ale oczywiście dla "doświadczonego ucha" (jak moje :mrgreen: ) całe Nightfall In The Middle-Earth nie jest zbyt ciężkie. Ma odpowiednio dużo mocy. Chociaż raczej lekko nagrane - na koncertach jest ciężej.

Albumy Blind Guardiana dzielę sobie na trzy grupy.
1. Najwcześniejsze - szybka perkusja, mało melodii.
2. Najlepsze - Somewhere Far Beyond, Imaginations From The Other Side, Nightfall In The Middle - Earth
3. Dziwne - czyli A Night At The Opera (irytuje mnie trochę tytuł bo identyczną nazwę jednego z albumów ma Queen) oraz A Twist In The Myth

"Dziwne" są gorsze od najlepszych oczywiście, ale w żadnym wypadku to nie znaczy że słabe.

Senion 
Podróżnik przez Morię

Wysłany: 2008-03-21, 20:54   

Skubani... Niech Wam będzie, że dziś się z Wami zgodzę... ;)

dziki 
Przyjaciel Entów

Wysłany: 2008-07-15, 21:21   

Wakacje, wakacje...jedni się pocą, inni odpoczywają, a jeszcze inni.... korzystają z posuchy na allegro i wieczorami szukają różnych okazyjek w postaci książek , płyt itp podobnych gadżetów. :cii: I uwierzcie mi, że warto !!! W wakacje drastycznie spadają cenki i można czasami złowić za małe pieniążki jakąś pozycję, która albo jest rzadka, albo normalnie kosztuje abstrakcyjną kwotę! I tak udało mi się złowić dwie : "Tolkienowskią Księgę Dni", oraz cudnie wydane "Światy Tolkienowskie - wizje Śródziemia" . Pierwsza to kalendarz na rok 1999 z oryginalnymi rysunkami z Hobbita i W.P. samego mistrza okraszonymi cytatami z powieści, oraz szczegółami z życia pisarza. Książeczka jest w stanie wzorcowym zakupiona za 24 zł z przesyłką! Druga pozycja to album z pięknymi ilustracjami różnych autorów od Lee, Hove'a, Nashmith'a ( kilka ilustracji tych klasycznych autorów zobaczyłem po raz pierwszy! ) po fanowskie min. ciekawego Cor Bloka, który zachwycił mnie prostotą formy i przekazu! Książeczka w stanie idealnym kupiona za 38 zł z przesyłką posiada jeszcze jedną cenną zaletę : ilustracje wydrukowane ( ponad 50 ) na papierze kredowym ukwiecone cytatami z W.P. idealnie pasującymi do treści.
Wiem, wiem, że to w sumie 62 zł i na Wasze uczniowskie skromne kieszenie to i tak wychodzi za dużo ! :mrgreen: Tylko, że w tamtym roku "Światy Tolkienowskie..." licytowałem za 80 zł i zrezygnowałem - poszły za ponad 100 zł ), a tak w ogóle to widziałem je po raz drugi na allgusiu! Tak więc, jeśli kogoś interesują "białe kruczki", które poszukuje, lub nawet nie wie, że takowe istnieją, to zapraszam na allegro! - W.P. z Atlantisu rok temu kupiłem za 90 zł !!! :yyy: .

Polecam Wam jeszcze jedną księgę, tym razem fanowską, wydaną przez ŚKF pt. „Trzysta przekładów dla fanów pod nieba skłonem...” Tadeusza A. Olszańskiego, który dzielnie i wręcz z benedyktyńską cierpliwością zebrał tłumaczenia z ( „dwieście siedemdziesiąt dziewięć tłumaczeń na sto czterdzieści dziewięć języków i dialektów ....”! ) jednego z najbardziej znanych wierszy, a właściwie tekstu rozpoczynającego pierwszy tom „Władcy Pierścieni” „Three Rings for the Elvenkings under the sky...”, co w tłumaczeniu pani Marii Skibniewskiej brzmi : „Trzy Pierścienie dla królów Elfów pod błękitnym niebem...”, ale to już znacie!
Gorąco polecam Wszystkim tym, którzy lubią językową zabawę dzięki której ten sam tekst można przeczytać, lub zobaczyć – chodzi mi o hieroglify, pismo arabskie, migowe, czy nawet alfabet Morse’a itd... – poprzez fanów z najróżniejszych stron świata , lub kultur, które już dawno nie istnieją ( języki martwe ) i gdyby Tolkien napisał swoje dzieło z 10 000 lat temu, może też znaleźliby się Ci, którzy czytaliby historię Froda zmagającego się z pierścieniem w postaci rysunków, czy prymitywnego pisma naskalnego z wypiekami na obrośniętej twarzy. Całość ilustrowana ślicznymi rysunkami Karoliny S. Olszańskiej której galerię możecie obejrzeć tu :
http://tolkien.com.pl/melinir/ , a książeczkę można kupić:
http://sklep.elendili.pl/...?products_id=81

A to moja skromna galeria... http://picasaweb.google.p...key=En4foNScP8k
Ostatnio zmieniony przez dziki 2008-07-16, 08:33, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu