Forum Bractwa Rivendell Strona Główna Forum Bractwa Rivendell
Mae govannen mellon... witamy na forum poświęconym Eldarom przy Bractwie Rivendell (Heren Nalmiristo: www.bractwo-rivendell.pl)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Ivellios Mirimafëa
2008-08-19, 08:39
Pytania kandydatów
Autor Wiadomość
Ivellios Mirimafëa 
Kronikarz Czerwonej Księgi

Plemię: Noldor
Ulubiona Era: Pierwsza
Narodziny: Yunquëa Víressë 23. (I)
Wysłany: 2007-03-24, 22:25   Pytania kandydatów

Dział powstał by pomagać kandydatom, ale na razie niewiele na to wskazuje, dlatego tworzę ten temat. Każdy kto zechce zadać pytanie do Rady HN może tutaj napisać i dostanie bardzo szybko odpowiedź. Zachęcamy do zadawania pytań!

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Lorelay
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-15, 22:51   

Widzę, że pytań brak ;) Heh, a ja jak zwykle upierdliwa i dociekliwa mam pytanie.
Przeglądając warunki przyjęcia do bractwa natrafiłam na pewien punkt dla mnie dość kontrowersyjny. Mianowicie z tego co zrozumiałam jeśli ktoś chce być członkiem bractwa ma obowiązek pojawiania się na spotkaniach na żywo. Mnie się wydaje, że to dość restrykcyjne prawo, do którego nie każdy z przyczyn od niego niezależny i nie ze złej woli nie może się dostosować. Nie bierzecie pod uwagę tego, że są ludzie w takich sytuacjach, że zwyczajnie nie mogą podróżować kiedy im się podoba. Ok, można ustalać datę potkań tak, by wszyscy mieli wolne i nikt nie musiał tego dnia być w szkole czy pracy, ale są różne życiowe sytuacje. Są może osoby, które by chciały być w bractwie, jednak nie mają możliwości jeździć na żadne zloty i spotkania. Z tego co widzę, wasze spotkania odbywają się tylko w jednej części kraju. Np. na pomorzu, gdzie mieszkam na przykład ja nie ma żadnych spotkań. Są osoby których nie stać na to by jechać na drugi koniec polski z powodu kiepskiej sytuacji finansowej, są też tacy, którzy są bardzo młodzi i nie pozwalają im na to rodzice i nie przeskoczą tego w żaden sposób, albo co mają zrobić osoby ( głównie kobiety) które tak jak ja mają malutkie dzieci i nie mają możliwości tak po prostu ich zostawić bo np. nie mają z kim ani jeździć z nimi kilka czy kilkanaście godzin w pociągu czy samochodzie ( z dzieckiem poniżej roku nie da się siłą rzeczy cały dzień siedzieć w knajpie, na dworze czy gdzieś tam). Pewqnie przypadków takich sytuacji wyższej niemożności znajdzie się jeszcze więcej. Nie mówiąc już o osobach którym nie pozwala na to np. stan zdrowia itp. A może i takie osoby chętnie dołączyłyby do bractwa? Dlaczego mają być dyskryminowane? Czy nie ma dla nich ulg w waszym ostrym prawie?

Elvinga Istimo 
Włócznią Ugodzony

Ulubiona Era: Druga
Narodziny: 15. Lótessë 987 (II)
Wysłany: 2007-09-16, 07:55   

Miejsce spotkań zależy od chęci członków. Zwykle jest tak, że ktoś rzuca propozycję 'to może gdzieś u mnie" i jeśli tylko jest w stanie zorganizować jakieś miejsce to jedzie się do niego.
Co do obowiązkowej obecności. Rzeczywiście jest taki punkt, ale nie jest on egzekwowany na siłę. Oczywiście dobrze by było gdyby członkowie zjawiali się na takich spotkaniach, ale nikt im głów nie urywa jeśli nie mogą/nie chcą. :)

Potrafię być wredna i nic Ci do tego!

Eruanna
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-25, 16:16   

Jezdzicie na imprezy Fantasy?jako bractwo?,uczycie walczyć sie mieczem strzelacie z łuku jak jest u was ze spotkaniami, jakies skladki ?jestem w bractwie rycerskim jesli to nie bedzie przeszkadac ,bo te bractwa sie nie znoszą.:)

Ivellios Mirimafëa 
Kronikarz Czerwonej Księgi

Ulubiona Era: Pierwsza
Narodziny: Yunquëa Víressë 23. (I)
Wysłany: 2009-10-25, 16:25   

Na imprezy jako takie Bractwo raczej nie jeździmy, choć zdarza się, że umawiamy się grupkami na jakieś spotkania na imprezach.

Najbardziej koncentrujemy się na łucznictwie, znaczna większość osób Bractwa ma łuki :)

Spotkania: zloty - spotkanie przynajmniej raz w roku (w zasadzie staramy się by tak było), poczytaj temat o Lothlorien, gdyż to tam są zwykle zloty. Mają one także miejsce w Łodzi, z racji usytuowania w centrum kraju.

Spotykamy się też czasem w swoich miastach, choć jest nas niewiele osób, to i trudniej o liczną ekipę. Ale na pewno każdy może wzmocnić te szeregi.

Składek - póki co brak. Był plan kiedyś, ale uznaliśmy, że nie ma to sensu dopóki nie określimy na co takie składki miałyby iść.

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Eruanna
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-26, 11:57   

Cieszę się że w łodzi akurat bo mój ojczulejk tam mieszka ni nie edzie chyba problemu z wyjazadami:)na turnieje rycerskie:)

Thoron 
Po powrocie do Bag End

Ulubiona Era: Lata Drzew
Wysłany: 2009-10-29, 20:57   

Hmm... Można dopisać, że część bractwa jeździ na zlot "Arda" ;) Cóż i wszyscy są w jednym plemieniu... :D
www.arda.org.pl

I hul bresta i ngylf be aear

Sui silith rimma i nen.

Odpowiedz do tematu