Forum Bractwa Rivendell Strona Główna Forum Bractwa Rivendell
Mae govannen mellon... witamy na forum poświęconym Eldarom przy Bractwie Rivendell (Heren Nalmiristo: www.bractwo-rivendell.pl)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
The Hunt for Gollum
Autor Wiadomość
Ivellios Mirimafëa 
Kronikarz Czerwonej Księgi

Plemię: Noldor
Ulubiona Era: Pierwsza
Narodziny: Yunquëa Víressë 23. (I)
Wysłany: 2009-03-09, 19:20   The Hunt for Gollum

A oto drugi, nieco dla nas ważniejszy film. The Hunt for Gollum, o którym niedługo przeczytać będziecie mogli także w nowym PHNku oraz obejrzeć go już 3. maja :)

Bractwo Rivendell podjęło współpracę z autorami filmu i będzie przygotowywać polskie napisy do filmu.

Na razie trailer (myślę, że bardzo się wam spodoba):

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Maryen 
Członek Drużyny

Plemię: Sindar
Narodziny: 5 Lotesse 501 (I)
Wysłany: 2009-03-10, 15:26   

Jak się widzi takie rzeczy, to aż miło się robi... że świat nadal darzy Tolkiena wielkim szacunkiem, a małe grupki fanów jego dzieł, jednoczą się aby stworzyć coś pięknego. Trailer wspaniały, nawet jeśli miałoby zabraknąć super efektów takich jak w wielkich komercyjnych produkcjach to i tak film będzie boski.. ponieważ jest zrobiony dla "idei". Mało jest takich gestów w dzisiejszym świecie, dlatego jeszcze bardziej film zasługuje na uznanie. Myślę, że dla naszego Bractwa jest to znak, aby nie poddawać się i tworzyć wspaniałe rzeczy i realizować swoje pomysły, być może dotrzemy kiedyś do czegoś wielkiego :D :-({|=

*Pogromca Smoka :)
*Beerbuster ;)

Thoron 
Po powrocie do Bag End

Ulubiona Era: Lata Drzew
Wysłany: 2009-03-13, 23:54   

Hmm... Widoczki są zniewalające... Nie ma co. A film wygląda jak każdy inny, tak samo profesjonalnie :)

I hul bresta i ngylf be aear

Sui silith rimma i nen.

Asnarak 
Zdobywca Serca Góry

Wysłany: 2009-03-14, 01:59   

a mnie właśnie trochę mierzi , że jest właśnie jak każdy inny,
chodź mają moje wyrazy szacunku za kawał dobrej roboty

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2009-03-15, 14:50   

Mnie się wydaje, że nie będzie aż tak "profesjonalny". Raczej wygląda tak na trailerze, bo się postarali o lepsze sceny. Po za tym każdy film może tak wyglądać, bo dzisiaj technika czyni cuda ;)

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Asnarak 
Zdobywca Serca Góry

Wysłany: 2009-03-15, 22:57   

technika techniką to nie ma znaczenia tak na prawde w tym filmie,
dla mnie mogli by biegać nawet w majtach ,a orków pomalować mogli by pastą do butów, dla mnie to raczej takie kwestie poboczne.

ciarki mnie jednak przeszły po tym jak zobaczyłem dwóch dunedainów , którzy wygladali tak samo , znaczy bardzo podbnie, przynajmiej jak rodzeństwo, lub gdy zobaczyłem orków wyglądających jak zlepek gówna z faktórą, ( nie twierdze ,że tym nie są ) czy ta wizualizacja ksiązki Tolkiena? bardziej nie zbliża się w kierunku trylogi petera jacksona? troche sie boję ,że wjdzie to jak krzywa odbitka filmu z jakims swoim wątkiem , nie dokońca jasnym i nadmuchany dla budowania atmosfery, zacytuje:
"jeśli ty go nie znajdziesz nikt go nie znajdzie"
z tego co wiem to słudzy saurona go znaleźli,
moge sie mylić , bo filmiku jeszcze nie widziałem , ale chłopaki i dziewczyny dla mnie zaliczą klape jesli zrobią swoją nisko budżetową wersje trylogi Piotra jacksona.

Finrod 
Jeździec Na baryłce

Wysłany: 2009-03-16, 11:38   

Całkiem zachęcająco to wygląda. Chciałoby się wyruszyć z kolegami gdzieś na pola i lasy i bawić się tak bezkrytycznie jak kiedyś w elfy :)

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2009-03-16, 16:44   

Asnarak napisał/a:
"jeśli ty go nie znajdziesz nikt go nie znajdzie"

Raczej chodziło o tych dobrych, że spośród Dunków tylko on może znaleźć Golluma. Co do produkcji, to przyznam, że możesz mieć rację, że będzie to zbyt przypominać PJowe dzieło, ale z drugiej strony wielu osobom spodobała się wizja taka jak w filmie WP wszystkich plemion. Oczywiście każdy ma swoją koncepcję. I ja mogę się przyczepić niejednego w filmie, ale jednak był świetny pod wieloma względami.

Po za tym może i masz rację, że mogliby ganiać nawet w gatkach. Ale jeżeli udalo im się zrobić film na wysokim poziomie, z prawdziwymi, klimatycznymi kostiumami, to powinno się ich tylko chwalić. Nie twierdzę, że film z ludźmi w gatkach byłby zły, ale takie rekwizyty i charakteryzacja tylko go wzbogacają. Choć masz prawo do własnego zdania.

dziki 
Przyjaciel Entów

Wysłany: 2009-03-16, 18:10   

Prace nad „Golumkiem” śledzę od dłuższego czasu - jak zresztą nad "Born of Hope", czy naszą rodzimą ( niedawno była premierka i Dziki dostał specjalny egz. na DVD ) produkcją „Do Rivendell i...” który polecam gorąco, wg sztuki pewnego fana z Elendiliona Lorda Ya - i dziwię się, że oglądając już sam trailer nie widzicie, że będzie to 100% kontynuacja wizji Petera???? Począwszy od nazwy wytwórni, formę napisów, scen żywcem ( zdjęcia ) zdublowanych z W.P., muzykę, po nawet podobieństwo aktorów do Pdżejowskiej trylogii !
Oczywiście nie widzę w tym nic zdrożnego, a wręcz przeciwnie, jestem ciekaw efektu końcowego, który w jakiś sposób może dopełnić znany już nam świat z kina. To, że nasi zachodni przyjaciele już dawno dostali do rąk sprzęt ( kamery, programy montażowe ) umożliwiający na pół profesjonalną produkcję, widać np. w fanfikach filmowych ze świata Star Wars, które czasami, momentami zaczynają dorównywać pierwowzorowi, a nawet przewyższać tzw. świeżym spojrzeniem na fabułę, która ...ale to już inny wątek!
Tylko się cieszyć, że ludzicha tworzą, szczególnie, gdy jest to realizacja profesjonalna, w pełni dosłowna, czy fanowski żart w formie „Do Rivendell i bez powrotu”.
http://www.youtube.com/watch?v=AUp5RofYUTo
Jeśli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości... to – na nie jednym Forum ode mnie padły te słowa...! – niech chwyci do ręki kamerkę i ... zrealizuje alternatywę godną poprzedników! Osobiście życzę, aby była lepsza... :fiufiu:

Thoron 
Po powrocie do Bag End

Wysłany: 2009-03-20, 20:28   

Ehh... Dla mnie każy ładny widoczek jest piękny... Dla tego kocham góry :P
dziki napisał/a:
Jeśli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości... to – na nie jednym Forum ode mnie padły te słowa...! – niech chwyci do ręki kamerkę i ... zrealizuje alternatywę godną poprzedników! Osobiście życzę, aby była lepsza...

Robimy film na zlocie :D

Sui silith rimma i nen.

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2009-03-23, 20:52   

Offtop Thoron ;) ale jak już pobędziesz na zlocie to zobaczysz jakie atrakcje zawsze ma dla nas Dziki (o ile będzie w Lothku).

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2009-05-04, 01:06   

Film już się pojawił... zobaczycie go na stronie, którą podaję poniżej. Co ciekawe już są polskie napisy do filmu toteż, raczej, nie będziemy się nimi zajmować. Miłego oglądania. Ja zobaczyłem i jest na prawdę świetnie zrobiony :) Myślę, żę będzie go można wstawić pomiędzy hobbita a WP gdy ten pierwszy się pojawi.

http://www.thehuntforgollum.com/player_film-hd.htm

Asnarak 
Zdobywca Serca Góry

Wysłany: 2009-05-04, 03:04   

no obejrzałem i nie mam chyba wiele do dodania od ostatniego postu , a raczej od jego drugiej części,
dla mnie prucz paru fajnych widoczków, film , a raczej amatroska krótko metrzowa pordukcja to totalna klapa, przynajmiej dwie sceny to czysta kopia z filmów jacksona i to do tego na niskim poziomie, wstyd panowie wyspiarze!
jeszcze pod koniec ten nazgul czy inne ścierwo , nie wiem co to było i dlaczego tam było, ten jego pobratyniec niby dunedain też mnie nieźle rozbawił ,
"przyżekałem na siedem gwiazd" i iluś tam królów, totalna żenada, jak reszta filmiku

ja ivelios co najwyżej bym wrzucił ten filmik na youtube, w ramach nagrody za wysiłek jaki włożyli w jego produkcje, film nie ma żadnej fabuły , straszą tym mrokiem ale nic z tego nie wynika, totalna kopia jacksona i do tego zero zbierzności fabularnej z samą trylogią filmową jak i z ksiązkami tolkiena , wyspiarze dali ciała!

Thoron 
Po powrocie do Bag End

Wysłany: 2009-05-04, 07:45   

Ivellios Mirimafëa napisał/a:
Film już się pojawił... zobaczycie go na stronie, którą podaję poniżej.

Jak włączyłem to piszę, że ta strona jest prywatna... Szkoda....

Sui silith rimma i nen.

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2009-05-04, 11:22   

Chyba to naprawili :) Teraz przekierowuje na daily motion :)

Co do filmu, mnie się podobał. Akurat to co mówił Dunek spotkany przez Aragorna było sensownie pomyślane, choć nie wiem na ile zgodne z książkami. Mimo to miało sens poprzez fakt, że odnosiło się do królestw Numenorejczyków.

Ogólnie fabuła nie miażdży i fakt, że jest to oparte na PJowskiej wizji. Jednak mnie ta wizja zawsze odpowiadła, nawet jeżeli miała olbrzymie odchyły od książek. Każdy może mieć swoje zdanie. Ja myślę, że ten film może być dobrym interludium dla oglądających po raz pierwszy hobbita i WP (w przyszlości oczywiście), którzy z książkami nie mieli styczności. Pozwala wyjaśnić powiązanie pomiędzy Hobbitem a WP i tym jak toczyły się losy Aragorna, Golluma i jak Sauron dowiedział się o Shire i Bagginsie.

Spodobała mi się też scena walki z orkami. Może nie jest jakaś szczególnie nowa, ale trzeba przyznać, że reżyser i operator zrobili kawał dobrej roboty, by ujęcia miały dynamikę i dobre kąty. Brawo!

Odpowiedz do tematu