Forum Bractwa Rivendell Strona Główna Forum Bractwa Rivendell
Mae govannen mellon... witamy na forum poświęconym Eldarom przy Bractwie Rivendell (Heren Nalmiristo: www.bractwo-rivendell.pl)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Ivellios Mirimafëa
2011-12-15, 19:41
Symptomy Tolkienomanii :D
Autor Wiadomość
Lórin Féathil
[Usunięty]

Wysłany: 2005-06-02, 21:36   

A tam literówka :P
http://www.tolkiensociety.org/ts_info/index.html napisał/a:
In 1969 the Tolkien Society was founded to further interest in the life and works of J.R.R. Tolkien, C.B.E., the author of The Hobbit, The Lord of the Rings, The Silmarillion and other works of fiction and philological study. Based in the United Kingdom and registered as an independent, non-profit making charity, number 273809, the Society has an international membership which benefits from regular publications and events.

;)

Arathulion
[Usunięty]

Wysłany: 2005-06-02, 21:53   

Ive - widziałem niedawno [w lutym] w domu pani prezes ŚKF-u numery magazynów sprzed 20 lat :D Ile tam bylo tekstów zagranicznych - teraz my mamy własne :D

Fanuilos
[Usunięty]

Wysłany: 2005-06-02, 22:24   

I ciągle nowe pisma tolkienowskie się pojawiają... Taki Aiglos na przykład. Nic, tylko się cieszyć...
Jeszcze do zboczeń tolkienowskich, kiedyś zapisałam całą tablicę w szkole słówkami z angielskiego (i ich tłumaczeniami) Tengwarem. Nie nauczyłam się na kartkówę...

Lórin Féathil
[Usunięty]

Wysłany: 2005-06-02, 22:28   

Hihi, tak Tengwar to dobry szyfr na ściągi :twisted:
A czy pod zboczenie tolkienowskie podchodiz to, że pracę semestralną na angielski piszę z Silma? :mrgreen:

Fanuilos
[Usunięty]

Wysłany: 2005-06-02, 22:44   

Normalka ;) Nic nadzwyczajnego :) Ja wypracowanie końcowe z polskiego pisałam o wizycie w ŚKF w Katowicach, na otwarciu wystawy o Tolkienie. Dotąd się cieszę, że miałam okazję spotkać Galadhorna :)

Arathulion
[Usunięty]

Wysłany: 2005-06-02, 22:46   

Hmmm... tak przy okazji magazynów to przyszło mi do głowy, że w ogole wypisze tutaj moje zbiory i dołączę zdjęcia mojego kącika tolkienowskiego :)
Zbiory:
a) książki:
    • Silmarillion [PL]
    • Hobbit [PL]
    • Niedokończone Opowieści [PL]

b) opracowania:
    • Simbelmynë: #8 [na kompie], #16, #17, #18 [na kompie], #19, #20, #21, #22
    • Aiglos: #2, #3
    • Gwaihir: #7, #8
    • "Władca Pierścieni: Jak powstawała filmowa trylogia?" Briana Sibleya

Oprócz tego na kompie mam jeszcze mnóstwo słowników i przeróżniastych pdf-ów :D
Zdjatka mąjego koncika ;)

Fanuilos
[Usunięty]

Wysłany: 2005-06-02, 22:49   

...a najbardziej to mi się podoba ta podusia z Królem Lwem ;)
Tak na poważnie, wiele pozycji mam dokładnie tych samych :)

Lórin Féathil
[Usunięty]

Wysłany: 2005-06-02, 23:09   

A ta fajka to atrybut z tego zdjęcia Mistrza, prawda? :D
No cóz, jak ogłosiłem, ze mam zamiar Silma w oryginale przeczytać to mnie od masochistów przezywali :mrgreen:
To ja też sie pochwalę zbiorem :D

Jako że bez sensu jest wypisywać tytuły dam zwa małe zdjątka :mrgreen:

Ostatnio zmieniony przez Lórin Féathil 2005-06-03, 19:21, w całości zmieniany 1 raz  

Fanuilos
[Usunięty]

Wysłany: 2005-06-03, 08:07   

Czy teraz każdy będzie wypisywał swoje zbiory i na tej podstawie będziemy oceniać kto jest maniakiem, a kto nie? ;) Proponuję skończyć wypisywanie list książek i innych publikacji i wrócić do tematu :) Po prostu :)

Ivellios Mirimafëa 
Kronikarz Czerwonej Księgi

Plemię: Noldor
Ulubiona Era: Pierwsza
Narodziny: Yunquëa Víressë 23. (I)
Wysłany: 2005-06-03, 17:44   

Hmmm ja mam wiele z tego co wy i simbelki i Gwaihiry :) i mam też WP i Silma i Hobbita ale mam też "Droga do śródziemia" by T.A. Shippey.... bardzo fajna książeczka i kupiona z odzysku bardzo tanio w stanie idealnym :D

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Lórin Féathil
[Usunięty]

Wysłany: 2005-06-03, 19:23   

Masz rację, Fan, trochę zaszalałem :mrgreen: Ale musisz zrozumieć, ze każdy tolkienomaniak by się chciał swoim zbiorem pochwalić ;)
A propos, czy wiecie może kto ma największy na świecie zbiór dzieł Tolkiena, czy cuś takiego? ;) Ciekawie by było wiedzieć :D

Arathulion
[Usunięty]

Wysłany: 2005-06-03, 19:25   

Tia, każdy się sce pokfalić ;) :P
A największy zbiór to ma John Tolkien - on to ma nawet takie materiały, jakich nikt nie ma :P

Lórin Féathil
[Usunięty]

Wysłany: 2005-06-03, 19:36   

John Tolkien to teraz z niebie sobie materialy przegląda :P
Ale fakt - najwiecej pewno ma rodzinka :D
A ktoś z fanów? :>

Ivellios Mirimafëa 
Kronikarz Czerwonej Księgi

Plemię: Noldor
Ulubiona Era: Pierwsza
Narodziny: Yunquëa Víressë 23. (I)
Wysłany: 2005-06-03, 19:48   

HMm no Chritopher Tolkien ma na pewno najwięcej,. ostatnio czytałem o tym ile nawet w szopie zostało jakiś zapisków po mistrzu, których nikt nie oglądał, a co do fanów to raczej nie ustalimy... :?

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Fanuilos
[Usunięty]

Wysłany: 2005-06-03, 20:03   

Jak już, to jacyś pierwsi fani mogą mieć najwięcej po Chrisie (bo najdłużej żyją i zbierają wszystko od początku)... Albo jacyś badacze tolkienowscy...

Odpowiedz do tematu