Forum Bractwa Rivendell Strona Główna Forum Bractwa Rivendell
Mae govannen mellon... witamy na forum poświęconym Eldarom przy Bractwie Rivendell (Heren Nalmiristo: www.bractwo-rivendell.pl)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Władca Wiosenny
Autor Wiadomość
Arya Svit'kona
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-08, 16:16   

A u mnie było tak ciepluśko a następnego dnia spadł śnieg. tzn dzisiaj spadł śnieg i wszystko zasypało :P A kwiatki to jakieś babci tam rosły to mam ładne zdjęcia w śniegu tych zieleninek :P

dziki 
Przyjaciel Entów

Wysłany: 2007-04-08, 20:30   

Wiosna... wiosenka... odrodzenie.......... i ............ specyficzne, piękne Święta! Coś trzeba poświęcić, poświecić najcenniejszego, by inni mogli chociaż spróbować, by móc powiedzieć : też tak potrafię, potrafię żyć, próbować chociaż skorzystać z szansy danej ......może ot tak?..... jaką dostaliśmy: Odrodzenie!!! Jak kwiaty, zwierzęta, w ogóle cała przyroda... czyż nie jesteśmy jej częścią? Dzisiaj jest taki piękny dzień ( jedni nazywają to wędrówką dusz, inni reinkarnacją, jeszcze inni nowym życiem! ), który jako symboliczne Ja próbuje nam po raz kolejny powiedzieć: ciesz się każdą chwilą, nawet najsmutniejszą, bo ta chwila zawsze będzie należeć wyłącznie do Ciebie! Jak ją wykorzystasz, to....... I bez względu na niewiadomą, która jest przed nami, czy wierzymy, czy też nie, ta chwila jest namacalna i powinno się jej nie zmarnować!!!
Żyjcie........ cieszcie się tym co zostało Wam dane i najlepszego z okazji Najpiękniejszego dnia ( no może poza 24 grudnia :mrgreen: ) w roku, chyba najważniejszego cudu w historii ludzkości - bez względu na wiarę!!! - jaki mamy zaszczyt obserwować, choćby symbolicznie.... "zmartwychwstanie".........

Arya Svit'kona
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-10, 18:40   

A u mnie już od dwóch dni pada deszcz i jest tak jakoś niezbyt przyjemnie :yyy: Ale pewnie się polepszy już niedługo. A lany poniedziałek to był po prostu wspaniały: niebo nam zesłało lanie całodniowe :mrgreen:

dziki 
Przyjaciel Entów

Wysłany: 2007-04-12, 22:48   

Pełnia wiosny! Jak na razie mamy prawdziwą wiosenkę i Pani Wiosna coraz śmielej używa swojej magicznej różdźki do budzenia kwiatków, drzew....... i wszystkiego co cudnie pachnie świerzym powiewem, wiosennym oddechem!
Jutro jest spotkanko bardzo daleko, daleko stąd i z tej okazyjki z Lothka wyślę Wam trochę ciepła i słonka..... i zadedykuję Wam słowa, które już przytoczyłem w innym poście:

"Twa szata mokra od porannej rosy
Nie susząc jej,
wędrujesz samotnie górska ścieżką."

Miłego spotkania!!!!!!!!!!! :mrgreen:

Ivellios Mirimafëa 
Kronikarz Czerwonej Księgi

Plemię: Noldor
Ulubiona Era: Pierwsza
Narodziny: Yunquëa Víressë 23. (I)
Wysłany: 2007-04-17, 11:17   

Za dużo tego słońca, Dziki było :P Ale gen hannon mimo wszystko :)

A wiosna zawiatała na dobre i myślę, że już tak zostanie z nami... opady śniegu raczej nam nie grożą, toteż trzeba brać się za wiosenne porządki :) U mnie niestety są skuteczne tylko na 2 dni, potem jest po staremu :D

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Liadon 
Włócznią Ugodzony

Plemię: Nandor
Ulubiona Era: Druga
Narodziny: Yucainen Tatya Nórui 480 (I)
Wysłany: 2007-04-17, 14:05   

Ivellios Mirimafëa napisał/a:
Za dużo tego słońca, Dziki było :P

Oj tak! widać to na zdjęciach, albo konkretniej na nosach większości zlotowiczów. Mnie do dzisiaj boli spalone czoło wraz z nosem... ale i tak było warto.

I mam jeszcze pytanie... Chcecie na forum temat o roślinach jadalnych, ale i nie tylko. Wpadłem na pomysł mijając w drodze do domu taką masę, na wiosnę wyrosłych, roślin nadających się do jedzenia, że można by narobić surówki dla całego bractwa, a nawet i całego forum.
Pytam was bo ja to wszystko już wiem... a ktoś może nie wiedzieć, a by chciał :hmmm:
Więc jak, chcecie Nandorski kącik?

Elvinga Istimo 
Włócznią Ugodzony

Ulubiona Era: Druga
Narodziny: 15. Lótessë 987 (II)
Wysłany: 2007-04-17, 17:17   

Chcemy, chcemy... może jakoś się zrehabilitujesz za brak obiecanej zupki :P

Potrafię być wredna i nic Ci do tego!

Ivellios Mirimafëa 
Kronikarz Czerwonej Księgi

Plemię: Noldor
Narodziny: Yunquëa Víressë 23. (I)
Wysłany: 2007-04-17, 19:48   

Mógłbyś Liadon teksty o roślinkach dawać na stronie HN i byśmy wreszcie coś na niej mieli ciekawego :)

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Maryen 
Członek Drużyny

Plemię: Sindar
Narodziny: 5 Lotesse 501 (I)
Wysłany: 2007-04-18, 19:07   

Ciekawy pomysł z tymi roślinkami.. :) sama osobiście też się troszkę na tym znam.. ( w końcu biol - chem ) ;)

ps. a co do wiosny...to coś krucho :( bo u mnie teraz niezbyt pieknie jest... Wiosenko wracaj!!!!!!!!!!! :D

*Pogromca Smoka :)
*Beerbuster ;)

Faolion
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-19, 15:13   

Czy ja wiem czy wracaj u mnie w Żywcu wiosny w ogóle nie było... A poza tym dużo lepsza jest zima.

Arya Svit'kona
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-20, 21:06   

dziś u mnie na przemian padał grad, śnieg i świeciło słońce....po prostu cudnie.Taki załamanie pogody jest ,że się pochorowałam...aaa psiiiiiik...

dziki 
Przyjaciel Entów

Wysłany: 2007-04-20, 22:56   

Wiosna, wiosenka! W Lothlórien wiosenka przebiega dość łagodnie! Dziki przyciął wrzosy, posadził kolejne żonkile ( miniaturki! ), i ma troszkę nasionków do posiania! A posadził kolejne jałowce w liczbie 2 i ciśce! I................. Będąc w ostanim weekendzie w Lothku to stwierdzam: Wiosenko......... toż to już lato za pasem! Aczkolwiek dzikie czereśnie w Lohku jeszcze nie zkwitły...... ale już... tuż, tuż! :mrgreen:

Arya Svit'kona
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-28, 20:43   

NO u mnie i już teraz pięknie. W dzień to tak można się nagrzać że ho ho. A beton to nagrzany również. Słoneczko nie próżnuje.

Delfiria
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-02, 21:28   

Jeżeli chodzi o mnie to średnio lubie wiosnę...
po 1: wtedy się starzeję zawsze o rok :roll:
po 2: za dużo przczółek i os i komarków wszędzie - a zwłaszcza po lipnej zimie :yyy:
po 3: wole lato - wtedy moge chodzić w pięknych bluzkach w słodkich odcieniach czerni :mrgreen:

prosze mój braciszku - na specjalne życzenie - nie obiecuje że na zawsze - pisze polskie znaki (katusze :!: :!: :!: )

dziki 
Przyjaciel Entów

Wysłany: 2007-05-03, 19:57   

Wiosna....... cóż..... to taki magiczny okres! To przejście pomiędzy przetrwaniem, a obudzeniem.... pokonaniem kolejnego odrętwienia! To kolejne postanowienie, a czas.... czas to rzecz względna! Można zestarzeć się mając 7 lat, a można czuć w sobie "dziecko" mając 120 ! Te zapachy aż kręcą! To taka mała wysepka na której możemy po przypłynięciu ( zimie) odetchnąć...... przed następną podróżą! Cieszy jak rozkwita wszystko, jak soki zaczynają buzować ! Będąc w Lothku widziałem jak rozkwitają dzikie czereśnie, brzozy i buki wypuszczają jasnozielone cudne delikatne listki, cała przyroda jakby nigdy nic, wybuchała swoją życiodajną energią nie pytając się .... ileż to mamy już lat!!! Więc....... cieszmy się z wiosennych promyków słonka! Co prawda po kiepskiej zimie............ :mrgreen: ! Ale ....wnet lato!!! :-({|=

Ps. to miało być w wiośnie...ale .....spoko! Może być odnośnikiem do ............ :mrgreen:
Ps.2 teraz pościk jest na swoim miejscu!!! :mrgreen:

Odpowiedz do tematu