Forum Bractwa Rivendell Strona Główna Forum Bractwa Rivendell
Mae govannen mellon... witamy na forum poświęconym Eldarom przy Bractwie Rivendell (Heren Nalmiristo: www.bractwo-rivendell.pl)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Władca Wiosenny
Autor Wiadomość
Senion 
Podróżnik przez Morię

Plemię: Noldor
Ulubiona Era: Pierwsza
Narodziny: yucainen minë Sulimë 43 (I)
Wysłany: 2008-04-17, 15:36   

Oprócz tych małych białych kwiatków, o których mówił Razosłav, to ja jeszcze widziałem też takie małe jasnoniebieskie, nawet trochę podobne do tych białych :D
I punczki na drzewach.
"W końcu jeśli dziewczyna chce iść przez życie z inną, która nosi koszule i krawaty, ujeżdża konie i ma twarz jak buldog, który zlizuje ocet z ostu, to przecież wyłącznie jej sprawa." - T. Pratchett, "Niuch"

Ivellios Mirimafëa 
Kronikarz Czerwonej Księgi

Narodziny: Yunquëa Víressë 23. (I)
Wysłany: 2008-04-17, 18:58   

I powoli pyłki lecą z drzew... współczuję alergikom :) Ja naszczęście nim nie jestem... a dzisiaj pierwszy trening łuczniczy sobie zrobiłem :D i mnie już palce bolą, ale to normalne na początku sezonu, po tak długiej przerwie :)

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Senion 
Podróżnik przez Morię

Narodziny: yucainen minë Sulimë 43 (I)
Wysłany: 2008-04-17, 21:45   

A ja nim się doigram własnego łuku, to te palce mi już zgrabieją ze starości -.-
A alergicy z mojego otoczenia już zaczynają mieć fajne jazdy...
"W końcu jeśli dziewczyna chce iść przez życie z inną, która nosi koszule i krawaty, ujeżdża konie i ma twarz jak buldog, który zlizuje ocet z ostu, to przecież wyłącznie jej sprawa." - T. Pratchett, "Niuch"

Razosłav 
Głos na Wielkiej Radzie

Wysłany: 2008-04-18, 09:28   

A na wiosne połamali mi już dwie dzidy ogólnowojskowe! Blach! Nigdy nie dawajcie ludziom nieobytym z oszczepem rzucać w twarde, wyschnięte na amen drzewo.
Ostatnio zmieniony przez Razosłav 2010-02-22, 08:12, w całości zmieniany 1 raz  

Finrod 
Jeździec Na baryłce

Wysłany: 2010-02-21, 10:21   

Zaryzykowałbym stwierdzenie, że u mnie powoli schedę po tej iście skandynawskiej zimie zaczyna przejmować wiosna. Temperatury wzrastają powyżej zera, halny zebrał sporo śniegu i, chociaż to dopiero druga połowa lutego i wciąż jestem pod wrażeniem całej mroźności i śnieżności zimy, optymistycznie ogłaszam początek wiosny na Podbeskidziu.

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2010-02-21, 17:33   

U mnie w Krakowie zima nadal mocno trzyma. Może i chodniki czy drogi są czyste i najwyżej mokre. Jednak trawniki dalej mają masy śniegu, po kilkanaście, kilkadziesiąt centymetrów. Mnie się tam wydaje, że na wiosnę nie idzie. Z drugiej strony ten weekend miał być znowu mroźny, a jest ciepły i przyjemny :)

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Thoron 
Po powrocie do Bag End

Ulubiona Era: Lata Drzew
Wysłany: 2010-02-21, 19:34   

U nas w trójmieście tak pół na pół. Raz ciepło, raz zimno, ale śnieg dalej leży na ulicach mimo tego, że chyba wczoraj była pluuucha ;P I to duża. Mnie to tam nic nie robi bo i tak mam kostkę skręconą ;)

I hul bresta i ngylf be aear

Sui silith rimma i nen.

Razosłav 
Głos na Wielkiej Radzie

Wysłany: 2010-02-22, 08:16   

Na centralnych równinach to samo co w Krakowie. Większa od grubości pokrywy śnieżnej jest tylko średnia głębokość dziur w drogach, które raczyły były się ukazać po kilkudniowych deszczach. :elessar:

Finrod 
Jeździec Na baryłce

Wysłany: 2010-02-22, 09:08   

U mnie moją interpretację zdarzeń nieśmiało zaczynają potwierdzać ptaki, a w nocy biły się koty, wydając przerażająco żałosne ryki. To oznaki wiosny. A śniegu jest ok. 25 cm na terenie leśno - wiejskim, w mieście pewnie podobne ilości zalegają na trawnikach. Trzeba trochę czasu, aby zszedł śnieg po takiej zimie, ale wiosna przejęła inicjatywę i zima powoli się wycofuje. Drzewa na razie oczywiście bez pąków, ale całkiem oczyszczone ze śniegu. Za oknem w cieniu 3 stopnie na plusie, a Słońce jeszcze jest nisko.

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2010-02-22, 10:01   

No u nas dzisiaj ma być ponoć 6 stopni, a do końca tygodnia ma się jeszcze ocieplić do 9, 10 stopni C, więc jakieś pierwsze podrygi może wiosny ;) Choć zastanawiam się, czy gdyby nie przyszedł mróz i dużo śniegu, to mówiłoby się o wiośnie, czy po prostu łagodnej zimie ;) A tak trąbią w mediach, że wiosna :P

A widziałem nawet zdjęcie w telewizji, na którym już się pojawiały pierwsze roślinki tegoroczne. No ale myślę, że za wcześnie na wiosnę. Jeszcze przyjdzie ochłodzenie, tak coś czuję.

Asnarak 
Zdobywca Serca Góry

Wysłany: 2010-02-22, 10:40   

Finrod napisał/a:
a w nocy biły się koty, wydając przerażająco żałosne ryki

TY ignoracie ! to okrzyki bojowe! Pełne wigoru i siły, grozy, wydawane przez najlepszych wojowników jakich znał świat ! Jak ci nie wstyd takie głupoty wygadywać!

Swoją drogą to ja za wiele nie mam do dodania w tym temacie, chodniki suche i bez lodu , za to na trawnikach leżą istne czapy lodowe. Dni ciepłe noce chłodne , nawet bardzo.
Z takich ciekawostek to dodać mogę tylko że w górach widziałem owada. Jakiś robal przecinał całej bandzie szlak( o dziwo dreptał po śniegu). Jeśli się nie mylę robaki raczej na zimę nie wychodzę z kryjówek , więc to może być symbol nadchodzących zmian.

Maryen 
Członek Drużyny

Plemię: Sindar
Narodziny: 5 Lotesse 501 (I)
Wysłany: 2010-02-22, 11:22   

Ivellios Mirimafëa napisał/a:
No ale myślę, że za wcześnie na wiosnę. Jeszcze przyjdzie ochłodzenie, tak coś czuję.

Oj Ive, a ja myślę, że zima sobie poszła na dobre :) Jak szłam dzisiaj uliczkami po Krakowski Kazimierzu to było tek pięknie! Słońce tak piecze , że nawet można by sie opalać. Nawet już w wiosennej kurtce wyszłam :P

Asnarak napisał/a:
Z takich ciekawostek to dodać mogę tylko że w górach widziałem owada. Jakiś robal przecinał całej bandzie szlak

Jako przyszła nauczycielka biologii muszę zaznaczyć , że jeśli owad to nie robak :nono: Robaki to możesz mieć w jelitach.
Takie płaskie - tasiemce lub obłe - obleńce ( nicienie). Swoją drogą paskudne pasożyty ;)

*Pogromca Smoka :)
*Beerbuster ;)

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2010-02-22, 11:33   

Maryen napisał/a:
Słońce tak piecze , że nawet można by sie opalać.

Właśnie mnie przypieka słońce zza okna :P

Może będzie już wiosna, ja nie mam nic przeciwko faktycznie ;)

Eruanna
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-22, 12:38   

Ivellios nie przesadzaj ;-) ,jest ciepło i słońce świeci, i nie ma aż tak dużo śniegu . :grin: ,ja bym zaryzykowała stwierdzenie, że to raczej nie wiosna ,ale przed wiośnie. Pamiętam w tamtym roku ,pogodę w kwietniu niby było ciepło, ale jednak zawiewało śniegiem że wytrzymać się nie dało.

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2010-02-22, 13:19   

No wybiorę się za jakąś godzinkę na spacer i porobię fotki, jak dalej będzie tak słonecznie, to może potem wam pokażę jak Kraków wygląda (oczywiście Lady Dragon i Maryen już wiedzą ;) ).

Odpowiedz do tematu