Forum Bractwa Rivendell Strona Główna Forum Bractwa Rivendell
Mae govannen mellon... witamy na forum poświęconym Eldarom przy Bractwie Rivendell (Heren Nalmiristo: www.bractwo-rivendell.pl)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Ivellios Mirimafëa
2008-08-19, 08:36
Propozycje i pomysły
Autor Wiadomość
Fanuilos
[Usunięty]

Wysłany: 2005-06-03, 09:40   Propozycje i pomysły

Jeśli masz propozycje, co można by jeszcze umieścić na stronie Rivendell, tu możesz podzielić się nimi ze mną i z innymi. Pomysł na nowy dział? Jakieś niezamieszczone materiały? Pisz tutaj :)

Arathulion
[Usunięty]

Wysłany: 2005-07-05, 18:46   

Wydaje mi się, że to odpowiedni temat na taką uwagę. Otóż: na stronie Rivendell znajdują się rozmówki quenejskie i przykro mi to mówić, ale większość zwrotów w nich zawartych jest wytrzaśniętych jeden Eru wie skąd. Jeśli chcesz, moge to poprawić, Fan?

Fanuilos
[Usunięty]

Wysłany: 2005-07-06, 07:26   

Elendil, bardzo dziękuję i z chęcią przyjmuję Twoją pomoc. Te rozmówki pisał Melvar (Lórin) i w sumie też nie wiem skąd je wziął :) Zatem będę czekać na nową wersję :)

Isril Iluviel
[Usunięty]

Wysłany: 2005-07-06, 12:01   

No właśnie tam w zdaniach sa błlędy np tam z kolorami w tym zdaniu z drzewami :)

Fanuilos
[Usunięty]

Wysłany: 2005-07-11, 07:32   

Jak tylko dostanę od Elendila poprawioną wersję, wszystkie błędy znikną :)

Arathulion
[Usunięty]

Wysłany: 2005-07-11, 11:38   

Rozmówki wstawiam tutaj :) Opuściłem pewne zwroty, których za nic nie mogłem przetłumaczyć. W poniższych rozmówkach znajdują sie również formy, których nie do końca jestem pewien. Jak tylko skonsultuję się z paroma osobami, naniosę ewentualne poprawki na moje wypociny i w miarę potrzeby wstawię je tutaj :) Voilá!
Cytat:
Podstawowe zwroty

Cześć! – Aiya!
Dzień dobry. – Mai yomenië.
Do widzenia! / Żegnaj! – Namárië!
Dziękuję. – Hantanyë.
Dziękuję ci. – Hantanyel.
Tak. [dosł. ‘Dobrze’] – Mára.
Nie. – Lá.
Słucham? [dosł. ‘Co powiedziałeś?’] – Man quentelyë?
Powtórz. – Á ataqueta.
Nie rozumiem. – Lá hanyëan.
Jestem Arwen. – Nanyë Arwen.
Nazywam się Legolas. [dosł. ‘Moim imieniem jest Legolas’] – Essenya ná Legolas.
Jak masz na imię? - Ma ná esselya?

Kolory

Niebo jest niebieskie. – Menel ná luin.
Drzewa są brązowe i zielone. – Aldar nar varni ar laica.
niebieski – luin
brązowy – varnë
zielony – laica
czerwony – carnë
czarny – morë
biały – ninquë / fána
szary – sinda
złoty – laurëa
żółty – malina
srebrny - telpë

Podróż

Którą drogą idziemy? - Manen tië lelyëalmë?
prawo – forya
lewo – hyarya
Idę w górę. – Lelyëanyë amba.
Stać! – Á hauta!
Zostań tu! – Á hauta sinomë!
Pójdziesz z nami? – Autuvalyë as emmë?
Zimno mi. – Ringa nin.
Ciepło mi. – Lauca nin.
Musimy zebrać drewno na ognisko. – Mauyammë hosta toa an úr.
Czuwaj! – Á tira!
Jestem głodny. – Nanyë maita.

Fanuilos
[Usunięty]

Wysłany: 2005-07-25, 17:04   

Ok, Elendil, jutro wstawię Twoje rozmówki na stronę :)

Mistril
[Usunięty]

Wysłany: 2005-07-28, 09:26   

Co powiecie na temat poczty Bractwa
No dobra forumowiczów :)
na domenie o2.pl??

Taka skrzynka grupowa
:)
fajna sprawa

Ivellios Mirimafëa 
Kronikarz Czerwonej Księgi

Plemię: Noldor
Ulubiona Era: Pierwsza
Narodziny: Yunquëa Víressë 23. (I)
Wysłany: 2005-07-28, 17:02   

Myślę, że to troche by mijało się celem... jeśli ktoś coś chce odnośnie strony rivendell to jest mail fan na stronie... jeśli o forum to mail mój czy fan tutaj jest... albo można się poprostu zarejestrować na forum i rozmawiać... raczej mail by się nie przydał... tak uważam ;)

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Fanuilos
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-08, 07:50   

Również uważam że to zbędne. Mam już tyle adresów że kolejny by mnie dobił ;) Mój mail i Ivego są dostępne i myślę że tyle wystarczy :)

Gabriel Renard
[Usunięty]

Wysłany: 2006-05-20, 11:03   

Taka mała sugestia, związana ze stroną. Czysto kosmetyczny zabieg. Jeżeli, (tak jak na moim przykładzie) ktoś zamieści opowiadanie, które nie jest oparte o twórczość Tolkiena, bedzie się to trochę mieszać. Może zrobić taki podział na "Opowiadania Tematyczne" i "Opowiadania Pozatematyczne". Oczywiście na razie wszystkie, z tego co widziałem, trzymają się Władcy Pierścieni, lub twórczości Pana T. (Mister T. :rety: ) Ale może w przyszłości, jeśli ludzie pozamieszczaliby więcej takowych opowiadań, wartobyłoby się nad owym podziałem zastanowić.

Ivellios Mirimafëa 
Kronikarz Czerwonej Księgi

Plemię: Noldor
Ulubiona Era: Pierwsza
Narodziny: Yunquëa Víressë 23. (I)
Wysłany: 2006-05-21, 08:50   

Na razie sprawa wygląda tak, że raczej nowe teksty się nie pojawiają, więc podział jest zbędny, chociaż będziemy mieli to na uwadze w przyszłości....

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Fanuilos
[Usunięty]

Wysłany: 2006-05-21, 09:21   

Ive, chodzi o to, że Gabriel wysłał mi właśnie swoje opowiadanie, nie za bardzo o Śródziemiu ;) Dla mnie nie ma sprawy, taki podział mogę spokojnie wprowadzić.

Elen
[Usunięty]

Wysłany: 2006-05-21, 09:34   

Ive a coś ty taki pewny że się jakiś nowy tekst nie pojawi w najbliższym czasie. :twisted: Niezbadane są wyroki Valarów i moja pomysłowość. Co do podziału, to wydaje mi się że mogłaby to być użyteczna rzecz. :wink: Możnaby wtedy publikować twórczość nie związaną w 100% z Tolkienem i jego światem. Nio ale to tylko moje skromne zdanie i zostawiam to pod rozwagę Fan. :D

Fanuilos
[Usunięty]

Wysłany: 2006-05-24, 19:23   

Już zdecydowałam, że jak znajdę chwilkę to wrzucę na stronę tekst Gabriela i wtedy utworzę odpowiedni nowy dział ;) Ktoś jeszcze ma jakieś propozycje?

Odpowiedz do tematu