Forum Bractwa Rivendell Strona Główna Forum Bractwa Rivendell
Mae govannen mellon... witamy na forum poświęconym Eldarom przy Bractwie Rivendell (Heren Nalmiristo: www.bractwo-rivendell.pl)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Parma Hereno Nalmiristo
Autor Wiadomość
Ivellios Mirimafëa 
Kronikarz Czerwonej Księgi

Plemię: Noldor
Ulubiona Era: Pierwsza
Narodziny: Yunquëa Víressë 23. (I)
Wysłany: 2006-09-28, 09:40   Parma Hereno Nalmiristo

Stało się!

Heren Nalmiristo wydało Księgę Bractwa Rivendell. Możecie ją pobrać za darmo bezpośrednio tutaj lub też niedługo z naszej strony Bractwa (http://www.bractwo.rivendell.aq.pl)

Zapraszamy do lektury i być może komentarzy tutaj.

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Elunaraht
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-02, 19:52   

Mnie się bardzo podoba :)
Solidna robota :mrgreen: ogólna ocena: 6 - ;-)

Senion 
Podróżnik przez Morię

Narodziny: yucainen minë Sulimë 43 (I)
Wysłany: 2006-10-03, 14:36   

Czemu z tym "-" ??? Cóś nie tak Eluś?
"W końcu jeśli dziewczyna chce iść przez życie z inną, która nosi koszule i krawaty, ujeżdża konie i ma twarz jak buldog, który zlizuje ocet z ostu, to przecież wyłącznie jej sprawa." - T. Pratchett, "Niuch"

Elvinga Istimo 
Włócznią Ugodzony

Ulubiona Era: Druga
Narodziny: 15. Lótessë 987 (II)
Wysłany: 2006-10-03, 17:08   

Były literówki :/ a czy o coś jeszcze mu chodzi to nie wiem....

Potrafię być wredna i nic Ci do tego!

Senion 
Podróżnik przez Morię

Narodziny: yucainen minë Sulimë 43 (I)
Wysłany: 2006-10-03, 18:24   

EEE nie wiem.... Widziałem te literówki, ale co to znaczy przy ogromie pracy, jaki został włożony w stworzenie PHN... Według mnie powinno być 6+, ale nie ma niestety takiej ocenki...
"W końcu jeśli dziewczyna chce iść przez życie z inną, która nosi koszule i krawaty, ujeżdża konie i ma twarz jak buldog, który zlizuje ocet z ostu, to przecież wyłącznie jej sprawa." - T. Pratchett, "Niuch"

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2006-10-03, 19:17   

Cóż... wg. mnie 6- jest ok... nie ma rzeczy idealnych jakby nie patrzeć, ale się udało nam... pora pomyśleć o kolejnym :)

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Elvinga Istimo 
Włócznią Ugodzony

Wysłany: 2006-10-03, 20:46   

Pora pomyśleć i zacząć przygotowywać materiały, bo ktoś (pewnie ja) musi mieć czas na wyeliminowanie ortografów, literówek itd :P

dziki 
Przyjaciel Entów

Wysłany: 2006-10-08, 21:24   

Nieźle...nieźle.....fajny numer! Podoba mi się! I....... Oby tak dalej! jestem osobiście pod wrażeniem! :fiufiu:
Dobra......ale czy to osobna strona strony? Czy strona kolejnej strony?????? :hmmm:

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2006-11-03, 22:56   

No i mamy drugi numer :) Mam nadzieję, że spodoba się wszystkim i nadal będziecie zapoznawać się z naszymi płodami umysłowymi :) zapraszam do lektury... więcej w ogłoszeniu na górze forum :)

Jak zwykle czekamy też na opinie :)

Elunaraht
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-04, 10:34   

Z każdym numerem coraz lepiej ;-) Dobra robota :)
Szczególnie jedna rzecz mi do gustu przypadła :lol: :oops: :lol: , że tak skromnie powiem :P

Elvinga Istimo 
Włócznią Ugodzony

Wysłany: 2006-11-04, 12:45   

Elunaraht napisał/a:
Szczególnie jedna rzecz mi do gustu przypadła

A co, a co?
(spytała dociekliwa Elvi)

Elunaraht
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-04, 12:49   

Elvinga napisał/a:
A co, a co?
(spytała dociekliwa Elvi)

No jak to co :P
Przewspaniały dział :P pt. "Warto zobaczyć, czyli najciekawsze tematy na forum Rivendell" :mrgreen:

No i oczywiście niezwykle interesujący artykuł Elvingi :)
Powiem to już trzeci raz :P
Napisz książkę - odniesie sukces :)

dziki 
Przyjaciel Entów

Wysłany: 2006-11-05, 21:26   

Numerek dwa.......!!!!!! Fajny! Podoba się! W ogóle podoba się Dzikusiowi, ale...... dobra nie będe tu ciskać swych myślonków! Jestem pod wrażonkiem!!!!!!! I tak trzymać!!!!

Razosłav 
Głos na Wielkiej Radzie

Wysłany: 2006-11-12, 16:02   

Mam nadzieję, że nie potraktujecie tego jako czepiania się, ale jako konstruktywne uwagi...

Jeśli chodzi o płaszcz, to najprostrzym jest płaszcz z prostokątnego kawałka wełny - dla osoby o wzroście 180cm 150x200cm będzie akurat, zresztą na mniejszych i większych też. Takich używano w Europie przez całe tysiąclecia i się sprawdzał. Zero szycia, wycinania i odpadów - wystarczy tylko odpowiednio upiąć materiał, co też nie jest takie trudne jak się wydaje, trzena sobie tylko wypraktykować jak jest wygodnie. Polecam zapinki podkowiaste - mocne i łatwe do wykonania (lub tanie, jeśli chce kto kupić). W takim własnie płaszczu jestem na swoim avatarze i zamieszczonym gdzieś zdjęciu z łukiem. Po rozłożeniu moża słuzyć za zwykły prostokątny koc. Wady w porównaniu z płaszczem z półkola to więcej roboty przy układaniu (i że wogóle trzeba się ego układania uczyć) i brak możliwości doszycia kaptura - choć płaszcz można tak upiąći ułożyć, że można zakładać go i na głowę w razie deszczu tworząc pseudo kaptur.

Cytat:
Bastard (potocznie zwany mieczem
półtoraręcznym lub półtorakiem) jest większy od
miecza jednoręcznego, za to mniejszy niż miecz
dwuręczny. Charakteryzuje się nietypowym
chwytem: miecz czasem łapany był jedną ręką za
trzpień, druga chwytała resztę trzpienia i głowicę lub
jedną ręką za trzpień inną za jelec, lub też jedną za
trzpień a drugą za Picasso (tępa część głowni przy jej
nasadzie) lub też po prostu dzierżony był w jednej.
Q95 -- 17
dłoni.
Miecz dwuręczny
Był to po prostu duży miecz, nie sposób było fechtować nim jedną ręką, trzpień mierzył około
0,3m, głownia zaś ponad 1m. Ciekawym rodzajem miecza dwuręcznego jest Claymore używany przez
Szkotów. Jego głownia zwężała się ku szczytowi, końce jelca po obydwu stronach zakończone były
charakterystycznymi rozetkami (trzy lub cztery spłaszczone kuleczki złączone w jednej płaszczyźnie).
Celny cios tym mieczem zadany zza głowy był praktycznie nie do odparcia, żadną gardą.
Dość nietypowym mieczem dwuręcznym jest Flamberg, używany przez szwajcarskich piechurów.
Charakteryzowało go faliste ostrze, które miało niebywałe właściwości sieczne. Podobno można nim było
przerąbać przeciwnika na pół (i to w zbroi).
Zależy w JAKIEJ zbroi. Na pewno nie w płytowej, której broń sieczna się po prostu nie imała. Prawdziwe miecze dwuręczne pojawiają sie w XVI stuleciu i były nieraza rozmiarów użytkownika. Wceśniej pojawiły się tzw: wielkie miecze długie miecze (te ostatnie długości nawet 130cm i szkaradnie nazywane dziś "półtorakami") Inna sprawa, że miecz służył w średniowczu głównie do kłucia i rabania a nie fechtunku, więc nie ma co się przejmować, że wielkim imeczem się tego nie dało.

Cytat:
np. w mieczach
wczesnośredniowiecznych zwężały się od rękojeści
po sztych,
To w późnośreniowiecznych, takich jak ten na załączonej przez Liadona rycinie. We wczesośredniowiecznych były proste, zwężające się dopiero parę cm przed końcem, a jeśli już się zwężały na całej długości to bardzo nieznacznie.

Cytat:
zaś w gladiusach (mieczach z okresu
cesarstwa rzymskiego) zwężały się wyraźnie kilka
centymetrów przed końcem.
Raz, że to był po prostu miecz legionistów, bo poza nimi prawie nikt ich nie używał, mimo że trwał Okres Rzymski. Dwa, że często zwężał się nieznacznie na załej długości i dopiero pod koniec spadek był zdecydowany. Ale tu to już się czepiam biednego Liadona, któr ysię napracował.

Liadon 
Włócznią Ugodzony

Plemię: Nandor
Narodziny: Yucainen Tatya Nórui 480 (I)
Wysłany: 2006-11-17, 13:20   

NIe nie! nie ma sprawy, ja lestem słaby w tej dziedzinie, wiec jak mnie poprawisz to nawet lepiej. Dzieki i sie nie gniewam bo to jak bym miał na kogoś to chyba na siebie.

Odpowiedz do tematu