Forum Bractwa Rivendell Strona Główna Forum Bractwa Rivendell
Mae govannen mellon... witamy na forum poświęconym Eldarom przy Bractwie Rivendell (Heren Nalmiristo: www.bractwo-rivendell.pl)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Coś dla LARPowócw, Ardowców i wesołych przebieranców
Autor Wiadomość
Razosłav 
Głos na Wielkiej Radzie

Wysłany: 2010-08-25, 20:22   

Eee... to i tak nieźle, bo w miarę gustowny a nie wyglądający jak reszta - czyli jak skrzyżowanie włoskiej kuźni z rzutką Batmana. Niemniej w podobnych sytuacjach zwykłem cytować pana chorążego - "Klekoce... radomski Mauser nie klekotał..."

dziki 
Przyjaciel Entów

Wysłany: 2010-08-25, 20:45   

Sam mam miecz w podobnych klimatach, ale nie narzekam! Odpadającą głowicą w formie trupiej- fantasy czaszki mógłbym spokojnie rzucając nią, załatwić nie jednego, pokaźnych rozmiarów wroga! :klamca: Ciężar właściwy samego miecza jest tak duży, że
spadając z wysokości ok. 1 metra – wymsknął mi się i tyle :fiufiu: – wbił się w podłogę sosnową bez problemu! O leżaku nie wspomnę, który został rozerwany na strzępy! =;
Czyż nie jest to groźna broń? :mrgreen: Wbrew pozorom, gdyby przyszło co do czego...nie radziłbym zadzierać z Dzikikim, uzbrojonym w miecz „Conana”- z tak zwanego nurtu "made in tompak" – bo mogłoby się to skończyć bardzo źle dla napastnika! :tb:

Thoron 
Po powrocie do Bag End

Plemię: Noldor
Ulubiona Era: Lata Drzew
Wysłany: 2010-08-26, 16:20   

Już po wyjeździe Dunków na Ardzie Falmariel stwierdziła, że nigdy by na Ennorath nie przepuściła takiego miecza(miecza Atarona)... Dlaczego? Bo ją bolało uderzenie płazem... Ja się nie spierałem ale uważam tę broń za na prawdę bezpieczną i bezbolesną ;)

I hul bresta i ngylf be aear

Sui silith rimma i nen.

Ivellios Mirimafëa 
Kronikarz Czerwonej Księgi

Ulubiona Era: Pierwsza
Narodziny: Yunquëa Víressë 23. (I)
Wysłany: 2010-08-26, 18:57   

Thoron, przecież tym się nie walczy.

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Razosłav 
Głos na Wielkiej Radzie

Wysłany: 2010-08-27, 17:51   

Jak ją bolało uderzenie płazem to jej problem. To nie jest żaden argument, bez względu na to nad czym dyskutowaliście (bo akurat zupełnie nie rozumiem o co chodzi)
W każdym bądź razie uderzenie płazem tak samo boli i tak samo nie robi krzywdy bez względu na to czy mówimy o prawdziwym mieczu czy o tępej zabawce.

Eruanna
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-20, 11:40   

Jakbym miała jechać na Ardę to tylko z tym cudem http://www.ws13.info/photos/excalibur_ml1.jpg
Ostatnio zmieniony przez Elvinga Istimo 2010-09-24, 12:46, w całości zmieniany 1 raz  

Ivellios Mirimafëa 
Kronikarz Czerwonej Księgi

Ulubiona Era: Pierwsza
Narodziny: Yunquëa Víressë 23. (I)
Wysłany: 2010-09-20, 12:18   

I co byś tam robiła z nim? Można sobie w pierwszy i ostatni dzień pochodzić z takim, a normalnie nie wolno ci po za obóz się wytaczać z tego typu sprzętem.

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Eruanna
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-20, 17:18   

Tak? Sama świadomość, że go mam wystarczy. Zawsze o takim marzyłam. Czemu? Przecież nie walczyłabym nim.
Ostatnio zmieniony przez Elvinga Istimo 2010-09-24, 12:47, w całości zmieniany 1 raz  

Elenna Linaewen
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-20, 18:20   

Właśnie dlatego, że byś nie walczyła. Bo jak chcesz być na Ardzie i chodzić po terenie gry to musisz być postacią "grywalną", czyli jeśli broń to piankowa, żeby móc walczyć.

Liadon 
Włócznią Ugodzony

Plemię: Nandor
Ulubiona Era: Druga
Narodziny: Yucainen Tatya Nórui 480 (I)
Wysłany: 2010-09-20, 20:50   

A miecz może i ozdobiony i takie tam, ale zupełnie do niczego :P Fantasy dziadostwo.

Kiedyś chciałaś mieć zbroję i takie tam. A tu widzę taki konflikt przekonań. No nic. powodzenia :mrgreen:

Ostatnio zmieniony przez Elvinga Istimo 2010-09-24, 12:48, w całości zmieniany 1 raz  

Eruanna
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-21, 09:41   

Dalej chcę, ale dzięki.

Razosłav 
Głos na Wielkiej Radzie

Wysłany: 2010-09-21, 11:11   

Eee... o co dyskusja, miecz i tak brzydki... Znaczy się niestety mam już takie zboczenie, że nie potrafię dostrzec piękna w broni, która na pierwszy rzut oka jest niefunkcjonalna, ma zaburzenie pewnych proporcji, za ciężka, niewyważona itd...

Uploaded with ImageShack.us

Eruanna
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-21, 12:32   

Tak , ta broń jest piękna zwłaszcza te rapiery o ile się nie mylę . :mrgreen: Chcesz pięknej broni Razosławie to ją masz http://www.miecze.pl/prod...w._2125_(2).jpg

Elen
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-21, 13:14   

Liadon napisał/a:
A miecz może i ozdobiony i takie tam ale zupełnie do niczego :P fantasy dziadostwo.

kiedyś chciałaś mieć zbroje i takie tam. a tu widzę taki konflikt przekonań. no nic. powodzenia :mrgreen:

Popieram Liada w 100%. ;-) Poza tym jakby go poużywać chwilę do walki, przy całej jego niefunkcjonalności, to ozdób i tak nie będzie widać.

Razosłav napisał/a:
Eee... o co dyskusja, miecz i tak brzydki... Znaczy się niestety mam już takie zboczenie, że nie potrafię dostrzec piękna w broni, która na pierwszy rzut oka jest niefunkcjonalna, ma zaburzenie pewnych proporcji, za ciężka, niewyważona itd...

To ja chyba też cierpię na takie zboczenie. ;-) Dyskusja, no wiesz, to jest forum w końcu- tu się dyskutuje. :twisted:

Ogólnie nic nie mam do takich replik, ale moim skromnym zdaniem do walki to się to nie nadaje. Chociaż mogłabym mieć takie fantasy miecze powieszone w domu na ścianie, jako dekoracje. :mrgreen: Wtedy dostrzegam ich piękno. Do walki jednak wolę coś solidnego, dobrze wyważonego i funkcjonalnego. ;-)

Eruanna
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-21, 13:21   

Do walki owszem, ponoć miecze Fantasy szybko pękają. Wiesz, miecze fantasy są tak piękne, że człowiek chciałby mieć taki. Oczywiście mówię tu nie tylko o powieszeniu go na ścianie. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Elvinga Istimo 2010-09-24, 12:50, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu