Forum Bractwa Rivendell Strona Główna Forum Bractwa Rivendell
Mae govannen mellon... witamy na forum poświęconym Eldarom przy Bractwie Rivendell (Heren Nalmiristo: www.bractwo-rivendell.pl)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Born of Hope
Autor Wiadomość
Ivellios Mirimafëa 
Kronikarz Czerwonej Księgi

Plemię: Noldor
Ulubiona Era: Pierwsza
Narodziny: Yunquëa Víressë 23. (I)
Wysłany: 2009-03-09, 19:17   Born of Hope

Prezentuję wam pierwszy (z dwóch - drugi w osobnym temacie) film tworzony przez fandom tolkienowski w Wielkiej Brytanii. Już wkrótce, mam nadzieję, będziemy mogli zaangażować się w promowanie tego filmu.

Born of Hope - 2008 Teaser Trailer one from Actors at Work on Vimeo.

I jeszcze, coś dla każdego z nas ;)

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2009-12-01, 16:25   

Przypominam, że już dzisiaj o 20:00 czasu Londyńskiego (21:00 u nas) odbędzie się premiera filmu na Dailymotion :) Jak tylko ruszy wrzucę Wam tutaj link.

Dorzucam też oficjalny trailer filmu :)

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2009-12-01, 20:23   

Film już jest \:D/

Asnarak 
Zdobywca Serca Góry

Wysłany: 2009-12-01, 22:14   

przecież to już ogladałem , było to kawał czasu temu

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2009-12-01, 23:39   

Asnar... za dużo pijesz... tego była dzisiaj premiera :P

Jak wam się podoba film? Wg. mnie dużo lepsze od The Hunt for Gollum.

Asnarak 
Zdobywca Serca Góry

Wysłany: 2009-12-02, 13:17   

The Hunt for Gollum. to jest odpowiedz na wszystko

Asnarak 
Zdobywca Serca Góry

Wysłany: 2009-12-02, 18:06   

kipeskie bardzo , jeśli nie powiedziec straszne , mnie się nie podobało , szczególnie końcówka,

Seonaid
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-06, 18:23   

a mnie się podobało, i to chyba najbardziej z powstałych dotąd filmów fanowskich, chociaż wyraźnie widać babski pomysł na scenariusz;)

mimo, ze to nie jest wielka superprodukcja to duże brawa dla Kate, ze włożyła tyle pracy i swoje oszczędności w realizację swojego marzenia:)

Eruchínvaron 
Gość władcy Niedźwiedzi

Plemię: Dúnadan
Ulubiona Era: Trzecia
Wysłany: 2011-03-05, 17:11   

Mnie zadziwiło pojawienie się trola w filmie. Jak oni to zrobili? Ale The Hunt for Gollum też mi się podobało. Mi się podobają wszystkie fanowski filmy o świecie Tolkien z wyjątkiem, ,niskobudżetowców". Wiecie.o co mi chodzi. :grin:

Eruchínvaron 
Gość władcy Niedźwiedzi

Plemię: Dúnadan
Ulubiona Era: Trzecia
Wysłany: 2011-03-05, 19:30   

Zrobie mój własny zestaw ocen
stroje i orkowie 10/10
Soundtrack 10/10
Sceny z filmu 8/10 moim zdaniem prawie przesadzili z odgapianiem różnuch motywów pozwolę sobie przytoczyć:
1. Królowa z mieczem podczas obronu przed orkami pod koniec= Eowina podczas obrony Helmowego Jaru
2. Strzelanie do Arathorna z łuku pod koniec identycznie jak Lurtz strzelając do Boromira
jeszcze było tam pare ale zapomniałem.

Efekty specjalne 7/10 były dobrze zrobione ale z WP się nie ima a po drugie nie podobało mi się że miecze zawsze były czyściutkie. Mogli spokojnie je czymś czrnym ufajdać. A po drugie strzelanie z łuków było tragiczne.

Aktorzy 8/10 Arathorna świetnego dali ale jego żona coś mi nie pasowała do otoczenia ( nie wiem to jest takie moje odczucie ale oczywiście możecie się ze mną nie zgodzić. I jeszcze elfy mnie się nie podobały. W tych elfach z WP widać było tą piękną powagę, jeśli wiecie o co mi chodzi.

Gra aktorów 7/10 i tutaj nie wiem jak wy ale ja dostrzegłe od razu pewnego rodzaju amatorke. Te sceny dialogowe toczyły się strasznie. Były one w penym sensie rozciągane. Na tym to ja się znam bo jestem lektorem ( 2 poziom w służbie liturgicznej ołtarza, czyli taki który czyta w kościele) po rocznym szkoleniu nie tylko z wiedzy religijnej ale zwłaszcza z fonetyki i dobrego czytania.

Końcowa ocena 8.3 / 10

Olórin 
Zdobywca Serca Góry

Wysłany: 2011-03-06, 13:38   

Skoro się reaktywowała rozmowa to dorzucę swoje zdanie: Oba filmy ładnie technicznie zrobione (biorąc pod uwagę, fundusze a właściwie kontrast funduszy do Jacksonowej wizji). Jednak Born of Hope jest niebo lepsze od Hunt for Gollum. w Huncie właściwie nic się nie dzieje, a jak się już dziele to niewiele ma wspólnego z prawdziwymi zdarzeniami... Hope już ładnie oddaje faktyczne zdarzenia i fajny był motyw z pierścieniami i Elgarain (dziewczyną będącą pod opieką Arathorna), trochę trudne w odbiorze była wiejskość wystroju najszacowniejszego szczepu ludzi Śródziemia -- ale to wynika z funduszy więc jest do przebaczenia;) tylko trzeba zacisnąć zęby...

Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended.

Eruanna
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-06, 14:22   

Film zapowiada się niesamowicie. A muzyka mnie po prostu powala. :mrgreen: Z miłą chęcią go sobie oglądnę jak będę mieć nieco więcej czasu. Na chomikuj jest wersja z napisami Polskimi do ściągnięcia . :mrgreen: Mam ściągnięty soundtrack z Born. :razz:

Eruanna
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-09, 16:21   

Oglądałam w końcu ,,Born of Hope". :mrgreen: Film jest fantastyczny niesamowita muzyka i świetna gra aktorska. :mrgreen: Najbardziej nie podobała mi się scena śmierci Arathorna zauważyliście podobieństwo jego śmierci do śmierci Boromira? :mrgreen:

Olórin 
Zdobywca Serca Góry

Wysłany: 2011-03-09, 22:17   

Przypomnijmy, 'jest napisane', że Arathorn zginął od strzały.
Cytat:

Aragorn miał dwa lata, gdy Arathorn ruszył wraz z synami Elronda na wyprawę przeciw orkom i poległ od strzały z łuku, która przebiła mu źrenicę. Sprawdziła się przepowiednia, żył niezwykle krótko jak na długowiecznego Dunedaina, miał bowiem wówczas zaledwie sześćdziesiąt lat.

z: Fragmentu historii Aragorna i Arweny, WP III Dodatki.

Podobne? Jak dla mnie mało, nie było to powiązane z nagłym "nawróceniem" i próbą odkupienia swoich win, co według mnie jest kluczowe dla śmierci Boromira.

Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended.

Eruanna
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-11, 20:57   

Ja akurat o tym nie mówiłam. Arathorn podobnie ginie jak Bormir.
Olórin napisał/a:
Jak dla mnie mało, nie było to powiązane z nagłym "nawróceniem" i próbą odkupienia swoich win, co według mnie jest kluczowe dla śmierci Boromira.
Nie o tym mówię. Boromira przeszyła jedna strzała potem doszły kolejne tak samo było z Arathornem nie mówię tu o o pobudkach jakimi kierowali się obaj panowie.

Odpowiedz do tematu