Forum Bractwa Rivendell Strona Główna Forum Bractwa Rivendell
Mae govannen mellon... witamy na forum poświęconym Eldarom przy Bractwie Rivendell (Heren Nalmiristo: www.bractwo-rivendell.pl)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Ivellios Mirimafëa
2011-12-15, 19:40
Nasze nicki i avatary
Autor Wiadomość
Thoron 
Po powrocie do Bag End

Plemię: Noldor
Ulubiona Era: Lata Drzew
Wysłany: 2009-04-07, 17:49   Nasze nicki i avatary

Temat wzięty z Elendilich, ale my też możemy opisać nasze nicki i avatary :)

No to mój nick to Thoron-thalion zrobiony za pomocą Nera z Elendilich i Iveliosa (dziękować).
Thoron to orzeł, a thalion mocny czyli wychodzi mocny orzeł :)

Avatar jest to znak Earendila (wybacz mi o żeglarzu), ale żeglować lubię i po drugie wpadł mi jakoś w oko.

Piszcie o waszych!

Pozdrawiam :)

I hul bresta i ngylf be aear

Sui silith rimma i nen.

Elwathi
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-15, 20:28   

Otóż mój nick powstał co najmniej 7-8 lat temu, więc znaczenie jest średnie. :P Ale tak już zostało... El - gwiazda, wath - ciemny, mroczny, coś takiego, nie pamiętam dokładnie... A avatar? No cóż... W tej chwili jest na nim moje zdjęcie z koncertu. :P

Sawassas
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-21, 15:39   

A mój nick po raz pierwszy chyba go użyłem tutaj ^^ Teraz go używam na wielu innych stronach.

A avatar to moje zdjecie przerobione jakimś programem >.<

Razosłav 
Głos na Wielkiej Radzie

Wysłany: 2009-04-22, 08:37   

Pytanie tylko co ów pseudonim znaczy? Bo zasadniczo znaczy coś chyba każde imię.

Mój avatar to oczywiście moje zdjęcie, często zmieniane na inne moje zdjęcie... macie tu dużą dozwoloną wielkość avataró i można się nimi fajnie bawić.
A żeby wiedizeć co skąd wziął się mój nick to trzeba zasłużyć. Niektórzy wiedzą ale niech siedzą cicho.
Ostatnio zmieniony przez Razosłav 2010-04-26, 12:19, w całości zmieniany 1 raz  

Ennostiel
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-23, 15:13   

Mój nick, to imię. Kiedyś dobrałam się do słownika imion elfickich a znalazłam Natalię jako Onnestiel. Jako typowy przykład dziwaka, musiałam je troszkę zmienić, i tak przywędrowałam do was :D a avatar to jak widać zdjęcie. Mała zmiana, bo planuję zacząć jeździć gdzie niegdzie :D :P

Thoron 
Po powrocie do Bag End

Wysłany: 2009-04-23, 21:36   

Chyba też wstawię sobie zdjęcie jako avatara żeby na zjazdach nie było patrzenia się na innego forumowicza 15 minut i Go nie poznania :P

I hul bresta i ngylf be aear

Sui silith rimma i nen.

Arya Svit'kona
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-05, 09:30   

A ja to jestem Arya Svit'kona i pochodzenie mojego nick-a jest szczerze mówiąc dość banalne. Akurat gdy wstępowałam na forum czytałam "Eragona" a że potrzebowałam elfickiego imienia to padło na Aryę- elfkę z tejże ksiązki. Głupie czy nie. Mi się podoba.
A dokładnego znaczenia tego imienia się jeszcze nie doszukiwałam. Jak cośznajdę to zawiadomię.

Zwykle w avatarze jest moje zdjęcie. Tylko teraz jest tam błękitny elfik. :mrgreen:

Faolion
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-07, 16:39   

Cóż imię Faolion to własny wymysł a avatar to Drizzt Do'urden z książek Salvator'a .

Vendea 
Zdobywca Serca Góry

Wysłany: 2010-04-20, 15:40   

Margot to zdrobnienie od imienia Małgorzata (które przyjęłam na bierzmowanie) a do tego końcówka "h" i mam ciekawy nick, będący grą słowną z imieniem Morgoth. Osoby które nie znają genezy mojego nicku, uznają go za tandetną przeróbkę, ale co tam. Avatar to moje zdjęcie.
Ostatnio zmieniony przez Vendea 2010-05-17, 14:34, w całości zmieniany 1 raz  

Ivellios Mirimafëa 
Kronikarz Czerwonej Księgi

Ulubiona Era: Pierwsza
Narodziny: Yunquëa Víressë 23. (I)
Wysłany: 2010-04-21, 12:51   

Świetnie, że wyjaśniłaś to Margoth :) Zastanawiałem się właśnie, skąd wzięłaś takie imię, a nie śmiałem podejrzewać o powiązania z Morgothem ;)

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Eureste
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-20, 14:42   

Eureste - służący bogu.
Ostatnio zmieniony przez Elvinga Istimo 2010-07-20, 21:56, w całości zmieniany 1 raz  

Tinwelin Niestell 
Bezpieczny w Lothlorien

Ulubiona Era: Trzecia
Wysłany: 2010-08-06, 22:15   

Trzy słowa: Tinwelin Niestell Shira

Dwa pierwsze odnalezione niedawno w mej duszy na potrzeby Ardy, bo pierwotne Shira za bradzo nie kojarzyło się z elfką :razz: Ekhm... a tak znaczenie...

Tinwelin - melodia gwiazd
Niestell - kropla nadziei (ale dokładnie łza nadziei)

Shira - w sumie powstało jakieś 7 lat temu ze słowa... Shire =D

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2010-08-15, 11:13   

A to od słowa Shire? :D Nie domyśliłem się nawet trochę, ale ciekawy pomysł na prawdę :)

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Liadon 
Włócznią Ugodzony

Plemię: Nandor
Ulubiona Era: Druga
Narodziny: Yucainen Tatya Nórui 480 (I)
Wysłany: 2010-08-16, 08:54   

Liadon- zwyczajnie wyjęte z podrecznika D&D nazwisko elfów. Byłem mały i nie wiedziałem co robie :razz: Ale się przyjęło i jest fajne. Avatar... zdjęcie jak widać.

I jedno mam, może troche chamskie, pytanie. Po co Ci Thoronie myślnik (o takie "-") w nicku? traktujesz to jako nazwisko dwuczłonowe? dla mnie to tak jakby pisac np.
Ivellios-Mirimafea, nie rozumiem i pytam...

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2010-08-16, 09:55   

Hehhe :) w sumie mnie też to zastanawiało. Miałby to sens, gdyby słowo miało być jako jedno całe traktowane, wtedy można też zapisać Thoronthalion, co w sumie nie brzmi (z punktu widzenia człowieka [aaaa! elfa] obeznanego z sindarinem) źle. Podobnie było np. z Mroczną Puszczą (Taur-en-daedelos), aczkolwiek tam myślniki mają na celu zaznaczenie, że to nazwa własna wymawiana niemal jednym tchem i połączona fonetycznie. Co do Thorona, bardzo trudno mi stwierdzić, czy też tak powinno być ;) Całkiem połączone wygląda jak jedno imię, a rozłącznie jak imię i przydomek. Takie z "-" wygląda... dziwnie :D

I żeby nie było, że do końca nie na temat piszę, dodam, że mój avatar to herb, powiedzmy, rodowy po mojej elfickiej stronie, wykonany zgodnie z zasadami herbarzy tworzonych wśród Quendich w Śródziemiu. :)

Odpowiedz do tematu