Forum Bractwa Rivendell Strona Główna Forum Bractwa Rivendell
Mae govannen mellon... witamy na forum poświęconym Eldarom przy Bractwie Rivendell (Heren Nalmiristo: www.bractwo-rivendell.pl)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Ivellios Mirimafëa
2009-11-24, 11:28
[Rycerstwo] Ogólna dyskusja
Autor Wiadomość
Senion 
Podróżnik przez Morię

Plemię: Noldor
Ulubiona Era: Pierwsza
Narodziny: yucainen minë Sulimë 43 (I)
Wysłany: 2009-10-27, 11:30   

Lady drgon,
Co to znaczy, że "w 15 jesteście"? W wieku? Jeśli tak, to raczej nie za dobre pytanie.
I nie tylko słowianie. Jeśli chodzi o starożytność, to nawet bardziej Germanie ^^
"W końcu jeśli dziewczyna chce iść przez życie z inną, która nosi koszule i krawaty, ujeżdża konie i ma twarz jak buldog, który zlizuje ocet z ostu, to przecież wyłącznie jej sprawa." - T. Pratchett, "Niuch"

Eruanna
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-27, 19:42   

wiem ostatnio mam kłopoty z pisaniem coś , ale wam dobrze ja chciałam być u wikingów albo Celtów , a wylądowałam w 15 wieku :( ale to jest jedynie pocieszające że będę nosić zbroje. :) piękny łuk ,:)

Liadon 
Włócznią Ugodzony

Plemię: Nandor
Ulubiona Era: Druga
Narodziny: Yucainen Tatya Nórui 480 (I)
Wysłany: 2009-10-29, 22:40   

XV w. fajna sprawa. jakoś powoli sie też przymierzam. ale powoli mi idzie ;) na razie trenuje trochę walkę na XV niż kompletuję strój i takie tam.

Dama w zbroi?! Dziewica Orleańska II \:D/

PS- jaki łuk, bo nie widzę żadnego na zdjęciach podanych wyżej?

Razosłav 
Głos na Wielkiej Radzie

Wysłany: 2009-10-29, 23:50   

Cytat:
na razie trenuje trochę walkę na XV niż kompletuję strój i takie tam.
No patrz... chodzisz na jakieś treningi o jakich nie wiem?

Eruanna
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-30, 13:12   

Pewnie że będę latać w zbroi:), z resztą zawsze o tym marzyłam :) ,a co do łuku to pomyliłam chyba osoby :( Jakim walczysz mieczem :) ? póltorką czy jedynką :)

Razosłav 
Głos na Wielkiej Radzie

Wysłany: 2009-10-30, 18:33   

Typowo rymcerskie podejście. Że zaczyna się od miecza, które to jak wiadomo dzielą się na "jedynki" i "półtoraki". Skąd wiesz,że on nie walczy kordem, włócznią, kusza, łukiem, toporem, czekanem , młotem lucerneńskim, pole-axem, halabardą, mieczem dwuręcznym, tasakiem, piką, buławą, sulicą, glewią, buzdyganem, runką, gizarmą, spisą, szablą, cepem, prartyzaną, hakownicą, piszczelem, maczugą...

Liadon 
Włócznią Ugodzony

Wysłany: 2009-10-30, 22:20   

Nie sądzisz Razowcze że ARMA to jednak mimo wszystko sposób wali również piętnastowieczny? robimy Talhoffera a on to te swoje traktaty wydawał w XV wieku... W każdym razie o to mi chodziło. niby Renesans Martial Arts ale mimo wszystko traktaty mamy wcześniejsze renesansowe.

Trafiła z tym mieczem akurat. ale staramy się nie zamykać na jedną broń. chcemy w miarę możliwości korzystać z broni która występuje w traktatach.
nię bedę się tu rozpisywał bo czym więcej napiszę tym więcej będzie miał Razowiec powodów do przyczepienia się, i dobrze :)
walczę mieczem długim. trzyma się oburącz, ale Ty pewnie nazwałabyś go półtorakiem.

Razosłav 
Głos na Wielkiej Radzie

Wysłany: 2009-10-31, 13:12   

Cytat:
Nie sądzisz Razowcze że ARMA to jednak mimo wszystko sposób wali również piętnastowieczny?
Ale uczy całkiem innych rzeczy niż wynikałoby to z nastawienia się na walki na imprezach historycznych, gdzie walka jest obwarowana o wiele większą ilością pisanych i niepisanych ograniczeń, masz starcia grupowe a ponadto wchodzi w grę o wiele bogatszy asortyment narzędzi - chociażby tarcz. Nie. Na treningach ARMA wyrobisz sobie refleks i pewien zakres techniki ale nie nauczysz się radzić sobie typowymi problemami jakie napotkasz na imprezach "rycerskich". No i będziesz musiał się pilnować jak szlag, żeby komuś odruchowo pchnięcia w twarz nie wyprowadzić.

Eruanna
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-31, 15:15   

ja wole półtorki , albo dwuręczne:). Razosławie nie wiedziałam czym on walczy , ale miecz to podstawa ,przynajmniej u bractw z którymi sie spotkałam . ty widzę , odtarzasz epokę słowian? co do mojego bractwa to jestem w Zakonie Sokoła a on jest głównie nastawiony na walkę mieczem no i łuku tez się używa:). Co do imprez rycerskich jedziesz na Wolin w następnym roku Razosławie?:). Ja powinnam jechać ,ale pod Grunwald jade obowiązkowo :) .Zresztą trzeba jechać bo to już 600 letnia rocznica :) , ty widzę jedynka walczysz a gdzie zgubiłeś chełm ?

Liadon 
Włócznią Ugodzony

Wysłany: 2009-10-31, 15:31   

ARMA to faktycznie coś zupełnie innego niż rymcerskie naparzanki. choć jednak mimo wszystko jest to bardziej historyczny sposób walki niż takie bractwowe pokazówki. Faktycznie temat jest o zdjęciach z "rycerskich" pokazów... więc trochę nie trafilem. Napisalem o tym bo mówiliśmy offtopowo o XV wieku :yyy:

No dobra. wrzucajcie zdjęcia.

PS- "jedynką walczysz"... nie pisz tak tutaj proszę. Już zostałaś delikatnie upomniana że to jest jedynie slang bractwowy.
O co chodzi z tą jedynką? czy to jest broń którą włada się jedną ręką, czyli np. 2,5 metrowa włócznia? to też w sumie można jedynką nazwać... "miecz to podstawa" tak, miecz to podstawa jeśli odtwarzasz kogoś wyjątkowo bogatego. i tak było zawsze, jeśli ktoś ma już miecz to reszta stroju i uzbrojenia powinna do tego pasować.

Eruanna
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-02, 12:10   

chodziło mi o miecz ,przepraszam zapomniałam się :oops: . w większości bractw które znam każdy ma miecz, i wszyscy mężczyźni walczą w zbroi. :) dobrze spróbuje nie pisać w slangu bractw rycerskich:)

Razosłav 
Głos na Wielkiej Radzie

Wysłany: 2009-11-02, 17:16   

Cytat:
No dobra. wrzucajcie zdjęcia.
Nie no, wiesz, ja bardzo chętnie pochwalę się swoimi. Tylko chętniej, jak ktoś zastosuje się do moich postulatatów z 3 postu w tej dyskusji. Między innymi:
Cytat:

Myslę, że można poszerzyć ten temat o wszystkie imprezy historyczne, konwenty fantasy, LARPy wakacyjne wygłupy i wogóle wszystko, gdzie ludze biegają śmiesznie poprzebierani. Mogłabyś zmienić temat na "my ja jako kto inny" albo w opisie tematu: "imprezy historyczne, rycerskie, LARPy, konwenty etc"
albo coś w tym rodzaju. Bo tworzyć nowego tematu chyba nie ma sensu
. Czyli zmienić coś w pierwszym poście napisanym "na otwarcie" przez twórcę lub samej nazwie tematu.

Asnarak 
Zdobywca Serca Góry

Wysłany: 2009-11-11, 02:33   

ja lady dragon odtwarzam słowianina 10, 11 wiek mniej więcej z terenów polski,a przynajmiej się staram to robić,
nie wiem jakiej jestes postury , ale nie obawiasz się, że tłuczenie się w balchach nie przerośnie cię masowo? z tego co widze tam raczej nie przebiera się w środkach przekazu,

Razosłav 
Głos na Wielkiej Radzie

Wysłany: 2009-11-12, 00:25   

Może jest dużą dziewczynką. A Ty pochwal się jak wyglądasz na imprezach, to może Cie wypatrzę kiedyś w mrocznym tłumie po przeciwnej stronie :uruk: :orc: :gollum:

Eruanna
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-12, 11:02   

nie ,nie boję się:) jestem dużą dziewczynka, jak zgadł Razosław :) a ja zawsze , :mrgreen: od dziecka chciałam uczestniczyc w bitwach :)

Odpowiedz do tematu