Forum Bractwa Rivendell Strona Główna Forum Bractwa Rivendell
Mae govannen mellon... witamy na forum poświęconym Eldarom przy Bractwie Rivendell (Heren Nalmiristo: www.bractwo-rivendell.pl)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Ivellios Mirimafëa
2009-11-24, 11:28
[Filmy] Rycerstwo
Autor Wiadomość
Liadon 
Włócznią Ugodzony

Plemię: Nandor
Ulubiona Era: Druga
Narodziny: Yucainen Tatya Nórui 480 (I)
Wysłany: 2010-04-25, 22:23   

Nie jestem pewien czy te zabytki z zachodniej polski to na pewno do rzucania są bo sie nie spotkałem z tym nigdy, ale z roźnymi rzeczami sie nie spotykałem więc kto wiem.
Nie jestem też pewien czy ta umiejętność jest jakoś specjalnie bojowa. nie wyrzuciłbym broni którą walczę, bo mógłbym nie trafić a nie miałbym sie czym bronić. To może fajnie wygląda ale na pokazach albo żeby zrobić zawody. jeśli nie jest to toporek stricte do rzucanie (tak jak na przykład wspomniana franciszka) to rzucanie nim, poza zabawą, nie ma specjalnego sensu... choć z drugiej strony, czy nie robimy tego wszystkiego dla zabawy?

PS- Asnarak, co do cut testów to polecam stronę szkoły fechtunku Vectir. tam na pewno znajdziesz o tym artykuł i nie będzie on o samurajach ;)

Razosłav 
Głos na Wielkiej Radzie

Wysłany: 2010-04-26, 12:12   

Parafrazując klasyczny cytat:
Nie czuję kompetentny pouczać średniowiecznych Franków jak należało walczyć w ich czasach ich bronią.

Liadon 
Włócznią Ugodzony

Wysłany: 2010-04-26, 20:55   

Nie mówiłem tu o tych frankijskich toporkach tylko o tym facecie z filmiku który rzuca taaaaką wielką siekierą...

Asnarak 
Zdobywca Serca Góry

Wysłany: 2010-04-27, 11:08   

Mnie nurtuje takowy problem, jak nosić broń zapasową w czasie walki?
Chodzi mi o toporek , niby proste bo wszyscy wkładają go za pas. Mi jednak toporek za pasem przeszkadza, to drzewiec się zachaczy, ciągle coś nie tak łatwo jest mu usiedzieć za pasem kiedy ja się ciągle ruszam.
Z drugiej strony głupio go nie mieć kiedy jest potrzebny.

Razosłav 
Głos na Wielkiej Radzie

Wysłany: 2010-04-27, 11:32   

Alternatywa nr 1 - trzymać go przy imaczu, razem z tarczą. Sam tak czasem robię, co widac na zdjęciu.

Alternatywa nr 2 - wsadzić go za pas, ale na plecach i tak, żeby leżał poziomo. Sam tak czasem robię, co widać na zdjęciu.

Alternatywa nr 3 - zahaczyć go o pas tylko brodą - może wypaść przy nadmiarze podskoków ale zapewnia błyskawiczne dobywanie. Sam tak czasem robię, co widać na zdjęciu.

Alternatywa nr 4 - zawiązać na pasie pętlę ze sztywnego rzemienia lub nawet kawałka korzenia i wsadzać topór w tak utworzone nosidełko. Sam tak czasem robię, co widać na zdjęciu.

Co zaś się tyczy rzucania bronią... to na dzisiejszych bitwach/inscenizacjach/ustawkach/bohurtach/melee czy innych towarzyskich formach mordobicia nie ma to sensu. W prawdziwej walce z kolei nie jesteśmy w stanie przewidzieć co się przyda. Dośc powiedzieć, że żyjący w XV-wiecznej Italii mistrz Fiorre przekazał min pozycję i chwyt do rzutu... długim mieczem.

Eruanna
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-04, 09:55   

ten filmik ,powinien wam się spodobać, patrzcie . :mrgreen: . http://www.youtube.com/watch?v=X6fdoV3grjQ .Mam nadzieje ,Razek ze ten filmik Cię zainteresuje :mrgreen: , nie wiem czy to oglądałeś ? :mrgreen:
http://www.youtube.com/watch?v=mH26--F4Mz4
ten też jest świetny http://www.youtube.com/wa...feature=related

Asnarak 
Zdobywca Serca Góry

Wysłany: 2010-05-04, 11:13   

sorry Lady , ale te filmy nie są nawet śmieszne, są żałosne

Eruanna
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-04, 12:59   

Tak ,a dlaczego tak uważasz , zresztą to tylko symulacje komputerowe . :mrgreen:

Asnarak 
Zdobywca Serca Góry

Wysłany: 2010-05-04, 13:28   

no cóż otwórz filmik kiedy walczy wiking z samurajem , i przypatrz sie co ma wiking na plecach kiedy samuraj strzela do niego z łuku, oczywiście wiemy że nordycka krew bierze wszystko na klatę ,w reszcie filmików takie nonsensy pojawiają sie ciągle.
William Woles kontra zulus? lepiej było by gdyby napisali Mela Gibsona vs neger
Te filmy nie niosą ze sobą żadnych wartości prócz dobrze wykonanej pracy kaskaderów.
Ten film podsumowuje całą serie hehhe
Deadliest Warrior - Kung Fu Master Vs Jedi Master
http://www.youtube.com/wa...feature=related

Eruanna
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-04, 16:15   

Matko, co za idiotyzm ,ten filmik z wikingiem, też jest faktycznie ,tragiczny . :mrgreen:

Liadon 
Włócznią Ugodzony

Wysłany: 2010-05-04, 17:03   

Ten program o konfrontacjach wojowników z różnych epok krajów są dość znane. Najczęściej wychodzi na to że najlepsi są ci ktorzy strzelają czymkolwiek. Filmik jak filmik, ciekawy jest cały program a nie tylko ta symulacja. w programie pokazują możliwości różnych broni, robią ciekawe testy, zapraszają specjalistów. mozna sie pare rzeczy dowiedzieć.

Eruanna
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-05, 11:15   

tak to prawda , :mrgreen: ale nie mogłam znaleźć całego programu, w necie są tylko symulacje .

Asnarak 
Zdobywca Serca Góry

Wysłany: 2010-05-05, 16:54   

kiedyś był bo ogladałem , zwabiony testami , teraz wywalili

Eruanna
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-06, 14:49   

nie , leci na pulsie wieczorami

Razosłav 
Głos na Wielkiej Radzie

Wysłany: 2010-06-01, 17:13   

Wróciłem z Rybnika ze ŚKUNKSa. Ktoś nawet szybko poskładał kilka walk z "gry dowolnej", czyli tych paru godzin poświęconych na sprarringi. Ułamek tego jest do obejrzenia tutaj. Ja pojawiam się od 1:51 do 3:48 (czarny, biała maska i ochraniacze na nogi). Może to nie rycerstwo ale szermierka średnioweiczna, może też to nie były moje najlepsze walki ale co tam, pochwalę się.
http://www.youtube.com/watch?v=PhHZlt87lKI
Punkt dodatkowy - znajdź na filmie pojawiające się elfy (znaczy sie forumowiczów) :eowyn: :legolas: :galadriel:

Tak, zgubiłem kord 8) . Ale wam też by pewnie wypadł, jakbyście musieli trzymać do góry nogami broń z niesymetryczną rękojeścią \:D/

Odpowiedz do tematu