Forum Bractwa Rivendell Strona Główna Forum Bractwa Rivendell
Mae govannen mellon... witamy na forum poświęconym Eldarom przy Bractwie Rivendell (Heren Nalmiristo: www.bractwo-rivendell.pl)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Ivellios Mirimafëa
2009-11-24, 11:28
[Filmy] Rycerstwo
Autor Wiadomość
Senion 
Podróżnik przez Morię

Plemię: Noldor
Ulubiona Era: Pierwsza
Narodziny: yucainen minë Sulimë 43 (I)
Wysłany: 2010-11-08, 11:12   

To znaczy, że są nowe koncepcje walki. I stawiamy bardziej na technikę niż na typowe wcześniackie nap...
"W końcu jeśli dziewczyna chce iść przez życie z inną, która nosi koszule i krawaty, ujeżdża konie i ma twarz jak buldog, który zlizuje ocet z ostu, to przecież wyłącznie jej sprawa." - T. Pratchett, "Niuch"

Razosłav 
Głos na Wielkiej Radzie

Wysłany: 2010-11-08, 15:14   

No nie do końca o to chodzi. Tym bardziej, że to też byłoby krzywdzące dla wielu "wcześniaków" potrafiących po mistrzowsku wyłuskać człowieka zza tarczy. Powiedziałbym raczej, że stawiamy na manewr i zaskakujące zagrania. Dla naszych "Słowianów" przewidujemy rezygnację z wikińskich szyków i kobinujemy jak zabijać atakujac luźną kupą.
Dalczego? Żeby wreszcie Słowianie przestsali udawać wikingów bo im nie wychodzi.
http://halla.mjollnir.pl/viewtopic.php?t=3884
A dla "wikingów" prawdziwie wikińskie tarcze - lekkie i w cholerę wielkie pozwalające stworzyć naprawdę zwartą ścianę zamiast zbioru 70-cm przyciężkich talerzyków koło siebie.
Pamiętaj - na razie tylko kombinujemy, za parę miesięcy dopiero okaże się na ile słusznie. Więc póki co doradzam się nie wychylać publicznie.

"brama nieprzyjaciela jest na dole" to tekst z "Gry Endera" Orsona S.Carda. Tylko że to się działo w kosmosie :razz:

Asnarak 
Zdobywca Serca Góry

Wysłany: 2010-11-08, 17:57   

No to może być rzeczywiście ciekawe.
Szczególnie jeśli banda "słowianów" będzie uzbrojona w dużą ilość włóczni.
W drużynie próbowaliśmy zorganizować coś na kształt ulfhendarów ( nie wiem czy poprawnie pisze), harcowników którzy by nękali wroga przed zwarciem się lini i ciągniemy już pomysł za uszy rok jak nie dłużej. Mam nadzieje ,że jakoś lepiej wam to wyjdzie.

Liadon 
Włócznią Ugodzony

Plemię: Nandor
Ulubiona Era: Druga
Narodziny: Yucainen Tatya Nórui 480 (I)
Wysłany: 2010-11-08, 19:21   

Ano trenujemy. po ostatnim treningu zauważylem ze niektore rzeczy wychodzą lątwiej a niektore trudniej niż sie spodziewałem. ale jak powiedzial dagomełorczifrazowiec "własnie po to trenujemy" :elessar:

Asnarak 
Zdobywca Serca Góry

Wysłany: 2010-11-17, 23:14   

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Dopiero zaczełem oglądać. Słyszałem o tym jakieś plotki, ale nie będe rozpuszczał gdyż nie jestem ich pewien, swoją drogą nie wypada.
Jak wam się widzi twórczość tego rodzaju?

Razosłav 
Głos na Wielkiej Radzie

Wysłany: 2010-11-18, 15:04   

Po pierwszych kilku minutach przyznaję, że kawał dobrej roboty. Ale oczywiście choć wszyscy wokół biegają w sprzęcie z epoki to główni bohaterowie są na to oczywiście zbyt fajni. Muszą mieć dziwne skórzane kubraczki i hełmy o pół tysiąca lat starsze. Ech...
I to chyba najlepiej oddający wygląd ludzi wczesnego średniowiecza film jaki widziąłem, pomimo tego, że mają jak zwykle za małe tarcze i za krótkie włócznie w porównaniu z tym czego naprawdę używali Sasi i wikingowei :?
Początek drugiej czesci - dowiaduję się o istnieniu w średniowieczu jakiegoś imperium wikingów. Eee... że co?

Razosłav 
Głos na Wielkiej Radzie

Wysłany: 2010-11-19, 22:08   

Obejrzałem całe. Im dalej w film tym więcej baboli. Tak w zgodności z realiami epoki jak i zwyczajną chłopską logiką. Nawet był pacjent wymachujący dwoma ciupaskami i twarda babka zabijająca wroguf.
A początek zapowiadał się tak pięknie, że aż mi ciarki przeszły :ogre:
Choć i tak polecam obejrzeć.

Przebieg bitwy pod Stamford Bridge i Hastingss tez zapamiętałem trochę inaczej... ale szczegóły to nieraz co sięgnięsz po książkę to inne. Dla przykładu u nas w tym samym czasie nadal trwa spór kim właściwie byli tarczownicy.

Eruanna
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-18, 19:34   

http://www.youtube.com/watch?v=aPt6r9lwerM Ta walka powinna was zainteresować. :mrgreen:

Asnarak 
Zdobywca Serca Góry

Wysłany: 2010-12-19, 12:10   

Jednego wikinga mnie, jupi!

Eruanna
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-19, 13:22   

Nie ciesz się tak Asnar :mrgreen: Ja będę robić za wikinga, więc jest jeden więcej ;p. Poczekaj jak zacznę stawać do bitwy .. he he ... :mrgreen:

Asnarak 
Zdobywca Serca Góry

Wysłany: 2011-01-12, 21:43   

Ja tak spytam z ciekawości bo widziałem konto Dagome na fejsie, odniosło to jakis medialny sukces? złapali się jacyś nowi chętni ?

Liadon 
Włócznią Ugodzony

Plemię: Nandor
Ulubiona Era: Druga
Narodziny: Yucainen Tatya Nórui 480 (I)
Wysłany: 2011-01-13, 00:15   

ten fejs nie jest raczej po to żeby łapać chętnych. znaczy tak mi się wydaje.
z tego co wiem to jak na razie nikt przez fejsa sie nie zglosił. głownie mają go znajomi znajomych ;)

Eruanna
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-19, 18:16   

Panowie ostatnio się dowiedziałam, że odbywają się pod Malborkiem nielegalne ustawki chciałam wiedzieć jak zapatrujecie się na ten fakt. Bitwa pod Grunwaldem 3D wyobrażacie sobie to ? http://www.youtube.com/wa...eal_rn-2r-19-HM

Asnarak 
Zdobywca Serca Góry

Wysłany: 2011-01-20, 05:10   

O tym i o matejce w 3D słyszałem kawał czasu temu.
Jak dla mnie chcą się prać po ryjach ,niech się piorą. Wogóle ktoś zna sie na prawie? czy trzepanie się metalowymi przedmiotami w świetle prawa jest legalne?

Eruanna
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-20, 17:02   

Dwa razy nie przypadkiem się o tym dowiedziałam. Te walki są nielegalne panowie bawią się ostrą bronią .

Odpowiedz do tematu