Forum Bractwa Rivendell Strona Główna Forum Bractwa Rivendell
Mae govannen mellon... witamy na forum poświęconym Eldarom przy Bractwie Rivendell (Heren Nalmiristo: www.bractwo-rivendell.pl)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Łucznictwo
Autor Wiadomość
Senion 
Podróżnik przez Morię

Plemię: Noldor
Ulubiona Era: Pierwsza
Narodziny: yucainen minë Sulimë 43 (I)
Wysłany: 2010-03-22, 12:37   

Ja mam refleksyjny Grozera, włókno szklane obłożone skórą na ramionach i drewnem na gryfach.
16 kg, cięciwa 45", strzały 70 - 75 cm, ostatnio komplet miałem z indyczymi lotkami i tulejowymi grotami.

Co do tego filmu Razowca, też byłem mocno zdziwiony, ale widziałem go już kilka miesięcy temu.
"W końcu jeśli dziewczyna chce iść przez życie z inną, która nosi koszule i krawaty, ujeżdża konie i ma twarz jak buldog, który zlizuje ocet z ostu, to przecież wyłącznie jej sprawa." - T. Pratchett, "Niuch"

Eruchínvaron 
Gość władcy Niedźwiedzi

Plemię: Dúnadan
Ulubiona Era: Trzecia
Wysłany: 2010-12-27, 00:28   

Ja niestety nie mam łuku, ale umiem się nim posługiwać :( Gdy czasami wyjeżdżam na wakacje, na jeden camping we Włoszech, to ma tam możliwość postrzelać. Miałem nawet ambicje na zapisanie się do Wrocławskiego Klubu strzeleckiego (czy jakoś tak), ale nie wypaliło. Za daleki dojazd. A powiedzcie mi, bo wy się na tym znacie jaka strzała jest lepsza z drewna, czy z włókna węglowego ? :legolas:
Ostatnio zmieniony przez Ivellios Mirimafëa 2010-12-27, 08:55, w całości zmieniany 1 raz  

Ivellios Mirimafëa 
Kronikarz Czerwonej Księgi

Narodziny: Yunquëa Víressë 23. (I)
Wysłany: 2010-12-27, 08:59   

Jak zawsze w takiej sprawie wypowie się pewnie Liadon ;) Pod kątem wytrzymałości, z mojego doświadczenia powiem, że strzała z włókna węglowego jest chyba bardziej wytrzymała. Nie łamie się tak szybko. Jednak szczerze przyznam, że sam, choć mam dwie takie strzały, nie używałem ich wiele i możliwe, że po prostu nie miały okazji się złamać. Strzały drewniane są dużo ładniejsze, mają grubszy promień, przez co są też nieco cięższe (no może nie tak nieco ;) ). Moje strzały z włókna mają przy tym takie gumowe lotki, co ani nie wygląda, ani fajnie nie pracuje przy strzelaniu. Po za tym, strzały z włókna są chyba droższe niż najtańsze strzały drewniane. Osobiście dążyłbym do drewnianych na twoim miejscu, gdybyś chciał strzelać.

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Razosłav 
Głos na Wielkiej Radzie

Wysłany: 2010-12-27, 09:07   

A lepszy jest nóż z rękojeścią drewnianą czy z kratonu? A pochwa lepsza skórzana czy z cordury? A lepszy karabin z łożem drewnianym czy z tworzywa?

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2010-12-27, 09:08   

No nie... aż tak nie przesadzajmy. Strzałą z włókna krzywdę wyrządzisz (tudzież trafisz w inny cel normalnie), a nożem z kartonu nie ;) Chłopak pyta uczciwie, to można odpowiedzieć, nie? :)

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Razosłav 
Głos na Wielkiej Radzie

Wysłany: 2010-12-27, 09:21   

Szefuniu, czytaj uchem a nie brzuchem. Odpowiadam uczciwie. Pisałem o rękojeści z kratonu a nie o nożu z kartonu. Rękojeść z kratonu, tak jak z micarty, G-10 czy zytelu jest o wiele wytrzymalsza od drewnianej. Nie pęka, nie paczy się i lepiej znosi bardzo wysokie czy bardzo niskie temperatury, do tego zwykle zapewniając pewniejszy chwyt. Jest praktyczniejsza pod każdym względem a jednak noże z drewnianą rękojeścią nadal mają rzesze zwolenników. Sam na co dzień nosze w kieszeni Opinela a nie szwajcarski scyzoryk lub nowoczesnego składaka. Tak samo pochwa z cordury czy kydexu będzie sztywniejsza i wytrzymalsza od skórzanej, będzie lepiej znosić wilgoć i przed wilgocią chronić nóż a nawet sama w sobie mieć wiele praktycznych zastosowań. A jednak skórzane mają nadal rzesze wielbicieli. Tak samo z łożami broni palnej. Tak samo ze strzałami. Nie na darmo ludzie strzelający w dziesiątkę z kilkudziesięciu metrów używają strzał aluminiowych lub z tworzywa. Pomijając już większą wytrzymałość umożliwiają uzyskanie o wiele większej celności, bo każda jest identyczna. Jeśli jednak ktoś strzela raczej dla relaksu i lubi tradycyjne materiały to wybierze drewniane.

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2010-12-27, 09:27   

Mae, przyznaję, że sam zauważyłem, że mówię o kartonowym nożu, a nie samej rękojeści i to jest ryzykowne ;) A mimo to, wyjaśniłeś dokładniej i zarazem potwierdziłeś moją teorię, co do jakości włókna węglowego. I fakt, drewniane po prostu dla relaksacyjnej zabawy, gdy jedzie się na zlot, trochę głupio strzelać tymi z włókna, że nie wspomnę o jakiś rekonstrukcjach, ale na tym się akurat mało znam.

Dzięki Razosłavie :)

Eruanna
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-27, 11:07   

Przepraszam ,ale muszę tu to wstawić . Oto przykład niesamowitych umiejętności strzeleckich zresztą sami zobaczcie. :mrgreen: http://www.youtube.com/watch?v=WByYYMKSUZU

Razosłav 
Głos na Wielkiej Radzie

Wysłany: 2010-12-27, 13:17   

Do dzisiaj nie wiem, czy to się stało naprawdę, czy to tylko cześć numeru :)

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2010-12-27, 13:21   

Podróbka :) Na Ukrainie było Mam Talent i tutaj wstawili jakiś ludzi, co mieli być podobni do jury. Nikt nie zginął na szczęście ;) z resztą to piwo stojące na stole jest pewnego rodzaju dowodem :D

Asnarak 
Zdobywca Serca Góry

Wysłany: 2010-12-27, 13:36   

Bo to jest reklama, chyba tego produktu który spoczywał krótko na głowie trafionego. Taka przynajmniej plota we Wrocławiu krąży.

Eruanna
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-27, 14:02   

Nie wiem ponoć ten filmik jest prawdziwy.

Eruchínvaron 
Gość władcy Niedźwiedzi

Plemię: Dúnadan
Ulubiona Era: Trzecia
Wysłany: 2011-01-04, 22:58   

Też tak słyszałem. Ponoć gościu zginął na miejscu. Nie wiem jak was ale ten komentarz mnie dobił ,, 3 razy TAK ". :razz: :roll: :razz:

Razosłav 
Głos na Wielkiej Radzie

Wysłany: 2011-01-05, 00:09   

Rzeczywiście wersja z reklamą wydaje się być prawdopodobniejsza. Na Ukrainie "Mam talent" miało oprawę podobną jak u nas a nie taką bez publiki i przestrzeni jak na filmie.

Aarien
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-04, 10:03   

wszystko pieknienładnie się czyta ale takie pytanko: Jeżeli mam 163 cm wzrostu ( tak wiem jestem niska :evil: ) to jaki łuk bedzie dla mnie najodpowiedniejszy? Usiłowałąm wyciagnac informacje od pana, który prowadzi sklep internetowy z łukami ale jakos nie był w stanie mi udzielic odpowiedzi :/ Może tutaj uzyskam odpowiedz. Jaki łuk bedzie najodpoweidniejszy dla mnie prócz dziecięcego :P

Odpowiedz do tematu