Forum Bractwa Rivendell Strona Główna Forum Bractwa Rivendell
Mae govannen mellon... witamy na forum poświęconym Eldarom przy Bractwie Rivendell (Heren Nalmiristo: www.bractwo-rivendell.pl)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Łucznictwo
Autor Wiadomość
Senion 
Podróżnik przez Morię

Plemię: Noldor
Ulubiona Era: Pierwsza
Narodziny: yucainen minë Sulimë 43 (I)
Wysłany: 2011-05-04, 18:18   

To jak z jazdą na rowerze - czy wsiądziesz na składaka, czy na górala, niewiele to zmienia.
Dziki Ci powiedział to, w czym się z nim całkowicie zgadzam - kup taki łuk, żeby było fajowo, a i tak prędko go nie zmienisz. Po prostu nie będziesz miała takiej potrzeby. Liad ma swoją dianę ze 4 czy 5 lat, ja wschodniego Grozera ponad 3. Ive ile ma swój, nawet nie chcę liczyć, a chyba nie narzeka, prawda? :)
"W końcu jeśli dziewczyna chce iść przez życie z inną, która nosi koszule i krawaty, ujeżdża konie i ma twarz jak buldog, który zlizuje ocet z ostu, to przecież wyłącznie jej sprawa." - T. Pratchett, "Niuch"

Ivellios Mirimafëa 
Kronikarz Czerwonej Księgi

Narodziny: Yunquëa Víressë 23. (I)
Wysłany: 2011-05-04, 18:25   

Nie narzekam, choć dla praworęcznych ;) Więc mógłbym zmienić, a mimo to nie zrobiłem tego. I tak już od 6 lat jeżeli dobrze liczę ;) Z czasem przyzwyczajasz się do łuku i już. Nie masz potrzeby na zmiany, tak jak pisze Senion :) Także, dobierz na początek po prostu coś odpowiedniego i nie będziesz narzekać.

Po za tym weź pod uwagę, że nie będziesz strzelać z niego codziennie, ani co 3 dni, ani pewnie raz w tygodniu, tylko raz w miesiącu. Nie znudzi ci się szybko na rzecz nowego ;)

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Aarien
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-04, 18:32   

Po za tym weź pod uwagę, że nie będziesz strzelać z niego codziennie, ani co 3 dni, ani pewnie raz w tygodniu, tylko raz w miesiącu. Nie znudzi ci się szybko na rzecz nowego ;) [/quote]

Ive u mnie w okolicy jest tyle kotów,że będzie w co strzelać nawet po kilka razy dziennie :P

Wszak jasna żartuję, bo nigdy w zyciu bym nie podniosła reki na zwierzatko, chociaż te koty w mojej okolicy zaczynaja działać mi na newry.... :balrog: Ale to nie ten temat :P

dziki 
Przyjaciel Entów

Wysłany: 2011-05-04, 18:45   

http://www.centrum-luczni...&products_id=48
Ten łuk mam ja w wersji 18kg. Czyli nie „Indiański”, a „Robina”-160cm
Jest jeszcze „Diana” http://www.centrum-luczni...&products_id=48
Widzę, że tańsza! Jak kupowałem, to była droższa.
Fajne łuki! Ale niech wypowiedzą się specjaliści i doradzą.

Aarien
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-04, 18:58   

Dziki ale to jest to samo. Dwa takie same linki dałeś :/

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2011-05-04, 18:59   

Poszukaj sobie Diany ;) Ja jej używam i bardzo sobie cenię. Prosty, ładny łuk, wygodny i tani przede wszystkim.

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Tinwelin Niestell 
Bezpieczny w Lothlorien

Ulubiona Era: Trzecia
Wysłany: 2011-05-04, 19:03   

Mnie powaliły ceny strzał. A właśnie strzały. Ciągle o łukach...a strzały też ważne. Jakie najlepsze a jakie dobre na początek? Jak dobiera się odpowiednią strzałę do łuku? Jakiej wielkości i średnicy?

"Kto jeszcze nie widział zmierzchu, niech nie przysięga, że pójdzie w głąb ciemności"

"...believes it is only great power that can hold evil in check, but that is not what I have found. I found it is the small everyday deeds of ordinary folk that keep the darkness at bay. Small acts of kindness and love."

"He stood upon the bridge alone
and Fire and Shadow both defied;
his staff was broken on the stone,
in Khazad-d?m his wisdom died"

dziki 
Przyjaciel Entów

Wysłany: 2011-05-04, 19:13   

Już się poprawiam. ;-)
http://www.centrum-luczni...5&products_id=5

Aarien
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-04, 19:14   

MIODZIOOOO!!!!!

Senion 
Podróżnik przez Morię

Narodziny: yucainen minë Sulimë 43 (I)
Wysłany: 2011-05-04, 19:17   

Ze mnie taki specjalista, jak z koziej d... waltornia. Ale coś tam mogę powiedzieć. Rzeczywiście, jak nie możesz sobie sama zrobić strzał, to przygotuj się na pewne koszta. Nie bierz od razu jesionowych albo cisowych promieni, bo są za drogie. Najlepiej bukowe - są wytrzymałe i tanie. Do tego lotki paraboliczne lub te dłuższe i groty tulejkowe.
A w ogóle - http://www.luksport.pl/in...;category_id=85
http://allegro.pl/listing...ng=strza%C5%82y
I tu wybierajcie te tanie - bo i tak się pogubią, a tanich mniej szkoda :P
"W końcu jeśli dziewczyna chce iść przez życie z inną, która nosi koszule i krawaty, ujeżdża konie i ma twarz jak buldog, który zlizuje ocet z ostu, to przecież wyłącznie jej sprawa." - T. Pratchett, "Niuch"

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2011-05-04, 19:29   

Senion napisał/a:
I tu wybierajcie te tanie - bo i tak się pogubią, a tanich mniej szkoda

Popieram! Też zawsze najtańsze biorę, bo sensu nie ma droższych. Te droższe to raczej mam na pamiątke, np. jak dostanę to trzymam sobie :)

Liadon 
Włócznią Ugodzony

Plemię: Nandor
Ulubiona Era: Druga
Narodziny: Yucainen Tatya Nórui 480 (I)
Wysłany: 2011-05-05, 01:15   

juz sie wypowiedzieli za mnie w sprawie strzal muskając jedynie powierzchnie zjawisk...
no ale jak wszyscy sa zadowoleni to ok...

Ja napisalem ze polecam Dianę 10-13. odpowiednia dlugość, lądnie sie rozkląda ciężar łuku na całych ramionach. a moc taka ze daje mase frajdy i raczej szybko nie bedziesz potrzebowala wiecej.

Aarien
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-05, 08:08   

Napewno jeszcze nie raz zwrócę się do Was kochani o pomoc, ale to jak sobie cos upatrzę :)

Meliel 
Po powrocie do Bag End

Plemię: Sindar
Narodziny: 8 Lothron 282 (I)
Wysłany: 2012-06-14, 20:33   

A macie może jakiś przepis jak samemu domontować lotki do promienia? Szukam czegoś sprawdzonego...

http://www.marysia-bijou.blogspot.com/

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2012-06-15, 12:11   

Kiedyś chyba Liadon polecał jakieś specjalne urządzenie do montowania lotek. Nie pamiętam czy to miało nazwę.

Odpowiedz do tematu