Forum Bractwa Rivendell Strona Główna Forum Bractwa Rivendell
Mae govannen mellon... witamy na forum poświęconym Eldarom przy Bractwie Rivendell (Heren Nalmiristo: www.bractwo-rivendell.pl)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Ivellios Mirimafëa
2011-12-15, 19:39
Nowi członkowie Bractwa Rivendell
Autor Wiadomość
Ivellios Mirimafëa 
Kronikarz Czerwonej Księgi

Plemię: Noldor
Ulubiona Era: Pierwsza
Narodziny: Yunquëa Víressë 23. (I)
Wysłany: 2010-05-23, 13:29   Nowi członkowie Bractwa Rivendell

W tym temacie zamieszczamy informacje dla nowych osób, ale także będziemy udzielali odpowiedzi na wszelkie pytania, kierowane do nas od nich.

Zachęcam, by pytać o wszystko co interesuje nowe osoby lub chętnych do wstąpienia w szeregi Bractwa :)

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Element
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-24, 09:06   

Witaj Szarżujący Na Czele Odsieczy!
Mam pytanie, choć może nie bardzo związane z tematyką.
Co to znaczy "Walczący z Trollami"?
To już było, czy też może dopiero teraz to zauważyłam?
Pozdrawiam.

Drapiąca Się W Głowę :mrgreen:

Element
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-24, 09:16   

Aaaa... to są rangi.
Dobra już wiem. Dzięki :mrgreen:
<Zaskoczony przybysz uśmiechnął się lekko, słuchając rozmów o Tradycji Magicznego Świata>

Nanatei 
Przyjaciel Entów

Plemię: Sindar
Narodziny: 61. Hrívë 383 (I)
Wysłany: 2010-07-13, 19:18   

Jeżeli komuś niestrasznym jest przedzieranie się przez gąszcz pytań... :grin:

O co chodzi dokładnie z tymi Domami w Bractwie? Czy ten podział jest tożsamy z plemionami pojawiającymi się np. na zlocie Arda? I właściwie jak wygląda to ,,zajmowanie się wybranym zagadnieniem"? Jakie więc zagadnienia są przydzielone odpowiednim Domom?

Przez ilość informacji o różnych strukturach w świecie tolkienowskich fanów, mam już mętlik w głowie, co z czym połączyć... :hmmm:

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2010-07-14, 10:08   

Pytania zawsze warto zadawać :)

Domy są zbiorami osób, które interesują się podobnymi dziedzinami lub pracują w obrębie wybranego projektu. Na chwilę obecną mamy dwa Domy: Rysowników, który jest jeszcze organizowany, oraz Dom PHN (nazwa nieco niefortunna).

Pierwszy z Domów zajmuje się tworzeniem ilustracji, rysunków, szkiców. Drugi odpowiada za zbieranie, redakcję i wydawanie artykułów w formie e-zina Parma Hereno Nalmiristo. Każdy może należeć do ilu chce domów, w zależności od tego, czym się interesuje.

Każdy Dom ma swojego Zwierzchnika, który ustala zasady działania domu i zakres prac, którymi będzie się on zajmował. Oczywiście całość odbywa się pod kontrolą Rady Opiekunów, więc nie ma mowy o przesadnych wymaganiach lub działaniu na szkodę naszego Bractwa. Tak samo uczestnictwo w którymkolwiek Domu jest dobrowolne i służy głównie rozwijaniu swoich zainteresowań.

Jeżeli chciałabyś dołączyć do Bractwa i nie widzisz Domu związanego, z zainteresowaniem, które jest akurat Twoją pasją, to nie ma problemu. Sama możesz założyć taki dom, przedstawiając warunki jego działania Radzie Opiekunów. Dom może posiadać nawet jednego członka, więc sama możesz w nim być, a po jakimś czasie na pewno znajdą się osoby, które dołączą do Ciebie.

Teraz odpowiadając konkretniej na Twoje pytanie. Nie, to nie jest podział taki jak u Quendich na Zlocie Arda. Tamten podział odbywa się na bazie tego, skąd wybrani Quendi są. U nas Domy są osobnymi grupami zainteresowań, które mogą się wspierać umiejętnościami, tworzyć własne wewnętrzne konkursy, turnieje itd. W przypadku Quendich na Arda wybierasz jeden z domów (Imladris, Lórien, MP, Lindon), tutaj wybierasz ile ich chcesz, albo żadne. Masz dowolność działania i na pewno znajdziesz pomoc, jeżeli masz pomysł na własną inicjatywę :)

W razie czego pytaj dalej :)

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Nanatei 
Przyjaciel Entów

Wysłany: 2010-07-14, 13:33   

Dom Rysowników się organizuje, powiadasz... Hmmm.
To by mogło być coś dla mnie. :mrgreen:

Le hannon! ^^

Vendea 
Zdobywca Serca Góry

Ulubiona Era: Lata Drzew
Wysłany: 2010-07-14, 16:50   

Czy osoby należące do Domu Rysowników systematycznie muszą dostarczać swoje dzieła? (nie zawsze jest wena i chęć do rysowania)

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2010-07-14, 16:51   

Myślę, że to już świetne pytanie do Maryen, która jest Zwierzchnikiem tego Domu.

Maryen 
Członek Drużyny

Narodziny: 5 Lotesse 501 (I)
Wysłany: 2010-07-19, 20:39   

Moje kochane Elfki, ciesze się że zainteresowanie moim Domem wzrasta ;) Z racji tego obiecuje że do końca wakacji ( a może nawet dużo wcześniej) podam dokładne reguły obowiązujące w Domu Rysowników, oraz nakreślę mniej - więcej jak to ma wszystko wyglądać. Już mam pewien pomysł, ale dopóki nie poukładam sobie tego w głowie to lepiej nie będę pisać. Więc proszę o cierpliwość. Na pewno dzięki waszemu zainteresowaniu postaram się przyśpieszyć organizację mojego Domku ;) Domy sa nowymi "wytworami w naszym Bractwie, więc dopiero się rozkręcają, ale miło wiedzieć, że jest pare osób o podobnych zainteresowaniach.

*Pogromca Smoka :)
*Beerbuster ;)

Nanatei 
Przyjaciel Entów

Wysłany: 2010-07-20, 13:50   

Ach! I czy aby stać się członkiem Bractwa trzeba posiadać jakąś wyprawkę typu stroje, inne przedmioty? Umiejętności typu znajomość sindarinu, tengwaru? Czy to raczej z kolumny ,,mile widziane"? :razz:

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2010-07-20, 16:47   

To z kolumny - jak będziesz to miała, to dostaniesz szeroki uśmiech od wielu z nas i uścisk dłoni prezesa ;)

Ale bardziej serio. Zgodnie z nowymi regułami nie wymagamy niczego specjalnego. Jesteś fanką - dołączasz jeżeli chcesz. Jednak wszyscy lepiej na Ciebie popatrzą, jeżeli będziesz robiła coś więcej niż tylko oglądała film ;) Przede wszystkim książki. Stroje w zasadzie są konieczne, jeżeli wybierasz się na zlot, bo dzięki temu jeszcze milej spędza się czas. Języki - to mój konik i bardzo się cieszę, gdy ktoś się nimi zainteresuje. Dobrze mieć choćby podstawowe rozeznanie, używać typowych zwrotów :) My na prawdę nie gryziemy ;)

Nanatei 
Przyjaciel Entów

Wysłany: 2010-07-21, 11:19   

To bardzo pocieszająca wiadomość. (Jeżeli chodzi o gryzienie. XD)
Więc postaram się jeszcze o odpowiedni strój. Bo tak głupio mi będzie, bez najlichszej sukmany. :razz:

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2010-07-21, 13:13   

Czekamy z niecierpliwością na zgłoszenie :)

Liadon 
Włócznią Ugodzony

Plemię: Nandor
Ulubiona Era: Druga
Narodziny: Yucainen Tatya Nórui 480 (I)
Wysłany: 2010-11-21, 19:30   

Coś z tymi niektórymi członkami jest nie tak... Zanim Ive mnie przyjął to bylem na forum z pół roku. Fakt, pisałem pierdoły, ale bylem dość aktywnym użytkownikiem. Teraz nagle porobiło się coraz to więcej nowych członków którzy to dostali się do Bractwa po napisaniu jednej wiadomości do Ivego...

Kolega derlis ma dwa posty z czego jeden " :tb: ", to jakiś żart??

Ci członkowie przyjmowani są zbyt pochopnie...

Mam nadzieję, że podzielacie mój brak entuzjazmu.

Liad, ostatni raz poprawiam Twoje posty. Wiem, że jak Ci się chce to umiesz pisać w miarę poprawnie, ale widzę że poprzednie ostrzeżenie nic nie dało. To już jest po prostu zwykła ignorancja i lenistwo, na które nie będę przymykała oczu. Zacznij chociaż pisać zdania zaczynając od wielkich liter i poprawiaj to, co przeglądarka wyświetla na czerwono.
Elv.

moja droga, przeglądarka wszystko mi podświetla na czerwono bo mam angielską wersje i nie umiem zmienic. a jak mam sie zastanawiać nad tym czy komus sie podoba czy nie podoba że zdań nie zaczyman z dużej literki, to mi sie pisać odechciewa cokolwiek.
tak. jestem leniwy jeśli chodzi o pierdoły.

Ostatnio zmieniony przez Elvinga Istimo 2010-11-22, 16:53, w całości zmieniany 2 razy  

Finrod 
Jeździec Na baryłce

Wysłany: 2010-11-21, 20:49   

Najwyżej będą bardziej pochopnie wykluczani niż kiedyś... ;-) :!:

Odpowiedz do tematu