Forum Bractwa Rivendell Strona Główna Forum Bractwa Rivendell
Mae govannen mellon... witamy na forum poświęconym Eldarom przy Bractwie Rivendell (Heren Nalmiristo: www.bractwo-rivendell.pl)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Ivellios Mirimafëa
2010-09-06, 14:12
Film FANASY, SF, Horror..........
Autor Wiadomość
dziki 
Przyjaciel Entów

Wysłany: 2006-06-11, 20:43   Film FANASY, SF, Horror..........

WŁadca Pierścieni stał się faktem i możemy w większym lub mniejszym stopniu nim się delektować, a co poza tym? Czy "FORUMOWICZE" oglądają jakieś filmy poza WP? Jaki film FANASY, SF, Horror........ w sumie może być z jakiegokolwiek gatunku....utknął Ci w pamięci? Może być obejrzany przed laty, lub ostatnio i co Cię w nim zafrapowało, że może kiedyś sięgniesz po niego jeszcze raz, lub masz go w swojej kolekcji? :D

Fanuilos
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-13, 08:09   

Skoro może być jakikolwiek film ;) mnie najbardziej utkwił w pamięci Braveheart, a także Człowiek w żelaznej masce. Lubię filmy (pseudo)historyczne - chociaż oczywiście nie wszystkie. A z horrorów podobał mi się "Jeździec bez głowy" z Johnnym Deppem...

Elvinga Istimo 
Włócznią Ugodzony

Ulubiona Era: Druga
Narodziny: 15. Lótessë 987 (II)
Wysłany: 2006-06-13, 16:53   

Moja prywatna lista ulubionych filmów, do których chętnie wracam jest długa, podam tu tylko wybrane:
- The Blair Witch Project
- Zaklęta w sokoła
- Jeżdziec bez głowy
- Pan i Władca na krańcu świata
- Dracula 2000
- Wywiad z Wampirem
- Nieśmiertelny część 1
- Braveheart
- Piraci z Karaibów
- wszystkie części Obcego (oprócz Alien vs. Predator)

A z (naj)nowszych na liście "do kupienia" znajdują się:
-V jak Vendetta
- H-men 3

Potrafię być wredna i nic Ci do tego!

Senion 
Podróżnik przez Morię

Plemię: Noldor
Ulubiona Era: Pierwsza
Narodziny: yucainen minë Sulimë 43 (I)
Wysłany: 2006-06-13, 18:26   

Dla mnie świetny był "Edward Nożycoręki" i kreacja Johnnego w tym filmie. Potem na mojej liście jest "Jeździec bez głowy", może być "Hannibal" (chociaż "Milczenie owiec" było nieco strawniejsze...) No i oczywiście "Piraci z Karaibów"; czasem "wywiad z wampirem".
"W końcu jeśli dziewczyna chce iść przez życie z inną, która nosi koszule i krawaty, ujeżdża konie i ma twarz jak buldog, który zlizuje ocet z ostu, to przecież wyłącznie jej sprawa." - T. Pratchett, "Niuch"

Elen
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-14, 11:40   

Osobiście lubię filmy historyczne mniej lub bardziej oraz filmy umieszczone w reliach średniowiecza. Nie pogardzę też dobrym horrorem. :twisted: Co do ulubionych filmów i takich do których chętnie wracam to można zaliczyć:
♣ Van Helsinga,
♣ Draculę 2000,
♣ Wywiad z wampirem,
♣ Królową potępionych,
♣ całą sagę Gwiezdnych wojen,
♣ Kleopatrę,
♣ Fantagiro,
Oraz wiele wiele innych, do których wracam gdy mam chęć. :)

Fanuilos
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-14, 12:35   

Wywiad z wampirem też mi się podobał. Niedawno oglądałam Gothikę, niezły film, miejscami naprawdę skóra cierpła. Tak samo Ring. Ciekawy pomysł miał reżyser The Gathering z Christiną Ricci, także też polecam ;) A żeby nie było że teraz same horrory, to strasznie się uśmiałam na Indiana Jonesach i ostatnio na Legendzie Zorro ;)

Ohte
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-15, 12:25   

Ψ Van Helsing
Ψ Egzorcysta - początek
Ψ Omen (stary, nowego jeszcze nie widziałam ;) )
Ψ Doom
Ψ Wolfs Creak (czy jakoś tak :D . patologia na faktach autentycznych )
Ψ Dom woskowych ciał
na razie tyle co pamiętam :D

dziki 
Przyjaciel Entów

Wysłany: 2006-06-15, 19:11   

Widział ktoś może z horrorów: Ciemność, R-Point - Koreański, Dotyk przeznaczenia, czy Cube- 1 część, a może 6 zmysł? A co sądzicie o Obcym ( Alien)? A z Fantasy; Exkalibur, Mgły Avalonu, Conan barbarzyńca?
Ostatnio zmieniony przez dziki 2006-06-15, 19:36, w całości zmieniany 1 raz  

Ohte
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-15, 19:22   

Ciemność p[ytasz a wiesz :D (fajne było to coś co w tym domku biegało po suficie to takie milusie było \:D/ )
Cube - ba kto tego nie oglądał (fajnie mu twarz kwasem wypaliło :mrgreen: )
a 6 zmysł - szczerze to mi sie specjalnie nie podobał, tylko dzieciak pierwsza klasa do tego filmu :D

Elvinga Istimo 
Włócznią Ugodzony

Wysłany: 2006-06-16, 08:27   

Obcego wymieniłam wśród ulubionych.
Excalibur i Mgły Avalonu mi się także podobały. Choć co do tego drugiego wolę książkę.
Conana nie trawię, jak byłam młodsza, to czasem oglądałam więc mam pojęcie jak to wygląda i mogę z czystym sumieniem wyrazić swoją niechęć...

Ohte
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-16, 15:01   

oglądałam wczoraj Silent Hill
mocny film naprawdę polecam miłośnikom mocnych wrażeń
trochę to wszystko nierealne i pokręcone ale nieprzeciętne :D

Senion 
Podróżnik przez Morię

Plemię: Noldor
Ulubiona Era: Pierwsza
Narodziny: yucainen minë Sulimë 43 (I)
Wysłany: 2006-06-16, 15:41   

Rzeczywiście, Conan to niezbyt udane dzieło (barbarzyńca i część 2-niszczyciel). Silent hill jest całkiem miłe dla oka :) ale Dark Water też potrafi momentami dać po oczach... Zwłaszcza japoński oryginał.
"W końcu jeśli dziewczyna chce iść przez życie z inną, która nosi koszule i krawaty, ujeżdża konie i ma twarz jak buldog, który zlizuje ocet z ostu, to przecież wyłącznie jej sprawa." - T. Pratchett, "Niuch"

Elvinga Istimo 
Włócznią Ugodzony

Wysłany: 2006-06-16, 18:04   

Z japońskich preferuję Ring, czy raczej Ringu :)

dziki 
Przyjaciel Entów

Wysłany: 2006-06-16, 19:49   

Conan......nie gniewajcie się ale film J. Miliusa pełna wersja z piękną muzą Basila - jak ktoś chce to mogę udostępnić- jest super...!!!!!! Spójrzcie na niego - Chodzi mi wyłącznie Conan Barbarzyńca, Niszczyciel jest do bani! - nie przez pryzmat WP. Są krajobrazy, jest romantyka, jest siła i czuć potęgę Arniego. Mało mówi, ale czyny są przekonywujące. Możemy podyskutować jak oczywiście zechcecie...... Oczywiście każdy ma prawo do swojego zdania. Nie przez przypadek kolejną wersję Conana będzie reżyserował Milius, a muze poprowadzi Poledorius. Cóż szkoda, że traktujecie ten film bardzo powierzchownie....... Jest osiłek Conan i nic więcej. Nie będę narzucał swojego zdania.......bo nie o to chodzi. :rety: I tyle.....dzięki za odpowiedź na prywatne posty..........teraz zjedzą mnie motyle mniam mniam! :D

[ Dodano: 2006-06-16, 22:45 ]
Hej Elvinga! The ring, ale wyłącznie w wydaniu Japońskim.... miałem okazję oglądać go późno w nocy i były momenty, że włosy jeżyły mi się na głowie.... Polecam z ostanich Dog Soldier i R - Point.....dla mnie rewelka.. ( mam mnóstwo horrorów i naprawdę dawno mnie żaden film tak nie zaskoczył )..ale dalej uważam, że odbiór filmu to sprawa indywidualna! :lol:

[ Dodano: 2006-06-16, 22:48 ]
Ps. Widziałaś Casshern?

[ Dodano: 2006-06-16, 23:17 ]
ps2 : Mgły Avalonu nie są takie złe - jako produkcja Amer-Czeska. Z takich produkcji polecam pięknie zrobioną DIUNĘ i DZIECI DUNY - podobało mi się też Królestwo niebieskie, Król Artur, o Gladiatorze chyba nie muszę wspominać! O reszcie może kiedy indziej............... :oops:

[ Dodano: 2006-06-18, 20:08 ]
Oglądał dzisiaj ktoś Eryka Wikinga na Polsacie? A tak na marginesie oglądał ktoś Brasil ( osobiście szukam na DVD z polskimi napisami- jak ktoś ma to jestem chętny ), czy Fisher King?

Fanuilos
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-20, 07:19   

A mnie się Szósty zmysł bardzo podobał - natomiast chłopczyka nienawidzę :twisted:
Król Artur dla mnie w ogóle nietrafiony (bo chodzi o tego najnowszego z Clive'em Owenem?), bez sensu, tylko się biją. A Ringa widziałam w wersji amerykańskiej i podobał mi się oprócz wszelkich doniesieniach o śmierci koni...

Odpowiedz do tematu