Forum Bractwa Rivendell Strona Główna Forum Bractwa Rivendell
Mae govannen mellon... witamy na forum poświęconym Eldarom przy Bractwie Rivendell (Heren Nalmiristo: www.bractwo-rivendell.pl)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
LOTR Online
Autor Wiadomość
Tinwelin Niestell 
Bezpieczny w Lothlorien

Plemię: Noldor
Ulubiona Era: Trzecia
Wysłany: 2011-02-06, 19:52   

Ras i klas jest dużo do wyboru, ale nie wszystkie możliwe są do wyboru daną nacją.

Z ras to wiadomo: człowiek, hobbit, krasnolud i elf. Każda rasa ma oczywiście swoje plusiki i minusy. Najmniej opłaca się grać elfem...<totalnie zniszczyli tą rasę pod każdym względem > a najbardziej...hm...najbardziej człowiekiem. Tak się mówi...ale ja i tak gram elfem :razz: Jako ciekawostkę może powiem, że i tak jest najwięcej kręci się elfów bo mają najfajniejsze ubrania, outfity i domy :D

Co do klas to sporo...
Capitan - tylko człowiek ma to klasę dostępna. Jest postacią walczącą dwuręczna bronią, ma pomagiera, który nosi sztandar. Ta klasa głównie opiera się na supporcie, czyli okrzyki, podleczy a i trochę obrażeń też zrobi.

Burglar - nic innego jak złodziej. Podkrada się, zabija zza pleców itp. Dostępny tylko dla hobbita i człowieka

Champion - tu już można zagrać każdą rasą. Używa dwóch jednoręcznych broni, choć i może nawet dwuręczną (ale się nie opłaca) po 20 lvl może używać łuku. Postać bardzo ciekawa, grywałam nią jakiś czas. Duży DPS naprawdę polecam, jeżeli chodzi o postać w zwarciu

Guard - typowy obrońca. Miecz czy topór i tarcza...naprawdę dobry jeżeli ktoś lubi takie postacie. Ściąga szybko uwagę mobów i duża wytrzymałość na ciosy. Dostępna również dla wszystkich ras

Loremaster - postać skupiająca się na czarach, ale głównie tych z buffami i debuff. Wzywa swoich podopiecznych (kruk, niedźwiedź, ryś i kuna bodajże zależnie oczywiście od lvl). Można grać elfem bądź człowiekiem

Minstrel - postać lecząca i buffująca. Ciekawa i pomocna. Minstrelem może być każdy. Ale moim zdaniem ta postać już w grze jest niepotrzebna od kiedy wprowadzono klasę Rune-keepera, ale o tym za chwilę. Jedyna postać która może posiadać przeróżne instrumenty muzyczne i ich oczywiście używać.

Teraz dwie klasy które, można używać tylko za wcześniejszym wykupieniem przez TP (Turbine Pionts)

Rune-keeper - postać jak dla mnie osobiście genialna. Leczy i to już konkretnie. Nie to co Minstrel po 2-5 na sek. tylko po 20 na sek. Poza tym Rune-keeper może używać zaklęć (naprawdę mocnych) mrozu, ognia, błyskawicy. Polecam jak najbardziej. Dostępna tylko dla krasnoluda i elfa

Warden - walczy włóczą i tarczą, dostępny ma również oszczep. Postać zbliżona do obrońcy. Bardzo ciekawie jest tam tworzenie kombosów. Postacie dla człowieka, elfa i niziołka.

To tak w szczegółach o klasach. Jeżeli początkowa postać a lubisz zwarcie to champion, jeżeli odległość to loremaster według mnie oczywiście. Ale każdy powinien po swojemu się kierować.

System walk:
na ogół PvE...aż do 20 lvl. Potem zaczynają się tzn Skirmisch. Można wykonywać samemu, w dualu lub w większej grupie. Dostępne są również inne rady np GB. Ale to już musi być cała grupka 6 osób aby dać radę. Zdobywa się specjalne punkty i za to wykupuje się rarowe itemy.
PVP w każdej chwili dostępne, jeżeli tylko drugi gracz będzie chciał się z Wami zmierzyć.
Jeżeli jesteś VIP-em czyli płacisz co 30 dni kasę za grę, masz dostępną opcję Monster Play. Czyli możesz stworzyć postać złej strony i napadać wolne ziemie w Śródziemiu. Niestety więcej nic nie wiem, bo nie miałam przyjemności takiej gry.

Gildie...jak najbardziej, zwane są tu kinschip'ami. Na każdym serwerze jest polski kinschip więc nie będzie problemu, aby porozmawiać z rodakami i się czegoś nowego dowiedzieć. Ja zapraszam na Eldar i do Gwardii Ithilien. Jesteśmy dość młodym kinschipem, ale ludzie zgrani, doświadczeni i często chodzimy na rajdy. Wymiana między postaciami potrzebnych produktów za darmoszkę ;)

Crafting...oczywiście. Jest tego duuuużo i nie wszystko pamiętam. Ogólem wybierając ze wszystkich zajmujesz się tylko trzema z góry ustalonymi i przypisanymi do siebie. Można wykopywać skały, ścinać drzewa, uprawiać pole oraz poznawać "dzieje" tzw scholar. Możesz tworzyć zbroje lekkie i średnie, oraz ciężki, możesz tworzyć broń z metalu i drewna. Można robić mikstury, klejnoty( pierścieni obrączki i naszyjniki). Jest tego naprawę dużo i zazwyczaj wykonuje się tylko dwa z trzech, bo zawsze tylko dwa są ze sobą powiązane, a trzeci dodatkowy np ścinanie drzewa i wykonywanie broni z tego drewna oraz wykopywanie kamieni. Najbardziej opłacalne jest robienie biżuterii, ale też i praktyczne jest robienie ciuchów. Ale każdy oczywiście sam wybiera co mu bardziej leży do roboty :)

W LotrO można zająć się w wolnej chwili hobby - łowieniem ryb. Jest do zdobycia w tym lvl, ryby można zjeść po wcześniejszym przygotowaniu, oraz dostajemy tytuły za osiągnięcia w hobby.

Można wykupić swój własny dom, co za tym idzie opłacać go co miesiąc. W domku masz dodatkową skrzynie na rzeczy i oczywiście ozdabiasz dom według uznania. Wieszasz obrazy, swoje trofea itp. Można mieć dom w Bree (ludzi) w Thorin Halls (krasnoludy) Ered Luin (elfy) i Shire (niziołki). Oczywiście najładniejsze to domy elfów ^^

Chyba to wszystko jak na początek. Jest tego dużo dużo więcej...tak jak tytułu, deedy i traits....Ale o tym może później...bo właśnie zaczyna mi się GB :D

"Kto jeszcze nie widział zmierzchu, niech nie przysięga, że pójdzie w głąb ciemności"

"...believes it is only great power that can hold evil in check, but that is not what I have found. I found it is the small everyday deeds of ordinary folk that keep the darkness at bay. Small acts of kindness and love."

"He stood upon the bridge alone
and Fire and Shadow both defied;
his staff was broken on the stone,
in Khazad-d?m his wisdom died"

Daeruth 
Jeździec Na baryłce

Plemię: Nandor
Ulubiona Era: Lata Drzew
Wysłany: 2011-02-07, 08:38   

Hmm... Nie ma takiego serwera u mnie na liście... Mam tylko te, które wcześniej Ivelios wymienił. Czy aby na pewno na początku brałaś język lokalny angielski xD? W innych MMO niejednokrotnie język zmieniał serwery xD.

Tinwelin Niestell 
Bezpieczny w Lothlorien

Wysłany: 2011-02-07, 09:37   

Nie. Ale jeżeli masz te serwery co Ivellios wcześniej podawał, to masz amerykańską wersję. Bym musiała troszkę poszperać i dowiedzieć się czy możesz jakoś to sam zmienić, czy niestety będzie konieczne ściągnięcie europejskiej wersji.

Jeżeli chodzi o wybieranie języka...to nawet sobie nie przypominam, że coś takiego wybierałam. No jeżeli wybierałam to i tak pewne angielski ( a nie np. niemiecki czy francuski) bo polskiego oczywiście nie ma.

Ja logowałam się i ściągałam wszystko z tej strony http://www.lotro.com/free.php? ale można i z tej http://community.lotro-europe.com/full_client.php . Ale ogólnie polecam tą pierwszą.

P.S

Poszukałam, ale niestety nic konkretnego nie znalazłam. Jeżeli ściągałeś clienta w okresie dużych problemów lub przed wypuszczeniem darmowego LotrO Europejskiego i kilka dni po mogło się trafić tak, że pobrałeś wersję amerykańską. Wiele osób miało takiego "pecha", kiedy nie wszystko jeszcze grało. Jak widać firmie Codemaster bardzo spieszyło się z wypuszczeniem F2P , no i z tego powodu dużo niedociągnięć.

Jeżeli chodzi o granie na serverach europejskich niestety nie ma takiej możliwości, mając clienta amerykańskiego. Możesz próbować wejść na swoje konto (najszybciej to zrobisz wchodząc przez okno logwania do gry i na górze, którąś z opcji kieruje Cię na konto) i tam jeżeli coś będzie możliwe to pozmieniać na europejskie. Nie wiem czy to na 50% nawet jest możliwe, ale próbować zawsze można. Jeżeli nic się nie uda...niestety trzeba pobrać clienta europejskiego.

Jeżeli będą jakieś problemy pisz, coś się wymyśli ja już ich dużo pokonałam w tej grze. Ale warto! Naprawdę!

"Kto jeszcze nie widział zmierzchu, niech nie przysięga, że pójdzie w głąb ciemności"

"...believes it is only great power that can hold evil in check, but that is not what I have found. I found it is the small everyday deeds of ordinary folk that keep the darkness at bay. Small acts of kindness and love."

Daeruth 
Jeździec Na baryłce

Wysłany: 2011-02-09, 08:04   

No już mi wszystko trybi. Jakoś się szybko ściągało te 10 gb xD. Jaki nick masz na tym serwie?

Ivellios Mirimafëa 
Kronikarz Czerwonej Księgi

Ulubiona Era: Pierwsza
Narodziny: Yunquëa Víressë 23. (I)
Wysłany: 2011-02-10, 15:06   

A ja gram na Eldarze prawda, Tinwelin? Nie było mnie tam od wieków :( Seonaid - dołączysz do nas, to może faktycznie uda się kiedyś umówić na granie :D

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Tinwelin Niestell 
Bezpieczny w Lothlorien

Wysłany: 2011-02-10, 17:21   

Niestety Ive. Graliśmy na Lurelinie...nikt nie dołączył do Nas i w sumie później Twój brak czasu spowodował samotne moje bieganie po Ered Luin.

Po paru tygodniach przeniosłam się na Eldara bo miałam tam z kim grać...a teraz już na stałe związałam się z kinshipem.

Może przekonam Cię zmianą serwera tym, że całkowicie zmienił się prolog przejścia i nie będziesz przechodził tego samego po raz setny.

Ja staram się być codziennie (tak mnie to wciągnęło) ale ostatnio coraz mniej mam czasu na cokolwiek :(

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2011-02-10, 17:43   

Hmmmm to mi się na razie nie chce, ale ferie idą... może przysiądę do gry. Tylko, że znowu będę musiał i tak robić początek takiego tam badziewia - gonienie za wilkami, tymi bawołami czy innymi. Ehhhh już na samą myśl się odechciewa. Te questy wydają się w miarę znośne tylko za pierwszym razem, a nie za 5 :/

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Tinwelin Niestell 
Bezpieczny w Lothlorien

Wysłany: 2011-02-10, 18:06   

Hyh to powiem, że zawsze możesz porzucić te q i iść inne robić np. stworzysz elfa a będziesz robić zadania od hoobitów...w sumie to się bardziej opłaca. Ale ja nie polecam akurat hobbitów. Jak dla mnie tam wszystko jest zbyt zawiłe i się połapać nie można

I nikt też nie każe robić Wam questów... przyjdę zabiorę Was na moje mapki na lvl np 20 i zapewniam, że nudno nie będzie. Najważniejsze, aby zrobić fabularne questy.

No pocieszenie podam, że ja te q już robiłam (tak aby nie skłamać) 7 razy. Najpierw na Laurelinie, a potem na Eldarze parę postaci.

Daeruth 
Jeździec Na baryłce

Wysłany: 2011-02-10, 19:59   

Hmm... mam parę pytań odnośnie gry, które się pojawiły ni stąd xD. Da się pisać bezpośrednio do osób w grze, coś jak whisper w innych. Czy w każdym mieście są trenerzy oraz co to jest to całe Kinship i Deedsy?
A tak wogóle to gram kapitanem, Fearuth.

Tinwelin Niestell 
Bezpieczny w Lothlorien

Wysłany: 2011-02-10, 21:14   

Tak jest taka możliwość w rozmowach. Od tego służy komenda : /tell <nic osoby> czyli /tell Valyarein.

Nie we wszystkich miastach są trenerzy. Ale w większości je znajdziesz, głównie tych większych miastach.

Kinship to gildia ;)

Zaś Deeds...tu już tak łatwo nie jest z wyjaśnieniem. Deedy można otrzymać po ukończeniu specjalnych (nazwijmy to ) questów. Głównie polegają one na zabiciu określonej ilości mobów lub odnalezieniu miejsc na mapie, lub odnalezienie obiektów. Warto je robić, gdyż dają darmowe TP - Turbine Pionts, za które kupuje się w Lorto Store rarowe itemy.

Daeruth 
Jeździec Na baryłce

Wysłany: 2011-02-11, 14:44   

Hmm natrafiłem już póki co na ostatnie pytania-chyba... PIerwsze: co to jest/są traits czy jakoś tak? To coś jak talenty w WoW'ie albo coś do ulepszania skilli postaci?
Drugie dotyczy systemu dungeonów/instancji. Od którego lvla są dostępne, istnieje jakaś wyszukiwarka graczy, która od razu ich łączy i przenosi do danej insty. I jak ogólnie w LOTRO to wygląda, podobnie do innych MMO?

Tinwelin Niestell 
Bezpieczny w Lothlorien

Wysłany: 2011-02-11, 16:45   

Niestety nie grałam (albo i stety ;) ) w WoW-a więc nie mogę porównywać do tej gry, a nawet się nie ośmielę do tego czegoś cukierkowatego porównać LotrO.

Traits'y są to specjalne skille stworzone i przydzielone dla każdej z ras. Zdowywamy je poprzez pokonanie odpowiedniej ilości rasowych przeciwników np. goblinów, orków czy pająków. Liczba pokonanych przeciwników zostaje nam naliczona, dopiero gdy pojawi się wiadomość o danym traits'ie. Dają one jakieś konkretne bonusy. Listę traits'ów do każdej z ras można znaleźć na tej

stronie

Dungeony...już od pierwszych lvl są dostępne (mówię tu głównie o lokacjach gdzie zostaje się przeniesionym z questów fabularnych). Takie typowe dungeony zaczynają się od lvl 20 i zwane są one skirmisch'ami. Aby do nich wejść najpierw trzeba przejść tutoriala, a osobę od której się tego uczysz znajdziesz za południową bramą w Bree (Skirmisch Camp). Skirmishe w każdej chwili można włączyć (znajduje się odpowiednie okno na dole po prawej stronie przy plecakach dopiero po 20 lvl). Możesz wykonywać je samemu, z drugą osobą, małym fellowshipem lub dużym.
Godne lokacje dungeonów do polecenia to Barrows-Downs, ze względu na spotykane tam itemy do reputacji ludzi z Bree.

Daeruth 
Jeździec Na baryłce

Wysłany: 2011-02-11, 18:55   

Hmm... jednakże chciałbym się dowiedzieć czegoś o tych traitsach i chyba wiem jak to wytłumaczyć. A tak wogóle to porównywanie WoW'a i LOTRO nie jest takie bezsensu, bowiem Blizzard korzysta z tego co się pojawi w LOTRO aby ulepszyć WoW'a i to już od kilku lat xD.
A wracając do tematu tam są te traitsy klasowe podzielone na jakby czy ja wiem "podtraisty", które rozumiem jako coś w zasadzie specjalizacji klasy w supporcie czy damage, dzięki czemu nasza postać jest efektywniejsza. Mam rację?
A i jeszcze coś wpadło mi do głowy. W każdy mieście są jakieś cokoły, które jakby zapisują cię do danego miasta. O co w tym chodzi? Dzięki temu tam się odradza po śmierci czy jak?
Hmm i jak wygląda system PvP jeśli jest wogóle?

Tinwelin Niestell 
Bezpieczny w Lothlorien

Wysłany: 2011-02-11, 22:49   

Te "cokoły" to jest tak jakby portal. Do tego masz mapę (dostaje się ją po ukończeniu pierwszej instancji) i jak ją użyjesz przeniesiesz się do danego "cokołu" a tak dokładnie to Milestones.

Nie zrozumiałam o co Ci chodzi z tymi "podtraistami". To nie są pod trairty, to tylko różne ich grupy (Jeżeli o to chodzi). Każdy daje Ci pasywną umiejętność.

Jeżeli chodzi o odradzanie się po śmierci...przenosisz się automatycznie do najbliższego kręgu z kamieni. Ale jest taka możliwość przy pierwszym zgonie, że możesz się odrodzić w tym samym miejscu gdzie zgoniłeś. Używa się tego raz na godzinę.

Nie wiem czy o PvP już nie wspominałam...PvP dostępny jest już na samym początku. Zaznaczasz gracza prawym i wybierasz "Spar". Jak na razie tylko o tym wiem.

Polecam też czytanie podpowiedzi, które pojawiają się czasami, gdy coś dzieje się lub używasz czegoś po raz pierwszy. Czasami znajdują się tam ciekawe informację. A jak coś to służę radą :)

PS. A tak na marginesie to nie chce porównywać WoWa do LotrO właśnie też i z tego powodu, że LorO jest nowszą grą niż odwieczny WoW, a i tak muszą kraść pomysły od innych gier. Ja należę do osób any-WoW i wszystko co jest z tym związane. Jak dla mnie nie ma gorszego MMO od WoWa i naprawdę nie wiem jak można w to grać...ale oczywiście to tylko moje zdanie.

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2011-03-12, 12:00   

Serwer: Eldar :) Gra tam Tinwelin, ja też pewnie będę.

Odpowiedz do tematu