Forum Bractwa Rivendell Strona Główna Forum Bractwa Rivendell
Mae govannen mellon... witamy na forum poświęconym Eldarom przy Bractwie Rivendell (Heren Nalmiristo: www.bractwo-rivendell.pl)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
LOTR Online
Autor Wiadomość
Ivellios Mirimafëa 
Kronikarz Czerwonej Księgi

Plemię: Noldor
Ulubiona Era: Pierwsza
Narodziny: Yunquëa Víressë 23. (I)
Wysłany: 2011-03-12, 17:55   

Ja siedzę znowu w tym Edhelionie czy jak mu tam i znowu robię durne questy. Ta gra, grana po raz 5 już nie jest w ogóle ciekawa. Mimo, że teraz questy są zupełnie inne, to w zasadzie się je przeklikuje na zasadzie: akceptu, idź, kliknij zakończ, akceptuj, idź... itd. Nuda totalna. Chyba wolę poświęcić się Baldurowi na nowo, albo choćby NWN.

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Eruchínvaron 
Gość władcy Niedźwiedzi

Plemię: Dúnadan
Ulubiona Era: Trzecia
Wysłany: 2011-03-14, 08:33   

Ja przeważnie jestem obecnie aktywny tylko w weekendy z powodu nauki. Wkurza mnie że kapitan mnie może używać łuku. Dlatego będę miał raczej drugą postać myśliwego. Dziwne że tak szybko mnie znalazłaś Valyario. I to w najmniej oczekiwanym momencie ( śmierć przy walce z pajączkami ;-) ).

Tinwelin Niestell 
Bezpieczny w Lothlorien

Wysłany: 2011-03-14, 09:53   

Jeżeli interesuje Cie postać walcząca, która też używa łuk (od 20 lvl) to polecam chempiona.

"Kto jeszcze nie widział zmierzchu, niech nie przysięga, że pójdzie w głąb ciemności"

"...believes it is only great power that can hold evil in check, but that is not what I have found. I found it is the small everyday deeds of ordinary folk that keep the darkness at bay. Small acts of kindness and love."

"He stood upon the bridge alone
and Fire and Shadow both defied;
his staff was broken on the stone,
in Khazad-d?m his wisdom died"

Eruchínvaron 
Gość władcy Niedźwiedzi

Wysłany: 2011-03-14, 16:56   

Noto w takim razie bede mial 3 postacie. Ale w championie nie podoba mi się to że urzywa on tak jakby 2 mieczyków. No dobra ale zdzierże. Skoro polecasz to w takim razie zacznę od nowa skupiając się na championie.

Tinwelin Niestell 
Bezpieczny w Lothlorien

Wysłany: 2011-03-14, 17:26   

To nie jest powiedziane, że musisz używać dwóch broni. Jak dobrze pamiętam to na lvl 20 (chyba, że 15 już na prawdę dawno nie grałam champem) będziesz mógł się nauczyć skilla pasywnego w używaniu wszystkich broni. Nauczysz się skilla, kupujesz odpowiednią broń i do walki :D

A jeżeli będziesz chciał zrobić trzy postacie, musisz wykupić konto premium. F2P umożliwia stworzenie i posiadanie tylko dwóch postaci. Jak zdobyć konto premium? Już wkrótce powinnam coś napisać więcej na stronkę Bractwa. A teraz jedynie mogę podpowiedzieć, że trzeba wykupić punkty TP lub wpisać kod aktywacyjny z gry pudełkowej.

Co do postaci. Jeżeli chcesz wiedzieć czy dana postać (klasa) jest odpowiednia dla Ciebie, niestety musisz dojść do 15 lvl i ukończyć swojego questa rasowego. To jest jakby poziom, który decyduje o wszystkim.

Champ jest postacią bojową, z umiejętnością łuczniczą. Na wysokich lvl ta postać może zastąpić w niektórych sytuacjach guarda.
Capitan zaś, to postać suupurtująca, czyli wspomagająca. Rzuca dobre morale dla drużyny, a czasami może zająć miejsce champa (tylko jeżeli chodzi o walkę i obrażenia). Ale to już jest kwestia wprawy gracza i wybranej drogi w traitsach.

"Kto jeszcze nie widział zmierzchu, niech nie przysięga, że pójdzie w głąb ciemności"

"...believes it is only great power that can hold evil in check, but that is not what I have found. I found it is the small everyday deeds of ordinary folk that keep the darkness at bay. Small acts of kindness and love."

Eruchínvaron 
Gość władcy Niedźwiedzi

Wysłany: 2011-03-14, 18:10   

Widzę że się nieźle na tym znasz. No dobra mam do ciebie liste pytań :
1. Czy można kasować postacie ?
2. Jak to jest z tymi końmi od którego lvl można na nich jeździć ile kosztują gdzie można je kupić i czy są potrzebne do tego punkty premium?
3. Kiedy kończą się questy rasowe ?
4. Czy do łuku trzeba dokupywać strzały ?
5. Co dają punkt premium ?
6. Czy to prawda że w wersji darmowej można grać tylko do 50 lvl ?
7. Jak jest rozbudowana kaska czyli ta złota srebrna i miedzian moneta? Przelicznik
8. Od jak dawna grasz w lotro ? :?:
Ostatnio zmieniony przez Eruchínvaron 2011-03-14, 20:29, w całości zmieniany 1 raz  

Daeruth 
Jeździec Na baryłce

Plemię: Nandor
Ulubiona Era: Lata Drzew
Wysłany: 2011-03-14, 20:28   

Na kilka pytań ja ci odpowiem xD.
Można kasować postacie. Na jednym koncie na danym serwerze możesz mieć 2 postacie.
Konie są za punkty premium. Aczkolwiek w paczce w bagu chyba na 5 lvl będziesz mieć konia na 24 h od momentu rozpakowania.
Questy rasowe są cały czas bodajże, choć pewności nie mam bo dług nie grałem xD.
Strzał chyba nie trzeba przynajmniej ja moim łucznikiem nie musiałem...
punkty premium dają różne bajery i itemy jak chociażby konia na stałe.
W darmowej do 60 z tego co kojarze.

Eruchínvaron 
Gość władcy Niedźwiedzi

Wysłany: 2011-03-14, 21:25   

Z tym koniem to szkoda :( A jaki jest podzia? z monetami z?ota moneta to 1000 czy może je się wykupuje za punkty premium ?

Tinwelin Niestell 
Bezpieczny w Lothlorien

Wysłany: 2011-03-14, 22:06   

To może ja odpowiem na wszystkie pytania i sprostuje co trzeba ;)

Cytat:
1. Czy można kasować postacie ?

Naturalnie. W głównym oknie pod stworzeniem nowego charakteru jest "Delate". ten przycisk po wybraniu danej postaci usunie ją.

Cytat:
2. Jak to jest z tymi końmi od którego lvl można na nich jeździć ile kosztują gdzie można je kupić i czy są potrzebne do tego punkty premium?

Już na samym początku (po przejściu prologu czyli ok. 6-7 lvl) dostajesz paczuszkę - prezent. Gdy ją otworzysz, otrzymasz darmowego konia na 24h oraz na jedną godzinę możliwość korzystania ze Stable Masters za darmo.
Jeżeli chodzi o konia na stałe, jest już trudniej. Można używać dopiero od 8 lvl, ale musisz dotrzeć do miejscowości położonej na północ od Bree dokładnie to Hengstacer Farm. I tam kupujesz u Éogara konia (za 220 srebra) i dodatkowo musisz wejść na Lotr Store i tak zakupić, za Turbine Points - Tp - riding skill (jakieś 95 TP).

Jak zdobyć TP? Najtaniej to wykonywać questy i zabijać moby zawarte w deedach.

Cytat:
3. Kiedy kończą się questy rasowe ?

Te zadania są do ostatniego lvl - więc obecnie do 65 lvl. Ale nie są na każdym poziomie. Zaczynają się od 15 lvl i co kolejne 15 lvl dostaniesz następny.

Cytat:
4. Czy do łuku trzeba dokupywać strzały ?

Strzały się nie kończą - bo ich nie ma. W ekwipunku masz tylko łuk lub kuszę.

Cytat:
5. Co dają punkt premium ?

Nie ma takich punktów. Możliwe, że chodzi Ci o punktu TP. Za nie kupujesz różne przydane i unikatowe rzeczy w Lotr Store.

Cytat:
6. Czy to prawda że w wersji darmowej można grać tylko do 50 lvl ?

Nie. Możesz nabić najwyższy lvl - czyli 65. Ale jest to utrudnienie, bo od 30 lvl kończą się questy i musisz je wykupić w Lotr Store za TP.
Jeżeli nie chcesz wykupować dodatkowych zadań, pozostaje Ci jedynie przyłączanie się do grupówek takich jak GB (od 20 lvl) i GA (od 32 lvl) i skirmiszy (od 20 lvl).

Cytat:
7. Jak jest rozbudowana kaska czyli ta złota srebrna i miedzian moneta? Przelicznik

Na to na razie nie jestem w stanie odpowiedzieć. Nigdy się tym nie interesowałam. Ale obiecuje, że niedługo się dowiem i powiem ;)

Cytat:
8. Od jak dawna grasz w lotro ?

Tak po prawdzie jak pojawiło się F2P, czyli od grudnia 2010. Ale dopiero tak od miesiąca, wciągnęło mnie poważnie.

Eruchínvaron 
Gość władcy Niedźwiedzi

Wysłany: 2011-03-14, 22:20   

na wszystkie pytania odpowiedzia?aś zrozumiale ale niektórych zwrotów wogóle nie rozumiem ale do tego jeszcze dojde ;) Teraz na chwilę obecną ostatnie pytanie ,,jak to jest z tymi domami ? ".

Tinwelin Niestell 
Bezpieczny w Lothlorien

Wysłany: 2011-03-14, 22:38   

Domy dostępne są w podstawowych instancjach, czyli Bree - domostwa ludzkie, Shire - domki hobbitów, Thorin Hall's - domy krasnoludów i koło Dulliond - domostwa elfów.

Oczywiście, możesz mieszkać, gdziekolwiek będziesz chciał. Można posiadać tylko jeden dom na swoim profilu na określonym serwerze.

Aby kupić dom musisz jedynie spełnić jeden warunek - mieć co najmniej 2 szt golda. Za to kupisz podstawowy dom. Jeżeli uzbierasz co najmniej 7 szt gold. będziesz mógł zakupić dom luksusowy.

Różnią się one pomieszczeniami - dom luksusowy ma trzy pokoje i możliwość wykupienia dwóch skrzyć do domu. A dom standardowy ma tylko dwa dość małe pomieszczenia i jedynie jedną skrzynię.

Za posiadanie domu płacisz czynsz, a jest on uzależniony od tego jaki masz dom i w jakiej okolicy jest umiejscowiony. Przy zakupie domu jest informacja ile będzie Cię kosztowało jego utrzymanie.

Jest jeszcze dom gildiowy - ale o nim nie wspominam. Możesz z niego korzystać jeżeli należysz do jakiejś gildii - kinshipu. Oczywiście możesz być jego właścicielem, gdy stworzysz własny kinship i osiągnie poziom 7 (czyli po jakiś 3 miesiącach)

P.S Jeżeli nie rozumiesz jakiś moich skrótów to pytaj śmiało =] ja już się przyzwyczaiłam do slangu LOTRO. I zapewne będą przydatne podczas gry

Eruchínvaron 
Gość władcy Niedźwiedzi

Wysłany: 2011-03-15, 08:38   

Zabijać moby zawarte w deedach, GB (od 20 lvl) GA (od 32 lvl) i skirmiszy (od 20 lvl), kinship. Chwilowo tyle jak coś to dodam potem na tym poście.

Tinwelin Niestell 
Bezpieczny w Lothlorien

Wysłany: 2011-03-15, 10:37   

To już tłumaczę:

Deed - specjalne zadania, misje. Aktualne do wykonania znajdziesz w panelu Deed Logs.

Cytat:
Zaś Deeds...tu już tak łatwo nie jest z wyjaśnieniem. Deedy można otrzymać po ukończeniu specjalnych (nazwijmy to ) questów. Głównie polegają one na zabiciu określonej ilości mobów lub odnalezieniu miejsc na mapie, lub odnalezienie obiektów. Warto je robić, gdyż dają darmowe TP - Turbine Pionts, za które kupuje się w Lorto Store rarowe itemy.

Kinship-
Cytat:
Gildie...jak najbardziej, zwane są tu kinschip'ami. Na każdym serwerze jest polski kinschip więc nie będzie problemu, aby porozmawiać z rodakami i się czegoś nowego dowiedzieć. Ja zapraszam na Eldar i do Gwardii Ithilien. Jesteśmy dość młodym kinschipem, ale ludzie zgrani, doświadczeni i często chodzimy na rajdy. Wymiana między postaciami potrzebnych produktów za darmoszkę

GB (od 20 lvl) - Great Barrow czyli kurhany . Można tam iść samemu i wchodzić do środka grobowców, gdyż dropy z potworów nazywane Barrows Items, wymieniamy w Bree na reputację u ludzi z Bree. Dodatkowo od 20 poziomu udostępnione są grupówki zwane właśnie GB. Są do wyboru trzy instancje, gdzie przemierzamy właśnie te kurhany i naszym celem jest unicestwienie ostatecznego bossa. Więcej o GB znajdziecie tutaj: http://lotro-wiki.com/index.php/Great_Barrows

GA (od 32 lvl) - Garth Agarwen - kraina położona w Lone-Lands, na wschód od Bree Lands. Tam też znajduje się kolejna instancja dla drużyny. W GA zdobywamy specjalną markę, którą możemy wymienić na niebieski (najlepszy przedmiot oprócz legendary) item.

skirmish (od 20 lvl)

Cytat:
Takie typowe dungeony zaczynają się od lvl 20 i zwane są one skirmisch'ami. Aby do nich wejść najpierw trzeba przejść tutoriala, a osobę od której się tego uczysz znajdziesz za południową bramą w Bree (Skirmisch Camp). Skirmishe w każdej chwili można włączyć (znajduje się odpowiednie okno na dole po prawej stronie przy plecakach dopiero po 20 lvl). Możesz wykonywać je samemu, z drugą osobą, małym fellowshipem lub dużym.

P.S Większość cytuję, bo już wcześniej o tym pisałam w tym temacie ;)

Eruchínvaron 
Gość władcy Niedźwiedzi

Wysłany: 2011-03-20, 13:43   

15 lvl championem i questy są na takim poziomie że ledwo daje rady. Gdzie teraz jesteś ? Mnie w tej chwili będzie trudno znaleźć. Kręcę się w okolicach Bree i Shire. Piękny klimacik i ta muzyka. Coś pięknego :elessar:

Tinwelin Niestell 
Bezpieczny w Lothlorien

Wysłany: 2011-03-20, 16:16   

Jeżeli skończyłeś quest rasowy, oraz pierwsze quest I booka (te z Aragornem) to powinieneś udać się do Booklandu a potem do Starego Lasu. Możesz również zrobić zadania od ludzi na reputację u nich w okolicy Southern Bree-Fields. Jak coś to odezwij się do mnie to pomogę ;)

Odpowiedz do tematu