Forum Bractwa Rivendell Strona Główna Forum Bractwa Rivendell
Mae govannen mellon... witamy na forum poświęconym Eldarom przy Bractwie Rivendell (Heren Nalmiristo: www.bractwo-rivendell.pl)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Nowe logo dla PHN
Autor Wiadomość
Tinwelin Niestell 
Bezpieczny w Lothlorien

Plemię: Noldor
Ulubiona Era: Trzecia
Wysłany: 2011-09-13, 14:07   

Czekamy, czekamy na kolejny projekt Vendea i innych też oczywiśćie :smile:

"Kto jeszcze nie widział zmierzchu, niech nie przysięga, że pójdzie w głąb ciemności"

"...believes it is only great power that can hold evil in check, but that is not what I have found. I found it is the small everyday deeds of ordinary folk that keep the darkness at bay. Small acts of kindness and love."

"He stood upon the bridge alone
and Fire and Shadow both defied;
his staff was broken on the stone,
in Khazad-d?m his wisdom died"

Olórin 
Zdobywca Serca Góry

Wysłany: 2011-09-14, 01:49   

Vendeo Twoja grafika bardzo mi się podoba (Maryen mówi, że jest śliczna!!!! :arwen: ), jednak uważam, że bardziej nadaje się na reklamę PHN-ka (np. na stronie) niż na logo ze względu na zbyt dużą złożoność obrazka :ent:

Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended.

Ivellios Mirimafëa 
Kronikarz Czerwonej Księgi

Ulubiona Era: Pierwsza
Narodziny: Yunquëa Víressë 23. (I)
Wysłany: 2011-09-14, 07:13   

O! Właśnie tego mi brakowało: to przypomina plakacik reklamujący, albo zwyczajnie bannerek :) Dopracuj i podeślij, na pewno się przyda :)

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Duli
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-14, 17:15   

To ja też wrzucę coś od siebie. Do końca nie jestem zadowolona bo mało w nich nowatorskości. Jak znajdę trochę czasu to pomyśle może jeszcze nad czymś.

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2011-09-14, 20:41   

Ciekawie wygląda ta druga propozycja. Kojarzy się z księgą ziemia pod drzewem. Tylko jeszcze napis taki jakiś jest nijaki w tym. Aha... Parma Hereno Nalmiristo jak już ;) Może i ja coś w końcu naskrobię, bo trochę wolnego czasu łapię od jutra.

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Duli
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-14, 21:01   

Czyli jednak widać księgę. To dobrze bo myślałam, że jest niewidoczna. Co do napisu to bałam się kiczowatych czcionek szczerze powiedziawszy i wybrałam klasyczną żeby nie przekombinować. Bystre masz oko Ive ;) Później to poprawie.

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2011-09-14, 21:09   

Czcionka nie jest zła akurat, bo też nie szedł bym w jakieś przekombinowane, mało czytelne. Chodzi mi raczej o odległość napisu od obrazka. Może jakoś z tym pograć, może z wielkością liter, odstępami. Mam wrażenie ciasnoty i takiego upychania napisu na siłę. Sama grafika drzewka z księgą bardzo mi się podoba. Ciekawa symbolika i układ kwadratowy logo pozwalają wykorzystać je w różny sposób w materiałach promocyjnych. Gnieć to koniecznie.

Co do pierwszego: mniej kojarzy się z PHN-em. Też rozumiem koncepcję elfki z tą "burzą mózgów", ale nie wiem, czy pasuje. Choć z drugiej strony nie musimy tu mieć koniecznie księgi (takie ograniczanie się byłoby głupotą). Podoba mi się ta postać. Rysowałaś ją od zera pod to logo? :) Nie wiem czemu, ale nie zapada mi w pamięć to pierwsze, choć jest też całkiem ładne. Widać, nie do końca mi pasuje do PHN-a, jego klimatu itd. Prędzej takie logo widziałbym w jakimś serwisie sieciowym, może konwencie poświęconym kwestiom Tolkienowskim.

Duli
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-15, 14:56   

Ciasnota możne jest spowodowana brakiem przestrzeni pod samym napisem co optycznie unosi go do góry. Powinnam to skorygować. Co do niego samego to gdy zwiększałam światło między literami sam napis, przynajmniej w moim odczuciu rozjeżdża się. Poza tym chciałam uzyskać podobną odległość miedzy literami jaka jest miedzy połówkami książki. Ale oczywiście przemyśle Twoje spostrzeżenia przy retuszu. Symboliki to tu właśnie trochę się boje czy nie za bardzo jest oczywista, nie pozostawiając nic do własnej interpretacji.

Elfka jest całkowitym spontanem i wynikiem zabawy z tym materiałem. Tak, rysowałam od zera za pomocą wektorów. A nad symboliką w niej nie wiem czy się chociaż trochę zastanawiałam, chyba nie ^^". Mimo tego spodobał mi się ten chaos w niej.

Elvinga Istimo 
Włócznią Ugodzony

Ulubiona Era: Druga
Narodziny: 15. Lótessë 987 (II)
Wysłany: 2011-10-15, 11:05   

A ja skomentuję ostatnie prace pod innym kątem - trudno będzie wpasować logo utrzymane w kwadracie tak, żeby nie zaburzać przezroczystości i kompozycji strony. Kwadratowe loga są zawsze wyzwaniem jeśli chodzi o całą kompozycję i takie wymusiłoby reorganizację całej strony tytułowej.

Potrafię być wredna i nic Ci do tego!

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2011-10-15, 11:09   

Jak najbardziej. Liczyłem, że cała strona tytułowa także będzie opracowana do logo.

Elvinga Istimo 
Włócznią Ugodzony

Wysłany: 2011-10-16, 08:28   

Liczyć, a być to dwie różne sprawy. Bo jak widać od miesiąca nie pojawiła się kompozycja całej strony pod logo kwadratowe ;]

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2011-10-16, 08:57   

W takim razie dla jasności: każde logo powinno być od razu przedstawione z propozycją okładki :)

Duli: mogłabyś nad tym pomyśleć pod te propozycje, które dałaś? :)

Elvinga Istimo 
Włócznią Ugodzony

Wysłany: 2011-10-24, 22:26   

Tak miało być już na początku. Z tą propozycją okładki. Jak zawsze jest robiony burdel.

Zresztą czegoś nie rozumiem - chrzanicie się z logo, a teksty leżą odłogiem, to przepraszam bardzo co wy chcecie oprawiać w to super new szpan wypas logo, hę?
Chyba teraz priorytetem jest robienie treści, a nie dumanie nad propozycjami, które też leżą nie ruszane już tyle czasu i nie są prezentowane razem z okładką.

Duli
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-26, 10:35   

Przepraszam, ale nie rozumiem. Co ma logo do tekstów? Wydaje mi się to zupełnie dwiema rożnymi sprawami. Powinnaś raczej ganić indywidualne osoby które zgłaszały się do pisania tekstów za opieszałość a nie wyżywać na tych, którzy cokolwiek robią. Poza tym takie napinanie się że nie ma propozycji z okładką itd. nie wiem jak inni, ale ja mam bardzo dużo pracy i bardzo mało wolnego czasu a wolałabym okładkę zrobić dokładnie a nie wrzucić jakieś barachło. Powinniśmy z tworzenia tego czerpać więcej przyjemności i radości a nie frustracji Elvingo.

Elvinga Istimo 
Włócznią Ugodzony

Wysłany: 2011-10-28, 08:34   

Frustracji? Nie mam zamiaru chodzić za zgrają dorosłych według prawa ludzi i jęczeć "ej, może napiszesz ten tekst". Mogę co najwyżej rozdać gotowe zadania i nie interesować się zdaniem piszących, ale nie o to raczej chodzi.
Wkurza mnie po prostu, że na babranie się w logo czas i chęci jest (chodzi także o komentarze), a na popełnienie choćby krótkiego tekstu, już nie.

A co do okładki - po coś były stworzone zasady wrzucania projektów i w moim odczuciu są one wiążące i dotyczą wszystkich w takiej samej formie. Nie ma sensu oceniać logo, nie wiedząc jak całość będzie wyglądała. A skoro tworzenie rysunków to Twoja "praca i pasja" to tym bardziej znalezienie czasu nie jest faktycznym problemem.

I tak, możecie marudzić, że jestem straszna zła i niedobra, ale prawdę mówiąc mam to głęboko w nosie.

Odpowiedz do tematu