Forum Bractwa Rivendell Strona Główna Forum Bractwa Rivendell
Mae govannen mellon... witamy na forum poświęconym Eldarom przy Bractwie Rivendell (Heren Nalmiristo: www.bractwo-rivendell.pl)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Fantastyka kojarzy mi się z...
Autor Wiadomość
Ivellios Mirimafëa 
Kronikarz Czerwonej Księgi

Plemię: Noldor
Ulubiona Era: Pierwsza
Narodziny: Yunquëa Víressë 23. (I)
Wysłany: 2011-05-10, 17:50   Fantastyka kojarzy mi się z...

Potrzebna pomoc ;) Szukam słowa, które odda mi to coś, czego szukam, ale nie mogę dojść jakie to będzie to poprawne.

Dlatego mała zabawa dla wszystkich :)

Wpisujcie tutaj pojedyncze wyrażenia/słowa, które kojarzą się wam z terminem "Fantastyka" :)

Dziękuję z góry za pomoc :)

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Olórin 
Zdobywca Serca Góry

Wysłany: 2011-05-10, 22:08   

Bzdety. {cóż, tak to niektórzy widzą...}

(Ale może, Ive sprecyzuj w jakim ma to iść kierunku)...

Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended.

Aarien
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-12, 08:21   

Fantastyka wg mnie to wsobodny wytwór ludzkiej wyobraźni czasami niezgodny z rzeczywistością.

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2011-05-12, 15:06   

Ehhh zupełnie niezrozumiany się czuję...

Potrzebuję haseł kojarzących się z fantastyką. Pojedynczych słów lub związków dwóch wyrazów. Takich, które na pewno kojarzyłyby się z fantastyką. Od razu powiem, żę potrzebuję je do stworzenia ciekawej nazwy :P

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Elros Telemnar
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-13, 13:01   

To może ucieczka od tego świata, urzeczywistnianie marzeń, wszechstronność naszej wyobraźni, tajemnice, przygoda, epickie historie, dążenie do czegoś nieznanego, chęć tworzenia innych światów, chęć odkrywania. Może to nie wszystko ale z tym po części kojarzy mi się fantastyka ;-)

Asnarak 
Zdobywca Serca Góry

Wysłany: 2011-05-13, 14:29   

hymmm,..... koty. Z tym mi się kojarzy fantastyka... z kotami ,KOTY PANY! hai!

Aarien
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-13, 17:46   

Fantastyka to fantastyka, czyli tak na chłopski rozum logicznie myśląc to coś fantastycznego, czyli coś nienormalnego o:P

Asnarak 
Zdobywca Serca Góry

Wysłany: 2011-05-13, 18:46   

Aj waj Przygoda, to słowo może świetnie opisywać zjawisko.
Przeżyj przygodę w nieznanym świecie, wraz z bohaterami, lub sam zostań bohaterem i przeżywaj przygody z przyjaciółmi.

Mroczne, niebezpieczne, fascynujące, epickie PRZYGODY w świecie dalekim od naszego.
Oczywiście wszystko to nie wychodząc z domu i nie ryzykując swojego zadka w starciu ze smokiem.

Adventure pełną gębą!
Ostatnio zmieniony przez Elvinga Istimo 2011-05-13, 20:55, w całości zmieniany 1 raz  

Duli
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-13, 21:24   

Fantastyka kojarzy mi się z wieloma rzeczami, ale tak najbardziej to z kreowaniem świata i takim pierwiastkiem tworzenia. Nie wiem za bardzo jak to ograniczyć do dwóch słów... "Jestem bogiem" albo "Homo artifex; homo creator". Może tak? Tylko nie wiem czy to nie zbyt ogólne podejście.

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2011-05-13, 22:36   

łacina... na to nie wpadłem... ale nie znam jej praktycznie :/

Senion 
Podróżnik przez Morię

Narodziny: yucainen minë Sulimë 43 (I)
Wysłany: 2011-05-14, 09:09   

Człowiek budowniczy, człowiek stwórca :)
"W końcu jeśli dziewczyna chce iść przez życie z inną, która nosi koszule i krawaty, ujeżdża konie i ma twarz jak buldog, który zlizuje ocet z ostu, to przecież wyłącznie jej sprawa." - T. Pratchett, "Niuch"

Duli
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-14, 10:19   

No właśnie. Jestem człowiekiem, ale w swoim umyśle posiadam taka siłę tworzenia światów jak bóg, chociaż nie jest ona rzeczywista bo jest tylko wytworem fantazji.

legomir
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-14, 11:50   

Hmm... tylko, że wytwory fantazji mogą się ożywiać albo w wyobraźni, albo chociażby przez grafikę, obrazy. Może to sztuczne ożywianie, ale lepsze takie niż żadne poza tym czy AI to nie jest właśnie to samo czy nie tworzymy sztucznej inteligencji, która sama może się uczyć etc.(może nie teraz, ale wszystko do tego zmierza) i sama może tworzyć czy to nie zabawa w boga?

dziki 
Przyjaciel Entów

Wysłany: 2011-05-14, 15:12   

Gdyby nie fantastyka – czytaj wyobraźnia, marzenia – ludzie nadal siedzieliby w najlepszym razie w jaskini i czekając na ogień – gdzie piorun trzaśnie! – tak siedzieliby i siedzieli i ... aż by wymarli!
Fantastyka – dążenie do doskonałości.
Fantastyka – spojrzenie na jutro.
Fantasyka – ujarzmienie przestrzeni, czasu, ducha, ujarzmianie wszystkiego, co wg realistów ujarzmić się nie da!
Począwszy od początku – kiedy pierwoludek wydłubał pierwszą kozę z nosa, bo mu przeszkadzała oddychać, a nie wpadł wcześniej, że wystarczy użyć paluszka i ... – po czasy, kiedy wszelkie odstępstwa były napiętnowane, wręcz karane! Po czasy dzisiejsze, kiedy wielu ludziom wydaje się, że są pępkami kosmosu i oni wiedzą, że... i już! Brrrr!
Fantastyka to napęd! To postęp, to wizja, to nieśmiertelność! Bo, jak nie spojrzawszy na jutro moglibyśmy żyć?
Ech takie tam pierdy na temat. ;-)

Olórin 
Zdobywca Serca Góry

Wysłany: 2011-05-14, 18:00   

legomir, jako ktoś w temacie AI (i ALife) to powiem (offtop, dlatego będzie wygaszony), że twórcza/ludzka sztuczna inteligencja jest niczym więcej jak propagandą, szczerze trudno powiedzieć komu potrzebną (choć, pewnie chodzi o pieniądze), i nigdzie na razie sztuczna inteligencja nie zmierza... (a na pewno nie do robotów rodem Terminatora, czy programów z Matrixa). To są po prostu metody "mało błędne" (zawsze obarczone mniej lub lepiej znanym błędem) na rozwiązanie pewnych problemów, których dobrze (dokładnie) rozwiązać, albo nie potrafimy wcale, albo ich rozwiązanie jest niemożliwe/bezsensowne ze względu na czas. I to wszystko. W kwestii AI, która potrafi sama twórczo myśleć, nie ruszyliśmy się od dawna, cytując Marvina L. Minsky'ego: "AI has been brain-dead since the 1970s"...

Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended.

Odpowiedz do tematu