Forum Bractwa Rivendell Strona Główna Forum Bractwa Rivendell
Mae govannen mellon... witamy na forum poświęconym Eldarom przy Bractwie Rivendell (Heren Nalmiristo: www.bractwo-rivendell.pl)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Sprzedam nóż myśliwski Aragorna
Autor Wiadomość
Emmel
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-22, 12:30   Sprzedam nóż myśliwski Aragorna

Mam do sprzedania nóż Aragorna Gud Daedheloth za 100 złotych(kupiłem w "salon mieczy" za 139,00zl). Nie używany, przyszedł z defektem którym jest małe pęknięcie rękojęści u nasady.

http://imageshack.us/phot.../dsc0196gx.jpg/

pęknięcie:

http://imageshack.us/phot.../dsc0197au.jpg/

gratis tarcza do powieszenia na ścianie.
Ostatnio zmieniony przez Ivellios Mirimafëa 2011-06-18, 21:25, w całości zmieniany 4 razy  

Ivellios Mirimafëa 
Kronikarz Czerwonej Księgi

Plemię: Noldor
Ulubiona Era: Pierwsza
Narodziny: Yunquëa Víressë 23. (I)
Wysłany: 2011-05-22, 13:19   

Przecież oni to sprzedają z tarczą za te 139. Co to za gratis w takim razie? Żaden.

Ale może znajdą się chętni za 100 zł kupić ;)

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2011-05-22, 13:19   

Przecież oni to sprzedają z tarczą za te 139. Co to za gratis w takim razie? Żaden.

Ale może znajdą się chętni za 100 zł kupić ;)

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Emmel
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-22, 14:45   

"Oni" sprzedają produkty opatrzone napisem "starannie wykonany", tak jak by można było wybrać i niestarannie zrobione, co zresztą jest przesadą, czego przykładem jest staranne pęknięcie w sprzedawanym przeze mnie.

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2011-05-22, 15:10   

Trzeba było zwrócić, skoro dostałeś zły. Kupując przez Internet masz prawo do zwrócenia towaru w terminie do 10 dni od zakupu bez podania przyczyny i należy ci się zwrot pieniędzy.

I mógłby być wykonany niestarannie, ale takie na szczęście na rynku się nie pojawiają. Mam taki sam, też od nich i przyszedł bez problemów. Pęknięcie się pojawiło z czasem przez zbyt długie trzymanie na słońcu (drewno wyschło za bardzo i poszło).

Po za tym za 140 zł trudno spodziewać się czegoś szczególnie dobrego. Tylko te oryginalne, filmowe, które mają certyfikat są porządne. Ale za nie płaci się 6-8 razy więcej.

Nazwę tematu zmieniam, bo nie mówi o co chodzi.

Emmel
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-22, 15:20   

Dlaczego nie napisałeś od razu, że masz ten sam? Jest bez uszkodzeń?

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2011-05-22, 19:24   

Bez, zresztą u nich kupowałem dwa. I oba były bez jakichkolwiek uszkodzeń. Jedyne, co mnie zirytowało, to brudy w żłobieniach, ale to normalne w masowym procesie produkcyjnym. Trochę się napracowałem, żeby to doczyścić. Rękojeść, tak jak pisałem, pękła mi od słońca, ale w zasadzie to lepiej, bo teraz saksa ma swoją historię i jest bardziej tru :P

Emmel
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-22, 21:07   

Cytat:
oba były bez jakichkolwiek uszkodzeń

Żadnych plamek na rękojęści, dziurek jak od szpilki?

Te czarne żlobienia u mnie też były.

Cytat:
saksa ma swoją historię

Saksa?

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2011-05-23, 05:59   

Nic takiego nie stwierdziłem.

Do drugiego polecam google?

Emmel
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-23, 09:50   

http://www.google.pl/sear...Szukaj+w+Google

co wybrać?

Emmel
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-23, 10:23   

Więc nie saksa tylko saks? A masz wzór saksa(rycina bądź znalezisko) który jest podobny do Gud Daedheloth? To był nóż bojowy, nawet dwuręczny, nie myśliwski.

Przypomina bardziej nóż myśliwski z Frankonii:

http://imageshack.us/phot...ancjixwiek.png/

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2011-05-23, 10:43   

Może zacznijmy od tego, że to tylko wymysł twórców filmu, jeżeli nie samego Tolkiena. Więc porównywanie do jakiejkolwiek naszej broni nie ma większego sensu. Najbliżej temu jest do saksy (może być też saks). W opisie masz też, że istniały takie z wygiętymi klingami, jak ta, którą miał w filmie Aragorn. I spójrz, że Aragorn w filmie nie używał tej broni tylko do polowań (o ile w ogóle, bo nie ma takiej sceny w filmie). Nóż myśliwski, o którym mówisz, jest znacznie mniejszy.

Emmel
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-23, 10:55   

Cytat:
Może zacznijmy od tego, że to tylko wymysł twórców filmu, jeżeli nie samego Tolkiena.

Poprzestańmy na Weta Workshop, Tolkien nic nie wspomina na ten temat.
Cytat:
Najbliżej temu jest do saksy (może być też saks).

W żadnej książce nt. uzbrojenia Wikingów nie spotkałem się z formą saksa, tylko saks lub seax(w anglojęzycznych- "The wikings", "Anglo-saxon thegn" i kilka innych wydawnictwa osprey).
Cytat:
W opisie masz też, że istniały takie z wygiętymi klingami

W którym opisie?
Cytat:
Nóż myśliwski, o którym mówisz, jest znacznie mniejszy.

Rysunek jest poglądowy, ale noże myśliwskie z zasady są duże. To od nich wywodzą się np. tasaki piratów(Agnus Konstam, "Buccaneers", również wyd. Ospreypublishing).

Odpowiedz do tematu